Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

bardzo powolny wzrost mięśni

kalistenika Street workout trening

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#1
Dipsiarz

Dipsiarz

    Pracuj ciężko w ciszy, niech efekty robią hałas!

  • Bywalec
  • 586 postów

Siemanko, mam .. nie wiem czy można nazwać to problemem ale chyba tak.. a więc mam problem, otóż, kalistenikę ćwiczę tak na serio ( 6 razy w tygodniu) od stycznia/ połowy grudnia, no i muszę przyznać, że siła wystrzeliła w górę ale mięśnie na moje oko to tak dosyć mało, mniej więcej w tym samym czasie zaczęliśmy z kolegą trening, on typowo na siłowni a ja kalistenikę i SW no i kolega jest niższy a ma łapy takie jak ja albo jeszcze grubsze, ogólnie dużo lepiej się prezentują niż moje, natomiast ja jestem duuużo silniejszy... robię 20 dipsów gdy on robi 10-12, podciągam się 15-20 razy nachwytem, gdy jemu ciężko wycisnąć 10-12, robię L sita choć mam dłuższe nogi a on nie, a mimo to wygląda na "napakowanego" a ja jakbym miał raczej taką budowę, załączam zdjęcia, aby lepiej pokazać mój stan, mam 17 lat (185 cm wzrostu, 85 kg wagi) mój trening wygląda następująco:

pn- podciąganie - nachwyt, podchwyt, szeroki nachwyt, wąski podchwyt (te 4 chwyty to tak jakby moja jedna seria czyli np 8 podciągnięć nachwytem, 8 podciągnięć podchwytem, 8 podciągnięć szerokim nachwytem i 8 podciągnięć wąskim podchwytem = 1 seria) i tak robię 3-4 takie serie po 8, potem 3 serie po 7 co daje łącznie ok 170 - 200 podciągnięć. Robię 100 grzbietów w seriach po 20, i 20 mostków 

wt- Pompki po 15: klasyczne, diamentowe, szerokie, archer pushups, pseudo planche pushups, pompki klasyczne z nogami na wysokości ok 60 cm, pseudo handstand pushups ( coś jak pike pushups, tylko bardziej przenoszony ciężar na barki) triceps pushups ( dłonie na wys. twarzy i dotykam łokciami do ziemi) pompki jakby diamentowe tylko że dłonie skierowane do siebie i dotykam łokciami do ziemi (też na triceps) i w miarę możliwości max pompek w staniu na rękach= 7-10 i te wszystkie pompki to moja jedna seria, to robię takie 2 - 3 i dołączam 10 serii po 10 dipsów 

Śr- 10 serii po 10 wznosów wyprostowanych nóg w zwisie na drążku, 5 serii po 10 wznosów kolan w zwisie do klatki, 5 serii po 10 wznosów przekrzywionych kolan ( na mięśnie skośne brzucha) i 7 serii po 15 wznosów wyprostowanych nóg leżąc na plecach + 100 przysiadów w 5 seriach

Czw.- to samo co w pn

Pt- to samo co we wt

sob- to samo co w śr

niedziela- odpoczynek

Dodatkowo trenuję boks i taekwondoo, a mimo to moje mięśnie są .. chyba dosyć małe jak na taki trening i siłę ... da się jakoś przyspieszyć przyrost mięśni? nie wiem.. jakaś zmiana treningu .. ? oczywiście żadne sterydy, białka syntetyczne nie wchodzą w grę. Jeśli chodzi o dietę to unikam jedynie tłustych potraw i słodyczy..

Zdj. w załącznikach.. miałem troche zaparowaną łazienkę przy jednym, więc pozwoliłem sobie je wyostrzyć nieco, ale daję też oryginał.

Z góry dziękuję za odpowiedzi :))

 

Załączone pliki


  • 0

#2
Bejek

Bejek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 145 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Nic dziwnego że jesteś silniejszy od twojego kolegi ćwiczącego na siłce, ty ćwiczysz z własnym ciężarem, wiele mięśni w tym angażujesz a on na maszynach w dodatku izoluje mięśnie. Jedź zdrowo, nie jedź syfów i ćwicz 4 razy w tygodniu , żeby mieć przerwy na regeneracje i będzie jeszcze lepiej! Myślisz, że ja przy wadzę 74 wyglądam jak Medrano? No raczej, że nie ale siła wybiła w górę straszliwie, bądź cierpliwy :)


  • 0

#3
Robyrt

Robyrt

    Member

  • Użytkownik
  • 26 postów

Bejek wszystko ładnie wytłumaczył, mogę co najwyżej polecić ( jeżeli masz ogarnięta diete + trening idealnie) kreatyne, działa :)
 


  • 0

#4
SW96

SW96

    Sportowa rutyna, która cieszy ponad wszystko!

  • Bywalec
  • 643 postów
  • LokalizacjaŁódzkie

Za krótko ćwiczysz, żeby były jakieś mega widoczne zmiany w sylwetce, upewnij się, że jesz odpowiednio dużo, jak na taki tryb treningowy i będzie szło do przodu na bank.


  • 0

Sprawność/funkcjonalność/moc/siła/wytrzymałość/mobilność > wygląd

Mięśnie są niczym jeśli nie mają użytku poza siłownią.

Ważny jest sposób w jaki budujesz swoje ciało i co potrafisz z nim zrobić.
 
 
 

#5
Bejek

Bejek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 145 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Ćwiczysz dla Siebie? Zapomnij o ludziach, włącz muzykę i ćwicz, a zanim się obejrzysz będziesz twardym skurwielem, wykonującym różne trudne ćwiczenia :) Może jego wielkość mięśni wprawia Cię w zakłopotanie, ale z drugiej strony popatrz jaki jest słaby, w każdej chwili, w każdym treningu waszym pokaż mu że ty posiadłeś prawdziwą siłę :)


  • 2

#6
Dipsiarz

Dipsiarz

    Pracuj ciężko w ciszy, niech efekty robią hałas!

  • Bywalec
  • 586 postów

W zasadzie, przyznam szczerze, że myślałem, żę z tak intensywnym treningiem szybko mnie wybije z sylwetką i siłą w górę, miałem nadzieję na efekt podobny do bar brothers i lazara novovicia bo on po roku wyglądał już niemal idealnie a i ćwiczenia typu human flag mu wychodziły a ja jestem prawie w połowie roku i nie widzę zmian na tyle dużych, żeby można było coś porównywać i w ogóle.. Z jedzeniem myślę, że jest ok, jem sporo, bo tego potrzebuję, tak jak pisałem staram się też unikać tłuszczów i słodyczy, byłem ciekaw czy to tylko u mnie tak wolno to wszystko rośnie .. :P Macie może jakieś pomysły co dołożyć do mojego planu treningowego ?


  • 0

#7
SW96

SW96

    Sportowa rutyna, która cieszy ponad wszystko!

  • Bywalec
  • 643 postów
  • LokalizacjaŁódzkie

Nie porównuj się od razu do takich zawodników jak Lazar, to tak jakby każdy po siłce chciał być jak Arnold zaraz... Wszystko wymaga czasu, jeśli chcesz tylko lepiej wyglądać to trenuj typowo na siłce, ale stracisz funkcjonalność i sprawność, prawdziwą siłę z kalisteniki i po co Ci to? Może Ci się wydawać, że dużo jesz i dobrze się regenerujesz, a tak nie jest:P


  • 0

Sprawność/funkcjonalność/moc/siła/wytrzymałość/mobilność > wygląd

Mięśnie są niczym jeśli nie mają użytku poza siłownią.

Ważny jest sposób w jaki budujesz swoje ciało i co potrafisz z nim zrobić.
 
 
 

#8
Pafik

Pafik

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 67 postów
  • LokalizacjaOstrowiec Świętokrzyski

Po co się śpieszyć? Trening powinien być czymś co będzie w twoim życiu cały czas i to w jakim czasie osiągniesz jakiś stopień zaawansowania nie ma znaczenia ,ważne byś się rozwijał a przede wszystkim by sprawiało ci to przyjemność. 


  • 2

Czasem trzeba zrobić krok w tył, by móc zrobić dwa do przodu.


#9
Bejek

Bejek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 145 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Siła nie zależy od wielkości mięśni, możesz mieć 35 w bicepsie a być silniejszy od kogoś co ma 50. Co do Twojego planu jest ok, masz duże przerwy na regeneracje dzięki wybranym ćwiczenią, choć się nie wydaje ze względu na 6 treningów w tygodniu. Ja podzieliłem sobie trening na 2 tygodnie, 1 tydzień robię 3x ( Podciąganie, pompki, Mostek) a drugi tydzień lżejszy ( Stanie na rękach, przysiady, wznosy nóg), no i dane ćwiczenie ćwiczę 3 razy w tygodniu, przerwa tygodniowa ( inne ćwiczenia ) , progres bo odpoczynek, regeneracja i jadę z nowymi siłami;) :)


  • 0

#10
GruntPLay

GruntPLay

    Member

  • Użytkownik
  • 16 postów

Wspominałeś coś o tym że starasz się unikać tłuszczy. Czy wiesz o tym że bez tłuszczu niewiele zbudujesz? Jak wiadomo to produkty tłuszczowe zawierają cholesterol np. jaja. Cholesterol ma duże znaczenie jeśli chodzi o produkcję testosteronu w Twoim ciele a testosteron jest niezbędny do budowy mięśni. Nie ograniczaj tłuszczy. :)


  • 4

#11
Bejek

Bejek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 145 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Fakt, troszkę jedzenia zawierająca tłuszcz Ci nie zaszkodzi, np. jajka możesz wsunąć przed treningiem, po treningu w dużym % pozbędziesz się cholesterolu :)


  • 0

#12
deLuxe

deLuxe

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 142 postów

Ćwiczysz 6 razy w tygodniu? Może tutaj leży problem. 


  • 0

#13
Bejek

Bejek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 145 postów
  • LokalizacjaSzczecin
Ćwiczysz 6 razy w tygodniu? Może tutaj leży problem.

 

 

Szczerze ax1 wątpię, żeby to było jego przyczyną, czemu? Bo trening ma dobrany dobrze i regeneruje się też dobrze, krótki opis jego treningu;

Poniedziałek ( Biceps, Plecy)

Wtorek ( Klata, ramiona, triceps)

Środa ( Brzuch )

Czwartek ( Biceps, Plecy)

Piątek ( Klata, Ramiona, Triceps)

Sobota ( Brzuch)

Niedziela ( Odpoczynek)

Jak widzisz dwa dni ma na regeneracje tych mięśni których używał. Zresztą nie ćwiczy on zbyt długo więc potrzeba czasu na mięśnie, a jeżeli na prawdę mu zależy na mięśniach to niech zrobi masę do 95, potem redukcja (spalanie tkanki tłuszczowej) i po kilku miesiącach efekty będę widoczne, tylko że będzie Ci ciężej wykonywać ćwiczenia ze względu na większą wagę :)


  • 0

#14
Dipsiarz

Dipsiarz

    Pracuj ciężko w ciszy, niech efekty robią hałas!

  • Bywalec
  • 586 postów

Zdaję sobie sprawę, że wszystko wymaga czasu i wiem, że trenował na pewno będę jeszcze dłuuugo, ale wiadomą rzeczą jest, że szybkie efekty mile widziane :)) Tylko właśnie rzeczą która mnie zaskakuje, jest tempo wzrostu mięśni tego kolegi, mogę powiedzieć, że moje jest o połowę wolniejsze, dlatego też napisałem ten temat.. ilość tak jak w pompkach też jest ok ? i pytanko.. czy są jakieś "bardziej wymagające" ćwiczenia na klatkę (kalisteniczne), żeby przerzucić to na wyższy poziom..? i prosiłbym też o wskazanie paru  ćwiczeń silnie angażujących tył barków, bo z tego co wiem przy większości ćwiczeń pracuje tylko przednia i boczna część barków, jedynie pompki w staniu na rękach wiem, że jakoś w miarę je jeszcze angażują ..


  • 0

#15
Bejek

Bejek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 145 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Szybko rosną mięśnie powiadasz? A pytałeś czy bierze sterydy i różnego rodzaje suple? :)

Moim zdaniem robisz za dużo rodzai pompek. Przykładowo robisz we wtorek ćwiczenia na klatę, ramiona, triceps to proponuje Ci na klatę 4 ćwiczenia ;

Pompki zwykłe (klasyczne) Angażują środkowe mięśnie piersi

Pompki wąskie Angażują wewnętrzną stronę mięśni piersiowych

Pompki Szerokie Angażują zewnętrze mięśnie klatki piersiowej i dolne ( rozciągają je )

Wyciskanie na klatę ( Sprawia że są grubsze ) nie izoluje mięśni :)

Na ramiona hmm, Pompka w kształcie litery A lub Stanie na rękach :)


  • 0

#16
Effx03

Effx03

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 85 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Jak trenujesz sztuki walki i to na poważnie to bym się nie przejmował sylwetką. Jest krótsza regeneracja, treningi sztuk walk są ciężkie. Ludzie czasem nie robią nic siłowego, tylko sztuki walki, a są napakowani, silni i mają tą funkcjonalność. Ja sam trenuję judo, daję z siebie zawsze jak najwięcej, potem wracam i jeszcze kalistenika, czasem nie wyrabiam. Trzeba też trochę czasu. Nie porównuj się do innych, ktoś może mieć inny organizm, inaczej jeść, inaczej coś na niego wpływa, inaczej żyje, trenuje. Na przykład, po co porównywać kulturystę do osoby, która walczy? Kulturysta chce mieć duże mięśnie i świetną sylwetkę, więc ćwiczy z dużymi ciężarami i skupia się na odżywianiu, a fighter skupia się na tym by dobrze walczyć, robić technikę itd. Jeden może mieć łatwą pracę, w której się nie męczy,a drugi przeciwnie. Chyba wiesz o co mi chodzi ^^. Wpływ może mieć nawet to czy ktoś w przeszłości coś trenował. Dużo jest czynników, nie ma sensu się porównywać. Trenuj, jedz zdrowo i bądź cierpliwy, a efekty przyjdą. Może trochę nie na temat ale psycha też ma znaczenie ;d.


  • 2

"Jesteśmy tym o co walczymy i tym czym żyjemy,

Nie zawsze tym kim chcemy być i tym za co zginiemy,
Każdą przelaną kroplą krwi w imię naszej idei,
Jeśli nie wywalczymy, nie mamy nic, nie istniejemy."


#17
Dipsiarz

Dipsiarz

    Pracuj ciężko w ciszy, niech efekty robią hałas!

  • Bywalec
  • 586 postów

Effx03 Trenuję jak najbardziej na serio, przyznam, że przy treningu kalisteniki 6 razy w tygodniu + 2 razy w tygodniu-boks i taekwondoo wychodzi, że czasem nawet ten dzień przerwy odpada... ale chyba nawet lepiej bo np po treningu dipsów to bolą mnie rotatory barków a jak poboksuje to potem już jest git, tylko że ci co trenują sztuki walki zazwyczaj (przynajmniej tak mi się wydaje) mają solidną dietę, trenerów z dokładnie opracowanym planem itp a ja diety na bank nie utrzymam bo rano do szkoły to nie ma za bardzo czasu na szykowanie czegoś specjalnego, w szkole obiad jak obiad i o 17 wracam do domu bo w szkole zazwyczaj sobie ćwiczę, bo przynajmniej dobry drążek i poręcze są no i zostaje kolacja ale jeden posiłek diety nie udźwignie.. Nigdy nie piłem alko i nie paliłem więc to coś jedynie daje

Bejek raczej nie bierze żadnych takich bo po 1 myślę, że zdaje sobie sprawę, że to nie ten wiek a po 2 raczej rodzice by mu nie pozwolili .. Ogólnie strasznie mnie zniechęca jak patrze na niego jak idzie po korytarzu, dziewczyny się oglądają te sprawy bo łapy grube itp i nie powiem bo zżera mnie zazdrość momentami, że u mnie taka bida, ogólnie przez ostatnie 2 tyg dosyć mocno "puchną" mi plecy i kaptury ale reszta tak lipnie... ćwiczę w prawdzie dla siebie ale wiadomo jak to jest .. tym bardziej za młodu :D

Jeszcze odrębne pytanko, skoro parę osób już odpowiada.. w kalistenice są jakieś ćwiczenia oprócz mostka i grzbietów ćwiczenia mocno rozwijające lędźwie, bo chcę wykonać tuck planche, barki są ok, tylko lędźwie nie są w stanie utrzymać mi pozycji i opadają mi nogi 


  • 0

#18
Bejek

Bejek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 145 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Hmm, rozumiem :P Jak masz takie kompleksy to idź do parku jak masz drążki itd i ćwicz, ja tak dziewczyny wyrywam, oglądają się jak ćwiczę ;d Co do pytania to nie mam pojęcia.


  • 0

#19
Piano079

Piano079

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 270 postów
W takim razie idź na siłownię a daj sobie spokój z kali. Niestety ale jeśli chcesz szybko rozbudować mięśnie to tylko na siłowni. Kalistenika tego w szybkim tempie nie zrobi. Kolejna rzecz to taka że trenując równocześnie sztuki walki masz bardzo duży wydatek energetyczny i to również znacznie spowalnia rozrost tkanki mięśniowej. Trenowałem prawie 3 lata kick boxing 2-3 razy w tygodniu i przy takiej intensywności treningów ciężko było każdemu kto tam trenował zrobić masę mięśniową. Narzekali nawet Ci którzy chodzili oprócz treningów na siłownię. Tak niestety jest. Musisz wybrać co tak naprawdę chcesz... Jeśli przede wszystkim mięśnie to siłownia. Jeśli sprawność, siła i dopiero sylwetka, która przy okazji się zdobi, ale nigdy tak szybko jak na siłowni to jak najbardziej Kalistenika.
  • 0

#20
SW96

SW96

    Sportowa rutyna, która cieszy ponad wszystko!

  • Bywalec
  • 643 postów
  • LokalizacjaŁódzkie

Jak tak zazdrościsz temu koledze to ustawcie sobie sparing na rękawice przy tych dziewczynach i zobaczysz co te jego mięśnie po typowej siłowni są warte, ośmieszy się tylko i może w końcu dotrze to do Ciebie, że sam wygląd nic nie znaczy.


  • 1

Sprawność/funkcjonalność/moc/siła/wytrzymałość/mobilność > wygląd

Mięśnie są niczym jeśli nie mają użytku poza siłownią.

Ważny jest sposób w jaki budujesz swoje ciało i co potrafisz z nim zrobić.
 
 
 





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: kalistenika, Street workout, trening

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych