Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Plan do oceny: CEL - HS 10 s, 1 kontrolowane wejście siłowe, 5 s planche


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1
Trapezius

Trapezius

    Brak

  • Użytkownik
  • 8 postów
 
  • Wiek - 20 lat
  • Płeć - mężczyzna
  • Wzrost i waga - 175 cm, 72 kg, bf ok. 15%
  • Rodzaj i intensywność aktywności fizycznej w przeciągu ostatnich dwóch lat - w 2014 r. pół roku kalisteniki 4-5x w tygodniu od sierpnia do grudnia
    w tym roku tj. 2015 raczej cykliczne zrywy i wykonywanie freestyle 1-2 x w tygodniu
    jeśli chodzi o opanowane figury to HS myślę że około 1-2 minuty spokojnie utrzymam przy ścianie, MU najwięcej udało mi się maksymalnie 7 powtórzeń na dwie ręce, za jednym razem bez bujania - na ten moment ok. 5 razy, pistolety, taboret, wymyki, odmyki, frog standy itd. nic wielkiego
  • Wszystkie kontuzje, których doświadczyłeś/aś w przeszłości - żadne które mają wpływ na zdrowie
  • Czy przeczytałeś/aś pigułkę wiedzy? - tak
  • Cel treningowy - HS utrzymany pewnie i dopracowany przez 10 s bez ściany itd.
                         - 1 powolny, kontrolowany MU
                         - planche utrzymana przez 5 sekund nogi w rozkroku (cel długoterminowy)
                         - wzmocnienie ciała, zwiększenie siły, wytrzymałości
                         - korygowanie przykurczów, ograniczeń mobilności w stawach biodrowych i barkowych
  • Czas jaki możesz poświęcić na treningi - poniedziałek i wtorek tylko krótkie treningi w domu, środa, czwartek, piątek około 2h; sobota i niedziela bez ograniczeń
  • Rodzaj diety z rozpiską ile dziennie spożywasz: nie układałem, nie obliczałem, jem racjonalnie
  • Na jakiej podstawie stworzyłeś/aś plan: posty i tematy z tego forum
  • Plan treningowy:

    Codziennie po przebudzeniu:
  1. baby crawl w przód i w tył 5 minut
  2. - scapula push-up 10x
    - ściąganie gumy thera-band do dołu, PW [pozycja wyjsciowa] w staniu trzymając gumę nad sobą, ruch do boków w płaszczyźnie czołowej - 5x
    - ściąganie gumy thera-band do przodu i tyłu, PW guma w rękach jak najszerzej, ruch jak byśmy chcieli klaskać z przodu i z tyłu, [jedna ręka wykonuje ruch półkola w płaszczyźnie poprzecznej] - 5x
    - krążenie gumy t-b - PW j.w. z tym że ruch wykonywany jak krążenia barków [chodzi mi o ruchy często wykorzystywane w rozgrzewkach tylko w tym wariancie z gumą] 5x w przód i 5x w tył
    - "wyłamywacz barków" z użyciem kija 
  3. rozciąganie

    TRENING WŁAŚCIWY
  • PONIEDZIAŁEK - na niebiesko, gdyż w poniedziałki i wtorki mam mało czasu, więc tylko w formie "ruchu" + przedramiona
    - tabata -> 20 s spider crawl - 10 s rocking
    - zwijanie na zwijarce (2 kg)
  • WTOREK 
    - tabata j.w.

    PIERWSZY MIKROCYKL - 1 miesiąc

     
  • ŚRODA - na czerwono trening siłowy
    - pompki nogi wyżej, biodra zgięte około 90 stopni                                                6x6
    - podciąganie nachwytem delikatnie szerzej niż barki, wygodny dla mnie rozstaw
    trochę szerzej niż barki, hollow body                                                                      6x6
    - przysiady                                                                                                             6x6
    po każdym treningu spider- crawl na wytrzymałość
     
  • CZWARTEK - na zielono treningi tego co lubię, do czego dążę + mosty i hollow/dragon flag
    zwijarka dodatkowo RANO
    - mosty 4-5 serii na 80% wytrzymałości
    - ćwiczenie hollow body na podłodze i progresja
    - ćwiczenie HS, FL, BL, flag, MU, Frog Standy, crawling itd. -> jeśli będę miał czas na trening na dworze 
    - na koniec treningu planki [oczywiście nie wspominając o rozciąganiu, ale to zawsze po treningu]
     
  • PIĄTEK
    - pompki nogi wyżej, biodra zgięte około 90 stopni       3x5
    - podciąganie nachwytem,                                           6x6
    - przysiady                                                                     6x6 
     
  • SOBOTA
    - tak jak czwartek
     
  • NIEDZIELA
    - pompki nogi wyżej, biodra zgięte około 90 stopni       6x6
    - podciąganie nachwytem                                          3x5
    - przysiady                                                                     6x6

    Tak przez trzy tygodnie, co trening zmiana intensywności danego ćwiczenia tak jak to jest wyżej napisane.
    Czwarty tydzień 
    śr, pt, ndz 

    Dobór ćwiczeń jak wyżej tylko wszystko                      3x5

    DRUGI MIKROCYKL - 2 miesiąc
  • w pompkach progresja -> nogi wyżej aż do HSPU 
  • podciąganie podchwytem bądź progresja do podciągania nachwytem w L - sicie, nie mogę się tutaj zdecydować, którą drogę wybrać, gdyż przy różnych wariantach podciągnięć pracują różne mięśnie, ale z drugiej strony boję się o słaby progres w tym ćwiczeniu
  • przysiady z nogą zakroczną na podwyższeniu lub wykroki, również nie mogę się zdecydować...
    TRZECI MIKROCYKL - 3 miesiąc
  • pompka progresja -> HSPU
  • podciąganie wąsko nachwytem 
  • pistolety
    CZWARTY MIKROCYKL - 4 miesiąc
    zależnie od efektów i progresu bądź możliwej stagnacji

    Teraz postaram się wytłumaczyć dlaczego tak, a nie inaczej zaplanowałem:
    - zaplanowałem w mikrocyklach, aby uniknąć stagnacji
    - codzienne ćwiczenia poranne mające wprowadzić mnie w dobre samopoczucie, wzmocnić stawy oraz zwiększyć czucie ciała
    - wybrałem 3 ćwiczenia jako trzon treningu siłowego ze względu na ich uniwersalność
    Pompki z progresją do HSPU jako ruch pchany, zbliżający mnie do wyznaczonego celu
    Podciągnięcia - ruch ciągnący - w różnych wariantach bądź progresja do L-sita, do MU
    Przysiady z progresją - o nogi trzeba dbać ;)
    - jeśli chodzi o cel - planche muszę najpierw wzmocnić ciało i planuję opanować HS, kiedy osiągnę cel z HS będę się skupiał nad planche i modyfikował plan pod tę figurę

    Moje pytania:
    - Czy włączyć bardzo dynamiczne podciągnięcia np. z klaśnięciem, pompki czy wyskoki? Jeśli tak to w jaki sposób? W którymś mikrocyklu? Jak przeplatać?
    - Czy trzy ćwiczenia pchany, ciągnięty, nogi nie są zbyt minimalistycznym podejściem i czy pozwolą mi na osiągnięcie celu?
    - Jeśli chodzi o trzon to zamieniać podciągnięcia na inne chwyty, przysiady na wykroki, a pompki na dipy itd.? Czy po prostu progresować podciągnięcia do podciągnieć w poziomce, przysiady do pistoletów, a dipy do dipów w L sicie?

    Proszę o rady i wytknięcie tego co jest źle. Zawsze ćwiczyłem tak jak czułem, przychodziłem na "trening" jeśli można to tak nazwać i ćwiczyłem to na co w danej chwili miałem ochotę. Dopiero teraz uświadomiłem sobie, że treningami tego nie można było nazwać, bo nie było żadnego celu.
    Dopiero teraz obrałem cele i stąd mój pierwszy w życiu plan treningowy. Spędziłem wiele czasu czytając to forum i odrobinę przygniótł mnie natłok wiedzy, wręcz zgłupiałem totalnie, dlatego proszę o wyrozumiałość i konstruktywną krytykę i pomoc.
    Pozdrawiam serdecznie!

     

  • 0

#2
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp

Podbijam, aby ktoś odpisał, ponieważ nie tylko kadra tu jest. Niech i inni coś doradzą koledze :)


  • 0

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#3
Bejek

Bejek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 145 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Cześć, troszkę się rozpisałeś, doradzę Ci tyle ile mogę.

 

Moje pytania:
- Czy włączyć bardzo dynamiczne podciągnięcia np. z klaśnięciem, pompki czy wyskoki? Jeśli tak to w jaki sposób? W którymś mikrocyklu? Jak przeplatać?
- Czy trzy ćwiczenia pchany, ciągnięty, nogi nie są zbyt minimalistycznym podejściem i czy pozwolą mi na osiągnięcie celu?
- Jeśli chodzi o trzon to zamieniać podciągnięcia na inne chwyty, przysiady na wykroki, a pompki na dipy itd.? Czy po prostu progresować podciągnięcia do podciągnieć w poziomce, przysiady do pistoletów, a dipy do dipów w L sicie?

- Bardzo dynamiczne podciągnięcia, pompki, wyskoki możesz włączyć oczywiście, przecież siła to jedno ale nie chciałbyś chyba być powolnym chłopakiem nie? Takie ćwiczenia jak najbardziej dobrze wpływają na naukę Muscle up'a, sam niedawno o tym się dowiedziałem.

- Trzy ćwiczenia są idealnym dobraniem, brakuję mi u Ciebie brzucha, dużo osób powie, że już przy tych ćwiczeniach może angażować mocno brzuch, tak ale angażujemy go niezbyt mocno, a jak dużo osób wie, mięśnie brzucha regenerują się znacznie szybciej od reszty dlatego możną je ćwiczyć codziennie, nie bacząc na regeneracje lecz ja zalecam stopniowe zwiększanie progu ilości ćwiczeń. jeżeli dodasz Plank, wznosy nóg, czy L - sit raz, dwa w tygodniu, dobrze Ci to zrobi.

- Chodzi Ci tu o progresje tak? Ja mam w swoim planie 10 kroków od amatorskiego do poziomu Franka medrano, więc mam plan na długie lata. Co do podciągania to zmiana szerokości chwytu dużo daje, ciężej Ci się podciąga, dodawanie obciążenia też może być dobrym pomysłem, a l sit, troszkę zwiększa trudność, katuje mięśnie brzucha i dolne pleców więc to ćwiczenie jak najbardziej jest polecane.

Plan jest dobry, pamiętaj o regeneracji :)


  • 0

#4
Trapezius

Trapezius

    Brak

  • Użytkownik
  • 8 postów

Dziękuję za odpowiedź.
Jeśli chodzi o brzuch to wykonuję takie ćwiczenia:
-plank
-wznosy nóg
-opuszczanie nóg ze świecy do dragon flagi
-hollow body
-crawl
Wdrożyłem ten plan w życie z dniem 20.04 a pierwszy cel OSIĄGNIĘTY Z ZAPASEM.
W sobotę tj. 2.05 udało mi się uzyskać pierwszy cel, mniej więcej 15 sekund w staniu na rękach, stabilnie, balansowanie palcami rąk :)
Jeśli komuś miałoby to pomóc to wrzucam dwa linki, które w mojej opinii są przydatne :)
1) http://breakingmuscl...nding-handstand 
oraz
2)


  • 1

#5
Bejek

Bejek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 145 postów
  • LokalizacjaSzczecin

No i brawo :) Powodzenia :>


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych