Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Lektury o tematyce diet, odżywiania, zdrowia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1
nurciak

nurciak

    Brak

  • Użytkownik
  • 2 postów
  • LokalizacjaToruń

Cześć, jakie lektury o takiej tematyce polecacie ? Przeczytałem dwa tomy Skazanego ale to mi nie wystarcza chciałym bardziej się zagłębić w tym temacie.

Pozdrawiam

 

Zauważyłem, zły dział, proszę o przeniesienie :D


  • 0

#2
grappler

grappler

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 47 postów

Olivier Lafay - skuteczne odżywianie w treningu i sporcie.


  • 0

#3
Fylypo

Fylypo

    Member

  • Użytkownik
  • 15 postów

Książki Wydawnictwa Galaktyka ;)


  • 0

#4
Sethbdg

Sethbdg

    Nie ćwiczę 5x5. ;)

  • Bywalec
  • 1 055 postów

W księgarniach są całe działy na ten temat, nie trzeba długo szukać.


  • 0

66668745.png


#5
Salute!

Salute!

    Salute!

  • Zasłużony
  • 1 391 postów

Olivier Lafay - skuteczne odżywianie w treningu i sporcie.

Jezeli Lafay to nie Wade, bo sie wykluczaja. Ksiazke Lafaya uwazam za bzdurna, choc ta jego o treningu silowym jest swietna.
  • 0

#6
gqgqgq

gqgqgq

    Brak

  • Użytkownik
  • 9 postów

Może warto byłoby się dowiedzieć co po co i dlaczego od podstaw, więc poszukaj biochemii-wyłącznie podstaw, bo pewno bardziej złożonych procesów i tak nie zrozumiesz. Co do diet, konkretnych produktów to szukaj w necie, sporo tego jest. Chociażby na forach kulturystycznych.


  • 0

#7
Salute!

Salute!

    Salute!

  • Zasłużony
  • 1 391 postów

Dzisiaj premiera bestsellerowej ksiazki Marka Sissona, autora popularnego bloga Mark's Daily Apple.

http://datapremiery....-ksiazki-11537/


  • 0

#8
Salute!

Salute!

    Salute!

  • Zasłużony
  • 1 391 postów

Ok, troche o wspomnianej ksiazce, jezeli sie ktos nie orientuje. Od razu napisze, ze jezeli ktos kupil i przeczytal "Pierwotny umysl, pierwotne cialo" Nory Gedgaudas i "Grain Brain" Davida Perlmuttera, to "The Primal Blueprint" tez powinien lyknac, choc w zasadzie tylko sie utwierdzi w tym co bylo w tamtych a przy okazji czegos sie dowie, bo Mark, jako byly sportowiec wyczynowy, maratonczyk, ironman a przy okazji dietetyk porusza tez kwestie treningow i ogolnie zagadnien sportu w zyciu. Prowadzi tez doskonaly i bardzo znany w kregach blog  Marks Daily Apple gdzie mozna poczytac o biochemii, sporcie zyciu http://www.marksdailyapple.com/  Ogolnie mowiac to calosc jest w klimacie paleo-lchf, cholesterol samo dobro, tluszcze nasycone sa najzdrowsze,  bilanse nie istnieja a ziarna zboz, ryze itp weglowodany to cos czego generalnie trzeba unikac, wiec wiadomo kto nie powinien czytac tej ksiazki. Czyli osoby z doskonalym garniturem genow i wybijajace sie ponad przecietnosc :)

Sporo jest o roli insuliny, genetyce, ekologii, hormonach, treningach i ......no nie bede zbytnio spojlerowal.

Mark w wieku 61 lat wyglada tak:
mark-sisson-inspirational-fitness-photos
A tutaj jest link do zrodla zdjecia, tam jest tez podcast z jego udzialem. Osoby doskonale ponownie uprzedam o nieklikaniu - link prowadzi do znanej strony biohackera Davida Aspreya, ktory propaguje picie ohydnej kawy z maslem, wiec zeby nie bylo, ze nie ostrzegalem.
https://www.bulletpr...eprint-podcast/
 
Tutaj troche w skrocie i po polsku o metodzie Marka... (uwaga herezje!) http://mateuszd.blog...ym-paliwem.html
6a00d8341d0fcc53ef01116859df80970c-pi.jp


Użytkownik Salute! edytował ten post 01 grudnia 2015 - 19:36

  • 2

#9
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Świetna sylwetka, szczególnie w tym wieku. Będę musiał się zainteresować tematem - dzięki za podesłanie.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#10
Stonish

Stonish

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 133 postów

Kończą mi się książki i w sumie zastanawiałem się co teraz kupić - dla odmiany dobrze by było znowu coś o odżywianiu poczytać bo ostatnie o treningach były ;-) @Salute z tych, które wymieniłeś którą bardziej polecasz - "Pierwotny umysl, pierwotne cialo" czy "The Primal Blueprint"? Grain Brain już czytałem (chcę przeczytać jeszcze drugi raz, ale memie ją pożyczyłem), napewno kupie obie książki, ale niedługo czeka mnie długa wycieczka autobusowa i nie wiem od czego zaczać :D


  • 0

#11
Salute!

Salute!

    Salute!

  • Zasłużony
  • 1 391 postów

Trudny wybor, bo obie sa ciekawie, w Primal Blueprint jest wiecej o sporcie, bo Mark to byly sportowiec, ale za to Nora bardziej ujmuje temat biochemicznie choc generalnie obie maja podobny gdzies tak w 75% przekaz. Uwazam, ze obie warto miec, wiec kolejnosc nie ma znaczenia ale szybciej i latwiej sie chyba czyta PB.


  • 0

#12
Stonish

Stonish

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 133 postów

Padło na PB bo książki Nory nie ma w empiku i nie wiem czy zdąży do mnie przyjść zanim wyjadę, ale dzięki za info.


  • 0

#13
Salute!

Salute!

    Salute!

  • Zasłużony
  • 1 391 postów

W Empiku kupujesz? Przeciez maja bandyckie ceny, na necie za pol ich ceny mozna znalezc.


  • 0

#14
Stonish

Stonish

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 133 postów

W Empiku kupujesz? Przeciez maja bandyckie ceny, na necie za pol ich ceny mozna znalezc.

 

Hmm faktycznie. No trudno teraz już kupione - nigdy po prostu nie wpadłem na to, żeby szukać gdzie indziej - w końcu to tylko książka ;-) Ale następnym razem napewno sprawdzę gdzie indziej.


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych