Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Plan treningowy do oceny - FBW w oparciu o "wielką 6-kę"

Skazany na trening Paul Wade FBW Plan Trening

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1
JaxDraken

JaxDraken

    Brak

  • Użytkownik
  • 3 postów

Witam!

 

Mam 22 lata, 178cm wzrostu, 78kg, tkanka tłuszczowa na poziomie 20%, 3 letni staż na siłowni (redukcja 40kg nadwagi). "Świerzą krew" trenuje od 2 miesięcy. Jestem na około 2-3 etapie ćwiczeń z "wielkiej szóstki" głównie dlatego, iż się przykładam do podstaw jak zaleca autor. Nie ukrywam, że po spędzeniu kilku lat na owocnym treningu siłowym z ciężarami troszkę mi mało. Powiem szczerze, że nawet "dobre sprawowanie" nie budzi we mnie entuzjazmu, lubię monotonie i prostotę treningu, zawsze byłem wielkim fanem treningów FBW ze względu na trening całego ciała na jednej sesji treningowej. Moim celem jest dalsza redukcja tłuszczu do wagi 68kg, a później oczywiście masa.

Z odżywianiem nie ma problemu- posiadam obszerną wiedzę w tej dziedzinie, dlatego bez problemu potrafię zrzucać 0,5 do 1 kg tłuszczu na tydzień. 

Przepraszam za długi wstęp, ale chciałem nakreślić sytuację i cel :)

Oto moja propozycja treningu:

Trening 3x w tygodniu (poniedziałek, środa, piątek), w każdy dzień ten sam schemat:
1. Przysiady (nogi)

2. Podciąganie (plecy)
3. Pompki (klata)
4. Pompki w staniu na rękach (barki)
5. Mostek (plecy)
6. Wznosy nóg (brzuch)

Serie i ilość powtórzeń ściśle wg. książki- 2 serie dla progu "średniozaawansowanego", 3 dla "przejściowego", 1-2 dla "początkowego".
Rozgrzewka to 1 lub 2 ćwiczenia z poprzednich kroków- 2 serie rozgrzewki.

Proszę o ocenę planu.
Czy taki układ ćwiczeń jest odpowiedni, czy jednak warto, któreś z nich pozamieniać ze sobą i oczywiście czy taki plan ma rację bytu :)

Pozdrawiam i z góry dzięki! :)
 


  • 0

#2
student87

student87

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 384 postów
  • LokalizacjaPodkarpacie

Na początku możesz tym planem trenować, ale jak wejdziesz na wyższe progi gdzie ćwiczenia są ciężkie i wymagają regeneracji będzie to za dużo.


  • 0

I want represent an idea, I want represent possibilities

 


#3
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Mam podobne zdanie do Studenta odnośnie FBW ze "Skazanym na trening". Odnośnie rozgrzewki to 2 serie wcześniejszych ćwiczeń raczej nie wystarczy żeby dobrze się rozgrzać - Wade trochę olał te kwestię tak naprawdę. Po stażu na siłowni powinieneś wiedzieć jak się dobrze rozgrzewać ;) Jakieś ćwiczenia wydolnościowe które podwyższą Ci temperaturę ciała i ćwiczenia mające na celu przygotowanie stawów do wysiłku. Możesz tam jeszcze wrzucić trifectę, znaną z drugiego tomu "Skazanego na trening" - mostki, L-sit, skręty tułowia na siedząco.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#4
JaxDraken

JaxDraken

    Brak

  • Użytkownik
  • 3 postów

Dzięki Panowie za odpowiedź. A jakby to rozbić na trening A i B? Kompletnie nie wiem jak łączyć ze sobą partie mięśniowe w kalistenice z tego powodu, że tutaj jedno ćwiczenie angażuje więcej grup niż ćwiczenia z ciężarami i obawiam się, że nie łączy się tego tak samo jak przy Splicie na siłowni.


  • 0

#5
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Spróbuj to połączyć ruchami - push, pull, leg. Przykładowo trening A: pompki, podciąganie, przysiady a trening B: HSPU, wznosy nóg, mostki. Z czasem taki układ będzie korzystniejszy gdyż będziesz wykonywał po 3 ćwiczenia na trening - objętościowo wychodzi mniej, więc będziesz mógł się lepiej skupić na każdym. Jeżeli trenujesz w poniedziałki, środy i piątki to możesz to robić w ten sposób:

 

I tydzień:

Pon - A

Śr - B

Pt - A

 

II tydzień:

Pon - B

Śr - A

Pt- B


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#6
JaxDraken

JaxDraken

    Brak

  • Użytkownik
  • 3 postów

Dzieki wielkie :) myślę, że jednak poprzestawiam troche układ, aby na jednym treningu nie robić podciągania i pompek bo jednak to dwa bardzo złożone ćwiczenia w okolicach podobnych grup mięśniowych. Ale wiadomo jak to zwykle- trzeba testować co działa najlepiej :)


  • 0

#7
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Podciąganie i pompki wykonywane w jeden dzień nie są niczym złym, w rzeczywistości ruchy push-pull się uzupełniają i można je łączyć na jednej sesji. 


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Skazany na trening, Paul Wade, FBW, Plan, Trening

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych