Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

2 pytania od nowicjusza

skazany trening więzienna zaprawa paul wade nadwaga świeża krew

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1
Melquiades

Melquiades

    Brak

  • Użytkownik
  • 1 postów
  • LokalizacjaTKN

Piąteczka chłopaki.

Zarejestrowałem się na tym forum specjalnie po to, by zadać 2 pytania dotyczącego ''Skazanego...''.

1) Jako, że mam około 1,73 m wzrostu i 86 kg znajduję się w grupie ''z lekką nadwagą'' (do czego zresztą nie był mi potrzebny wskaźnik BMI, bo widzę po sobie, że nie wyglądam zbyt dobrze :D ). I tu pojawia się pytanie - czy powinienem skupić się najpierw na zrzuceniu wagi do przyzwoitej wartości czy można bez problemu jednocześnie ćwiczyć i zrzucać wagę? Mam świadomość, że w pierwszych krokach waga może nie przeszkadzać, ale w kolejnych może stanowić problem. Jak to było u was? Dało się pogodzić jedno i drugie?

2) Ćwiczyć zacząłem dopiero wczoraj, tym samym realizuję pierwszy program - ''Świeża krew''. Z uwagi na łatwość wykonywania pierwszych kroków można nieco zmodyfikować ten program, tj. umieścić 2 cykle w jednym tygodniu? Np. poniedziałek, wtorek - 1. cykl; środa - wolne; czwartek, piątek - 2. cykl; sobota, niedziela - wolne.
Wade z jednej strony pisze, żeby kombinować z treningiem, urozmaicać, nie robić z niego nudnej, monotonnej czynności, ale modyfikować wedle własnych potrzeb. Z drugiej strony pisze, żeby robić krok po kroku,nie przesadzać, nie napalać się zbyt mocno, bo później przy braku szybkich efektów można się zniechęcić, dawać odpocząć mięśniom, itd.

Jak wy się na zapatrujecie? Mieliście podobnie? Jeśli tak, to jak podołaliście temu?

Z góry dzięki za pomoc :)


  • 0

#2
santee

santee

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 82 postów
  • LokalizacjaChełm

Piąteczka chłopaki.

Zarejestrowałem się na tym forum specjalnie po to, by zadać 2 pytania dotyczącego ''Skazanego...''.

1) Jako, że mam około 1,73 m wzrostu i 86 kg znajduję się w grupie ''z lekką nadwagą'' (do czego zresztą nie był mi potrzebny wskaźnik BMI, bo widzę po sobie, że nie wyglądam zbyt dobrze :D ). I tu pojawia się pytanie - czy powinienem skupić się najpierw na zrzuceniu wagi do przyzwoitej wartości czy można bez problemu jednocześnie ćwiczyć i zrzucać wagę? Mam świadomość, że w pierwszych krokach waga może nie przeszkadzać, ale w kolejnych może stanowić problem. Jak to było u was? Dało się pogodzić jedno i drugie?

2) Ćwiczyć zacząłem dopiero wczoraj, tym samym realizuję pierwszy program - ''Świeża krew''. Z uwagi na łatwość wykonywania pierwszych kroków można nieco zmodyfikować ten program, tj. umieścić 2 cykle w jednym tygodniu? Np. poniedziałek, wtorek - 1. cykl; środa - wolne; czwartek, piątek - 2. cykl; sobota, niedziela - wolne.
Wade z jednej strony pisze, żeby kombinować z treningiem, urozmaicać, nie robić z niego nudnej, monotonnej czynności, ale modyfikować wedle własnych potrzeb. Z drugiej strony pisze, żeby robić krok po kroku,nie przesadzać, nie napalać się zbyt mocno, bo później przy braku szybkich efektów można się zniechęcić, dawać odpocząć mięśniom, itd.

Jak wy się na zapatrujecie? Mieliście podobnie? Jeśli tak, to jak podołaliście temu?

Z góry dzięki za pomoc :)

 

Witaj. Bardzo dobrze, że tutaj zajrzałeś. Pewnie mimo wyglądu nie masz siły na prawidłowe podciągnięcie czy też pompkę? Jestem w podobnej sytuacji jak Ty (tzn. byłem, bo już jesteśmy w połowie redukcji). Zacznij zrzucać tłuszcz, ale ćwicz. Czyli 3x w tygodniu trening + dieta + ruch. Jako, że jesteś początkujący radzę trening obwodowy (najlepiej z wykorzystaniem ćwiczeń ze skazanego) 3 razy w tygodniu. Dieta na ujemnym bilansie kcal. Przynajmniej jeden dzień w tygodniu wolny od wszystkiego.

 

Przydatne linki:

http://kalistenikapo...ch-i-nie-tylko/

http://kalistenikapo...odki-przykłady/

http://kalistenikapo...cznej-mądrości/

Jak ja ułożyłem obwód ze skazanym: http://kalistenikapo...niem-skazanego/


  • 0

#3
boxer82

boxer82

    Brak

  • Użytkownik
  • 7 postów

czesć

Nie wiem czy powininem sie wypowiadać bo sam jestem bardzo poczatkujący.

Jak kolega wyżej napisął. Nie widze powodu dla których powines rezygnować z ćwiczeń przez wagę. Wg mnie powinnes dodac np biegane lub inne ćwiczenia aerobowe

Sam wykonuje ćwiczenia ze wskazanego od miesiąca ćwicząc:

1 dzień - beganie minimum 40 minut + cwiczenia z podciagania + brzuszki

2 dzień - pozostałę ćwiczenia ze skazanego w obwodzie (pompki , przysiady, mostki i stanie na rekach)

3 dzień - przerwa

 

Od czasu rozpoczęcia ćiwczeń 9dziś mija dokładnie miesiąc) wag anie uległa zmainie jednak wymiary w pasie zmniejszyły sie o ok  2 cm (może wiecej ale nie pamietam jak sie mierzyłem za pierwszym razem ;) ) więc jakis progres jest 

 

Nie wiem czy taki układ treningu jest dla mnie optymalny jednak mam czas na regeneracje (chociaż w dni wolne czuje głód ćwiczeń ;) na razie nie zmieniam.

Nt diety sie nie wypowiadam bo się nie znam i sam szukam info na ten temat.


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: skazany, trening, więzienna, zaprawa, paul, wade, nadwaga, świeża, krew

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych