Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Przysiady w staniu na barkach


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1
Narker

Narker

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 37 postów
Witam. Podczas tego cwiczenia nie mogę utrzymav odpowiedniej pozycji i strasznie potem bolą barki. Co robię nie tak?
  • 0

#2
makxxu

makxxu

    Potęga umysłu

  • Użytkownik
  • 86 postów

Przede wszystkim sama pozycja świecy, czyli utrzymanie ciała w pionowej pozycji przypominającej L, jest trudna. Nie każdy potrafi ją zrobić i ja również. Z tego co czytałem, są 2 główne powody tego: za słabe mięśnie pleców, niedostateczny zakres zgięcia kręgosłupa w odcinku szyjnym kręgosłupa lub obydwa na raz. Kilka osób mówiło mi o pominięciu tego ćwiczenia ze względu na to, że tak naprawdę to ćwiczenie nic nie daje, a faktycznie - nie ma takiego ćwiczenia, a jest to tylko wymysł autora. Ja postanowiłem ćwiczyć na razie zarzucanie prostych nóg za siebie w pozycji leżącej.


  • 0

Wszystko jest w Twojej głowie.


#3
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Jeśli masz problemy z kolanami lub z jakiegoś innego powodu chcesz zacząć od totalnych podstaw to polecałbym zamiast tych "przysiadów" wykonywać uginanie nóg w stawie kolanowym gdy będziesz leżał na plecach. Ciekawym ćwiczeniem, o którym dowiedziałem się od Luko, jest wykonywanie tych ugięć w pozycji wyjściowej martwego chrabąszcza ( dead bug ). Po prostu prostujesz nogę w stronę sufitu i wracasz do podkulonej pozycji. Kilka takich zgięć na każdą nogę + odpowiednia dawka rockingu i dolnej pozycji przysiadów powinny wystarczyć w odbudowaniu i wzmocnieniu Twoich stawów, nie trzeba do tego takich udziwnionych ćwiczeń ( chociaż sama pozycji świecy jest wartościowym ćwiczeniem, więc możesz ją praktykować ).


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#4
Narker

Narker

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 37 postów
Czyli ominac to cwiczenie czy co?
  • 0

#5
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Możesz je ominąć i rozpocząć od drugiego kroku lub zastąpić je wymienionym przeze mnie powyżej rockingiem, dolną pozycją przysiadu, uginaniem kolan w pozycji Martwego Chrabąszcza.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#6
RysiekM

RysiekM

    Brak

  • Użytkownik
  • 7 postów
Mam problem z utrzymaniem pionowej postawy tzn. pośladki za bardzo odstają do przodu w porównaniu z nogami. Druga sprawa; robiąc świece boli mnie największy kręg w odcinku szyjnym. Czy przyczyną może być to, że zbyt wysoko odrywam plecy (w stronę karku) od podłoża?
Ps. Skoro to ćw ma wzmocnić staw kolanowy i biodrowy, to czy temu samemu celowi nie służy rowerek?

Użytkownik RysiekM edytował ten post 09 lipca 2015 - 22:05

  • 0

#7
Chors

Chors

    Ad Astra

  • Bywalec
  • 354 postów
  • LokalizacjaPrawie Tatra

Miałem identyczny problem, który opisujecie powyżej i pomimo chęci wykonywanie tego ćwiczenia było dla mnie naprawdę ciężkie - po konsultacjach ominąłem je na rzecz kroku drugiego, lecz w celu kompensacji wykonuję wspomniany przez Pabla rocking. 


  • 0

#8
makxxu

makxxu

    Potęga umysłu

  • Użytkownik
  • 86 postów
U mnie koniec końców taka sama sytuacja. Zamiast tego zacząłem robić proste resety po treningu tj. cross-crawl, commando rocking, baby crawl oraz rolling; ale zacznę je robić codziennie - fajne ruchy a zajmują 10 min max. jak na razie :)

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka
  • 0

Wszystko jest w Twojej głowie.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych