Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Waga netto produktów - jak jest naprawdę ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1
makxxu

makxxu

    Potęga umysłu

  • Użytkownik
  • 86 postów

Sprawa wygląda tak: Dosłownie przed chwilą zacząłem robić koktajl, który wypiję jutro po treningu. Biorę twaróg chudy 'Delikate' z Biedronki o masie 250 g netto. O ile wiem, waga netto to przecież waga produktu bez opakowania. A tutaj tak: Wziąłem pojemnik z blendera, zważyłem go na wadze kuchennej, dałem 'Tara' aby mi tą wartość odjęło, a po zważeniu całego twarogu wyszło mi niecałe 218 g. Gdzie się podziały 32 g twarogu ? Zakładam że moja waga nie kłamie bo jest nowa, niemieckiej firmy. Nie będę ukrywał, że jestem z tych, co to lubią obliczać wartości odżywcze w ich miksturach ale nie będę się kłócił czy w moim koktajlu jest o 3 czy 4 grama mniej białka. Aczkolwiek :D - czy to oznacza, że firmy zawyżają wartości wagi netto produktów ? Spotkaliście się z taką sytuacją ? Temat jakoś mnie zainteresował i jestem ciekaw, czy macie z tym jakieś doświadczenie.


  • 0

Wszystko jest w Twojej głowie.


#2
Beast Mode #1 (HSW)

Beast Mode #1 (HSW)

    De Nekst Best

  • Użytkownik
  • 38 postów
  • LokalizacjaPodkarpacie

Ciekawy temat, no wydaje mi się, że zawyżają - w końcu mają z tego korzyść, że sprzedają tyle i tyle w takiej cenie (rzekomo) a w rzeczywistości nas oszukują. Nie wiem jak w przypadku twarogu, ale tak mi przyszło do głowy, że może są tacy spryciarze którzy ważą produkt gotowy ale świeżutki dopiero co przygotowany i wtedy im wychodzi x gramóa potem np. nie wiem troche z tego produktu np. woda odparuje albo coś w ten deseń i waży już te x-y gramów, ale nie potrafie logicznego przykładu podać więc nie wiem czy ta teoria ma jakieś uzasadnienie  :P 


  • 0

#3
makxxu

makxxu

    Potęga umysłu

  • Użytkownik
  • 86 postów

Patrząc z punktu marketingowego rzeczywiście było by to opłacalne. Niby podane te 30g mniej (jak w moim przypadku), ale gdyby to wymnożyć razy 1000 takich twarogów to wychodzi już 30kg do przodu (dla nas do tyłu), co równa się 120 twarogom. Z tą wodą to też może być racja, bo jak otworzyłem opakowanie, to troszkę wody wypłynęło. Sprawdzę jeszcze jak to się ma z twarogami innych firm oraz z innymi produktami. Fajnie by było, gdybym znalazł potwierdzenie w tym u kogoś innego, bo jeżeli u Was wszystko gra to może rzeczywiście niemiecka prezycja tym razem zawodzi :P


  • 0

Wszystko jest w Twojej głowie.


#4
Beast Mode #1 (HSW)

Beast Mode #1 (HSW)

    De Nekst Best

  • Użytkownik
  • 38 postów
  • LokalizacjaPodkarpacie

Nie sprawdzałem, ale jak bd pamiętał to sprawdze i dam znac :D 


  • 0

#5
Sethbdg

Sethbdg

    Nie ćwiczę 5x5. ;)

  • Bywalec
  • 1 055 postów

Myślę, że dałeś z czymś ciała po prostu. Ja od bardzo dawna kupuję w Biedrze i jeżeli była jakaś nieścisłość to z reguły na moją korzyść.


  • 0

66668745.png


#6
SW96

SW96

    Sportowa rutyna, która cieszy ponad wszystko!

  • Bywalec
  • 643 postów
  • LokalizacjaŁódzkie

U mnie kostka twarogu 250g waży 246-250g...


  • 0

Sprawność/funkcjonalność/moc/siła/wytrzymałość/mobilność > wygląd

Mięśnie są niczym jeśli nie mają użytku poza siłownią.

Ważny jest sposób w jaki budujesz swoje ciało i co potrafisz z nim zrobić.
 
 
 




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych