Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Plan do oceny

plan trengowy siła 3 razy w tygodniu

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1
Arkess

Arkess

    Brak

  • Użytkownik
  • 3 postów
  1. Wiek - 18
  2. Płeć - Mężczyzna
  3. Wzrost i waga - 193cm/82kg
  4. Rodzaj i intensywność aktywności fizycznej w przeciągu ostatnich dwóch lat - Koszykówka 4 razy w tygodniu 
  5. Wszystkie kontuzje, których doświadczyłeś/aś w przeszłości - Wielokrotne skręcenia kostki obecnie rehabilituje zwichnięty V palec lewej ręki
  6. Odpowiedź na pytanie: Czy przeczytałeś/aś pigułkę wiedzy? TAK
  7. Cel treningowy Siła, Sylwetka,Gibkość (w tej kolejności)
  8. Czas jaki możesz poświęcić na treningi - praktycznie codziennie dwie/trzy godziny 
  9. Rodzaj diety z rozpiską ile dziennie spożywasz: jem co mam w zasięgu wzroku (tyczy się to zarówno zdrowych jak i niezdrowych rzeczy) ale postaram się to zmienić :)
  10. Plan treningowy stworzony przez Ciebie - Poniżej
  11. Na jakiej podstawie stworzyłeś/aś plan - Dwie części skazanego, Artykuły na forum, plany innych użytkowników, porady bardziej doświadczonych forumowiczów.               

Poniedziałek

Pompki

Przysiady

Ćwiczenia na łydki

 

Środa

Podciągnięcia

Wznosy nóg

Skręty

 

Piątek

Mostki

Ćwiczenia na barki (nwm czy jestem gotowy na pompki w staniu na rękach)

 

 

Kiedyś ktoś napisał ze 10x5 jest dobre na złapanie mięsa czy dobrze będzie jeśli podzielę to na 2/3 ćwiczenia np. pompki : dipy 3x5, wąskie 3x5, eksplozywne 3x5 ?

Wcześniej trochę próbowałem treningu siłowego ale szybko rezygnowałem (brak czasu/lenistwo), poza tym na treningu koszykarskim nogi dostaje solidnego treningu i ogólnie jestem po sezonie w niezłej kondycji. Teraz pytanie czy mam jak sugeruje Wade zacząć od zupełnego zera czy zacząć od trochę łatwiejszych ćwiczeń czy od razu trenować na pełnym gazie ?


  • 0

#2
Bejek

Bejek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 145 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Plan jest dobry, co do stania na rękach to stopniowo wdrążaj się w to ćwiczenie, żebyś kontuzji się nie nabawił. :)

 

Kiedyś ktoś napisał ze 10x5 jest dobre na złapanie mięsa czy dobrze będzie jeśli podzielę to na 2/3 ćwiczenia np. pompki : dipy 3x5, wąskie 3x5, eksplozywne 3x5 ?

Zależy Ci na przybraniu masy czy siły w końcu? :)

Pamiętaj, czym ważysz więcej tym podciąganie staje się trudne. Słuchaj żeby uzyskać siłę musisz wykonywać schemat 5x5 tzn. (5 serii po 5 powtórzeń), tylko wtedy kiedy dane ćwiczenie wykonujesz max 7 powtórzeń. Dipy, pompki wąskie to dobre ćwiczenia, jeżeli chcesz sobie utrudnić któreś to np.

przy pompkach wąskich połóż jedną nogę na oparcie krzesła (wysoko) a drugą trzymaj w górze, jest ona o wiele trudniejsza a co do dipów możesz obciążenie dodać, eksplozywne zostaw na potem i dopiero stopniowo wdrążaj w trening, wymagają dużo siły i dynamiki.

 

Jeżeli jesteś po wielu kontuzjach, ciągle coś Cie boli, jesteś słaby i 10 pompek to dla Ciebie wyczyn to zacznij według Wade, jeżeli jest na odwrót trenuj z większym impetem :) Pamiętaj słuchaj swojego ciała, jak jesteś zmęczony odpuść, trening to 30%, a dieta 50% ;)


  • 1

#3
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Jeśli dopiero zaczynasz treningi kalisteniczne to możesz zacząć wg. Wade'a, ale na dłuższą metę nie polecałbym jego systemu ( chociaż jeśli chcesz to możesz spróbować ). Nie rozkładaj ćwiczeń tak jak podałeś w przykładzie, lepszym pomysłem wydaje mi się być dobranie odpowiednio trudnej odmiany danego ćwiczenia niż wykonywanie kilku ćwiczeń na jednej sesji - w ten sposób rozwiniesz masę i siłę z naciskiem na to pierwsze ( przynajmniej przy schemacie 10x5 ).

 

Zawsze warto zaczynać od podstaw, ale możesz też zacząć od trudniejszych treningów - wybór należy do Ciebie, jeżeli uznasz że treningi koszykarskie wystarczająco wzmocniły Twoje stawy to możesz zacząć od trudniejszych wariantów danych ćwiczeń. W przeciwnym razie sugeruję zacząć od podstaw.


  • 1

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#4
Arkess

Arkess

    Brak

  • Użytkownik
  • 3 postów

Dzięki panowie :D

 

 

Jeżeli jesteś po wielu kontuzjach, ciągle coś Cie boli, jesteś słaby i 10 pompek to dla Ciebie wyczyn to zacznij według Wade, jeżeli jest na odwrót trenuj z większym impetem  :) Pamiętaj słuchaj swojego ciała, jak jesteś zmęczony odpuść, trening to 30%, a dieta 50%  ;)

Jestem po kontuzjach ale kto ich nie ma uprawiając sporty kontaktowe.

Gdzie pozostałe 20%? :)

Zacznę od dwu kroków niżej (wg planu Wade) niż jestem w stanie (przezorny zawsze ubezpieczony) :)

 

 

 

Nie rozkładaj ćwiczeń tak jak podałeś w przykładzie, lepszym pomysłem wydaje mi się być dobranie odpowiednio trudnej odmiany danego ćwiczenia niż wykonywanie kilku ćwiczeń na jednej sesji - w ten sposób rozwiniesz masę i siłę z naciskiem na to pierwsze ( przynajmniej przy schemacie 10x5 ).

Jako że Pablo ma szacunek na forum zastosuje się do tej metody. Niech będzie i masa. :)


  • 0

#5
Bejek

Bejek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 145 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Racja, dużo ludzi ma kontuzje w takich sportach, ja sam jak grałem w juniorach w piłce nożnej doświadczyłem ogromnego bólu w kolanie, gościu wjechał mi ślizgiem, po "niby" kontuzji nie ma śladu, po prostu mnie bolało ale wiem o co ci chodzi:)

30% do trening, 20% to odpoczynek, regeneracja, a 50% to dieta. Na początku myślałem, że ćwicząc dzień w dzień będę za rok, dwa lata silny, wysportowany itd.., ale nie na tym rzecz polega, trzeba słuchać swojego ciała i odpowiednio dobierać trening, żeby człowiek się regenerował i adaptował do treningu :)


  • 0

#6
Arkess

Arkess

    Brak

  • Użytkownik
  • 3 postów

Ok 

Dzięki za odpowiedzi 

Za jakiś czas podzielę się wynikami :)


  • 0

#7
Bejek

Bejek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 145 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Okey :)


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: plan trengowy, siła, 3 razy w tygodniu

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych