Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Podciąganie za trudne...

podciaganie problem stagnacja słaby

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1
Eratoo

Eratoo

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 135 postów
  • LokalizacjaNamysłów

Witam, co prawda nie ćwiczę rasowej kalisteniki, bo uczęszczam na siłownię, lecz prawie połowa moich ćwiczeń zaczerpnięta jest ze szkoły bodyweight. Problem mój polega na tym, że nigdy nie umiałem się podciągnąć( tak, ani jednego "czystego" powtórzenia...)- na początku myślałem, że to wina otłuszczenia i za słabych mięśni, lecz schudłem 10kg( aktualnie ~15% tłuszczu) i była to mądra dieta, więc katabolizm znikomy. Ogólnie wszystkie mięśnie duża poprawa chociaż moja dieta trwa już 4 miesiące. Ćwiczę regularnie 4x w tyg. od 2 miesięcy i przez ten czas robię podciąganie z asystą( podparcie nóg) oraz negatywy na plecy, a z podciąganiem nadal ŻADNEGO progresu... Dalej jest tylko jedno pół- podciągnięcie "czyste" lub jedno z szarpnięciem i pomocą ciałem,a takowe nie mają sensu. Macie może jakiś pomysł co robić? Przerobiłem m. in. Skazanego i Nagiego, ale żadna pomoc tam nie przynosi mi rezultatu- no chyba, że mam robić pół roku negatywy, żeby się 3x podciągnąć... Jestem na diecie nisko- Ww, co może być przyczyną lekkiego braku siły, ale raczej nie aż takiego.

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi :D

 

P.S. Próbowałem szukać w innych tematach, ale wszystkim wystarczyły negatywy albo asysty i szybko dochodzili do podciągania.


  • 0

#2
Piano079

Piano079

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 270 postów
A może tobie by pomogło w progresie podciągnie australijskie...? Ja bym spróbował w ten sposób.
  • 0

#3
Mateusz_handstand

Mateusz_handstand

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 438 postów
  • LokalizacjaŚwiecie

Alternatywnym ćwiczeniem pod podciągnięć jest np. ćwiczenie podobne do australijskich podciągnięć , lecz jesteśmy w pozycji pionowej to drążka , nogi mamy w L-ce i je na czymś trzymamy . Nie wiem czy śledzisz Właściwy Wybór (facebook,youtube) , mieli właśnie filmik do tego ćwiczenia . Sam stosowałem ,polecam :) 


  • 0

#4
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
Mpzesz robic tez np 1/5 podciagniecia, czyli jestes w gornej fazie ruchu wiszac broda nad drazkiem, pod stopy lub kolana podkladasz cos na takiej wysokosci, aby schodzac broda pod drazek o np 5 cm dotknac stopami/kolanami podloza. Wtedy wiesz, ze czas na ruch w gore. Na poczatku moga to byc doslownie ruchy kilku centymetrowe.

Wazne jest, aby cos podlozyc pod nogi, aby widziec progres. Polecam ksiazki i zeszyty roznej grubosci. I co np tydzien zabierasz ksiazke spod nog, automatycznie schodzac nizej.

Sam stosowalem negatywy i australijskie nachwyt/podchwyt i poszlo. Dziwi mnie, ze u Ciebie to nie dziala.

wysłane za pomocą TapaTalk
  • 0

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#5
Eratoo

Eratoo

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 135 postów
  • LokalizacjaNamysłów
Zobaczę jak to wyjdzie i dam znać :D Dziękuję za odpowiedzi
  • 0

#6
Ricko

Ricko

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 225 postów
  • LokalizacjaMarki

Może zwisy od ido portal pomogą, dla mnie były przełomem w podciąganiu, poprawiły ruchomość barków, siłę dłoni, przedramion i nadgarstków. Polecam. A próbowałeś podciągnięć australijskich z ugiętymi nogami?? 


  • 0

#7
Bejek

Bejek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 145 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Kluczem to podciągania są 3 kroki, Zwis, dzięki niemu polepszysz siłę uchwytu. podciągania Australijskie z progresjami, jedna noga w górze, nogi wyżej, noga na piłce, kombinuj możesz sobie bardzo utrudnić, jak przebrniesz przez nie, to podciągnięcia negatywne, 15 serii po 10-20 powtórzeń jak wykonasz, przejdź do podciągania bo założę się że już 5 podciągnięć pełnych wykonasz ( nie szarpanych).


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: podciaganie, problem, stagnacja, słaby

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych