Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Brak zakwasów po treningu? Czy robię coś nie tak?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1
Moloch

Moloch

    Brak

  • Użytkownik
  • 5 postów

Witam Panowie mam dość nie typowy problem zacząłem przygodę z kalisteniką na chwilę obecną trenuję co 2 dni treningiem obwodowym następujące ćwiczenia 5 serii

 

-Pompki

-Podciąganie na drążku nadchwytem

-pistolety

-Dipy

-unoszenie kolan wisząc na drążku (nie znam poprawnego nazewnictwa)
-Pompki na drążku (niestety też nie znam poprawnego nazewnictwa)

Problem w tym że w 5 serii mam problem już zrobić tyle powtórzeń ile bym chciał więc myślałem że jest wszystko ok, problemem okazało się to że nie mam ani zakwasów ani nie specjalnie bolą mnie mięśnie.

 

I tutaj moje pytanie czy powinienem zmienić plan treningowy czy poprostu nie daję z siebie 100% i przez to efekt jest taki a nie inny, kiedyś chodziłem 2 lata na siłownię i zakwasy były praktycznie po każdym treningu, bardzo prosił bym o pomoc. Pozdrawiam


  • 0

#2
Sethbdg

Sethbdg

    Nie ćwiczę 5x5. ;)

  • Bywalec
  • 1 055 postów

Zakwasy nie są wyznacznikiem jakości treningu.


  • 0

66668745.png


#3
Moloch

Moloch

    Brak

  • Użytkownik
  • 5 postów

Rozumię z tym że poprostu nie czuję tego co zawsze miałem na drugi dzień że mięśnie "bolały" może poprostu moje urojenia :)

A odnośnie tego treningu który wstawiłem jest w porządku na początek?


  • 0

#4
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL

Rozumię z tym że poprostu nie czuję tego co zawsze miałem na drugi dzień że mięśnie "bolały" może poprostu moje urojenia :)

A odnośnie tego treningu który wstawiłem jest w porządku na początek?

* NIgdy nie trenowałeś i zacząłeś trochę mocniej niż twoje możliwości to na drugi i trzeci odczujesz bóle w mięśniach - to przejdzie z czasem i wytrenowaniem.

* Jesteś zaawansowany i trenujesz mocno i zapominasz o regeneracji bądź wyluzowania w tygodniu po okresie średnio-ciężkich tygodniach - możę nastąpić przetrenowanie, nie chęć do treningu, wyczerpanie fizyczne oraz psychiczne.

Jesteś zaawansowany i trenujesz nie za często bądź średnio w tygodniu od 3-5x w tygodniu i intensywność tych treningu nie jest zbyt wysoka w tygodniu, a objętość jest znaczna oraz intensywność treningowa jest średnio-mocna i możesz mieć bóle w mięśniach po jednostce treningowej na następny dzień jeśli zbyt mocno pocisnąłeś - ale to przejdzie jeśli będziesz odpoczywał i dokarmiał swoje mięśnie :)

 

Jeśli masz bóle np klaty i chcesz za wszelką cenę trenować na następny dzień, to nie ćwicz klaty, ćwicz ten mięsień gdzie nie masz bólu.

 

Czasami przy treningach siły wytrzymałości mięśniowej bądź lokalnej wytrzymałości mięśniowej można odczuwać bóle mięśniowe, jeśli się przedobrzyło.

Rzadko przy treningu siły maksymalnej czy siły szybkościowej bądź mocy.

 

Lecz wyjątki występują wszędzie :)


  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych