Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Upadek mięśniowy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1
Bejek

Bejek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 145 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Siema, ostatnio kiedy wgłębiałem się w trening Amstronga poznałem takie słowa "Upadek mięśniowy" mógłby mi ktoś wytłumaczyć co to dokładnie jest? Moim zdaniem jest to ćwiczenie aż nie możemy wykonać nawet jednego powtórzenia.

W treningu Amstronga piszę że z rana 3 serie, każdą do upadku mięśniowego ale nie jest powiedziane jakich pompek więc moje pytanie brzmi, czy poranne serię mają mi dać wytrzymałość np jak robię 30 zwykłych pompek i będę robił przez te 8 tygodni z rana pompki zwykłe to poprawi mi się wytrzymałość i nawet do 50 mogę dojść, czy też dać trudny rodzaj pompek np pompki na hantlach z nogami na krześle, lub diamentowe z nogami na krześle żeby wzrosła siła jak i wytrzymałość po czasie? jak sądzicie? :)


  • 0

#2
HYBRYDO

HYBRYDO

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 214 postów

30 pompek to dość dużo więc możliwe że skoczy bardzo mało lub wogule ale jest też możliwość że dobijesz nawet do 50 :) Na twoim miejscu nie utrudniałbym pompek. 

Zostaw jak jest.


  • 0

#3
Bejek

Bejek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 145 postów
  • LokalizacjaSzczecin

No i tu trudno mi się z Tobą zgodzić, bo ja uważam że lepiej wprowadzić cięższy rodzaj pompki by zaliczyć progres w sile oraz podnieść wytrzymałość a jak będę jechał te 30 pompek, to na pewno dojadę do 50 ale siły mi to nie doda lecz samej wytrzymałości. Właśnie moje pytanie brzmi co w Treningu amstronga mają zdziałać pompki, dać wytrzymałość czy siłe? czy obie rzeczy jako uzupełnienie do podciągania :P


  • 0

#4
HYBRYDO

HYBRYDO

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 214 postów

pompki mają ćwiczyć ci antagonistyczne mięśnie, obręcz barkową. Możesz wprowadzić inne pompki, dipy czy hspu ale to już wtedy nie będzie trening armstronga ponieważ wprowadzisz swoje zmiany. Możliwe że ta zmiana ci wręcz pomoże ale może być też tak że nie zaliczysz żadnego progresu. Moim zdaniem powinieneś poświęcić te 8 tygodni i ''zaniedać'' resztę partii ale wycisnąć z tego planu maximum. 


  • 0

#5
Bejek

Bejek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 145 postów
  • LokalizacjaSzczecin

No dobra, troszkę się już od Ciebie dowiedziałem, no ale wciąż mam dylemat z tymi pompkami :P


  • 0

#6
Kooneer

Kooneer

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 140 postów
  • LokalizacjaZabrze

Nie wróżymy z fusów. Słuchaj własnego ciała.
Jesteś ciekawy? To zmień i zobacz czy są postępy, ale tak jak kolega wspomniał to już nie będzie oryginalny plan Armstronga, tylko zmodyfikowany. Jeszcze raz powtarzam: słuchaj swojego ciała! Wszystko robisz na własną odpowiedzialność, nie miej potem do mnie pretensji :)


  • 0

#7
Bejek

Bejek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 145 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Spokojnie Kooneer..:) No nic będę robił klasyczne, tak jak zakłada plan amstronga i zobaczymy ile wycisnę z niego maxymalnie :)


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych