Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Plan treningowy ze Skazanego dla kobiety

Plan treningowy Skazany kobieta

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1
Eylona

Eylona

    Brak

  • Użytkownik
  • 2 postów

Jest tutaj może jakaś Pani, która ćwiczy bądź ćwiczyła wg planu treningowego z książki Skazany na trening?

Jeżeli tak to jak wrażenia, postępy i efekty? :)

 


  • 0

#2
Justy^a

Justy^a

    Advanced Member

  • Instruktor

  • 1 013 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Kwalifikacje:Trener Personalny

Cześć : ) Ja próbowałam, ale mnie znudził. Jako motywacja podziałał świetnie, ale moim zdaniem są lepsze sposoby na osiąganie celów ; )


  • 0

#3
Eylona

Eylona

    Brak

  • Użytkownik
  • 2 postów

Dziękuje za odpowiedź :) Co polecasz w takim razie? Od czego zaczynałaś i jak szybko poprawiła się Twoja sprawność fizyczna oraz efekty wizualne?


  • 0

#4
Justy^a

Justy^a

    Advanced Member

  • Instruktor

  • 1 013 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Kwalifikacje:Trener Personalny

Zaczynałam treningami obwodowymi, łącząc takie ćwiczenia, jak:

 

przysiady z obciążeniem (do 20 kg)

martwy ciąg (oczywiście z obciążeniem)

pompki na kolanach (potem zwykłe)

"dead bugs"

bieg bokserski z hantelkami po 2 kg - 30s

wznosy tułowia z hantelkami w leżeniu przodem na ławie : )

wspięcia na krzesło z obciążeniem

"mountain climbers"

 

Nie miałam jeszcze drążka. Ćwiczyłam podobie przez ok. 3 miesiące, stopniowo zwiększając obciążenie.

Po trzech miesiącach zauważalna zmiana w wyglądzie - trochę mnie "wyżyłowało", tak w sam raz.

Większa zmiana po zamontowaniu drążka, dodaniu podciągnięć, zwisów i stania na rękach.


  • 0

#5
mewa

mewa

    Brak

  • Użytkownik
  • 2 postów

Cześć:) Niedawno wpadła mi w ręce książka Wade'a i chciałam rozpocząć trening z jej pomocą. Chodzi mi przede wszystkim o siłę, ale nie chcę rozbudowywać zanadto masy mięśniowej (z natury jestem bardzo drobna i boję się, że będzie to wyglądało śmiesznie). Byłabym wdzięczna za opinie, przemyślenia, rady dla początkującego ;)


  • 0

#6
Justy^a

Justy^a

    Advanced Member

  • Instruktor

  • 1 013 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Kwalifikacje:Trener Personalny

Cześć : )  Kobietom bardzo ciężko jest zbudować masę mięśniową. Niektórym troszkę łatwiej, ale ta naturalna "masa" na pewno nie wygląda tak, jak u facetów. Wielu z nich koncentruje się na budowaniu masy, ponieważ wiadomo, że siła mięśnia zależy od wielkości przekroju jego włókien. Ale nie tylko! Tsatsuline w książce "Nagi wojownik" używa sformułowania "skinny power" - czyli "szczupła siła" - umiejętność zaangażowania wielu jednostek motorycznych podczas zadania ruchowego. Umiejętność spięcia wielu mięśni bardzo mocno  i zastosowania odpowiedniego oddechu.

Zobacz, jak wyglądają kulturystki - taka sylwetka nie jest możliwa do osiągnięcia przez kobiety bez cyklów sterydowych. Rozumiem, że niewiele kobiet chce tak wyglądać ; ) Teraz zobacz, jak wygląda mistrzyni świata w SW:



Jak dla mnie zupełnie normalnie, jakby siedziała obok mnie w autobusie to bym się nie domyśliła, co potrafi : )

Martwi mnie to, że dziewczyny często przesadnie martwią się o swój wygląd, zapominając o innych aspektach ćwiczeń - przyjemności z przekraczania swoich granic, doskonalenia się, zdobywania nowych umiejętności, dzielenia się swoją pasją z innymi. Czy można zrezygnować z radości trenowania z obawy przed wyraźniej zarysowanymi mięśniami ramion? Niestety, znam takie przypadki i mam nadzieję, że Ty Mewa nie jesteś jednym z nich. Bo mi po prostu ręce opadają :(

Program treningowy w "Skazanym" nie jest typowo siłowy, raczej wytrzymałościowy. Jeśli dopiero zaczynasz jakiekolwiek treningi, i tak nie powinnaś zaczynać od kształtowania siły. Na początek najlepszy jest obwód treningowy, wiele już jest na ten temat na forum. Można zastosować do niego ćwiczenia ze "Skazanego".

Poczytaj forum, nie tylko dział dla kobiet, znajdziesz wiele informacji :)

Pozdrawiam i życzę wiele radości z kalisteniki! :D


  • 2

#7
mewa

mewa

    Brak

  • Użytkownik
  • 2 postów

Bardzo dziękuję za odpowiedź :)

 

Nie mam nic przeciwko wyraźnie zarysowanymi mięśniami ramion. Ponieważ jestem ignorantem we wszelkich sprawach związanych z jakąkolwiek aktywnością fizyczną, szukałam informacji nt. kalisteniki i kilkukrotnie natrafiłam na zdjęcia dziewczyn, które wyglądały jakby miały "nadmuchane" mięśnie ramion. Stąd się wzięło moje pytanie;) Treningi dopiero zaczynam. Należę do gatunku leniwców kanapowych, ale postanowiłam, że trzeba coś ze sobą zrobić, dla zdrowia, samopoczucia i żebym nie dostawała zadyszki wchodząc po schodach ;) A że brat zaczął trening ze "Skazanym" postanowiłam trochę się rozeznać w temacie i też spróbować.

 

Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam :)


  • 0

#8
Justy^a

Justy^a

    Advanced Member

  • Instruktor

  • 1 013 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Kwalifikacje:Trener Personalny

Żeby mięśnie były bardzo widoczne (jak np u Corneli Ritzke), trzeba utrzymywać bardzo niski poziom tkanki tłuszczowej i stosować suplementację oraz robić hipertrofię na siłowni : ) Pomyślałam jeszcze o tancerkach pole dance, jak np Jenyne Butterfly - coś takiego można osiągnąć trenując z masą własnego ciała : )


  • 0

#9
student87

student87

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 384 postów
  • LokalizacjaPodkarpacie

Traning wg skazanego daje dużo siły przy ostatnich krokach, ciało też sie zmienia, ale wygląda to bardzo estetycznie, na pewno wygląd nie odzwierciedla siły. Nie musisz się obawiać nadmiernego wzrostu mięśni, trenuj i ciesz się z postępów.


  • 0

I want represent an idea, I want represent possibilities

 


#10
bartnick

bartnick

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 95 postów
  • LokalizacjaZąbkowice Śląskie

Przepraszam za odgrzewanie tematu, ale może jakaś przedstawicielka płci pięknej tu zaglądnie :D

Przede wszystkim kobiety boją się treningu siłowego, bo kojarzą to z wielkimi mięśniami, ale siła i wielkość mięśni nie zawsze idą w parze. Zaletą ćwiczeń z obciążeniem własnego ciała (i wolnymi ciężarami) jest harmonijny rozwój poszczególnych grup mięśniowych i ich lepsza "wizualna" definicja. Fajnie pisze na ten temat autorka bloga powerworkout: "możesz być chuda i galaretowata lub smukła i silna" (cytat może być niedokładny, ale chodzi mniej więcej o to). Można też spojrzeć na figury gimnastyczek i tancerek pole dance - są bardzo silne, ale rzadko mają wielkie mięśnie. Wracając do treningu siłowego, ma on tę zaletę, że lepiej pali tłuszcz niż treningi aerobowe z ładnymi paniami z programów fitness - wszystko dlatego, że mocno podkręca metabolizm. I nie należy przejmować się tak bardzo przyrostem wagi - mięśnie mają większą gęstość niż tkanka tłuszczowa, możesz więc przy większej masie ciała mieć mniejszy obwód w talii, czy udach niż mało wysportowana, "galaretowata" koleżanka o niższej masie ciała.


  • 1

#11
Justy^a

Justy^a

    Advanced Member

  • Instruktor

  • 1 013 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Kwalifikacje:Trener Personalny
Jasna sprawa :)
  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Plan treningowy, Skazany, kobieta

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych