Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Ból łokcia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1
JakubA

JakubA

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 33 postów
  • LokalizacjaNysa

Witam drogich użytkowników forum :)

 

Z góry przepraszam, jeśli w złym dziale umieściłem temat, jeśli tak to proszę o wyrozumiałość oraz przeniesienie do innego.

 

 

Od mniej więcej tygodnia po treningu (kształtowanie siły mięśniowej cz.1 ) zacząłem odczuwać ból w łokciu.

 

Film dokładnie ukaże o co mi chodzi.

 

 

 

Proszę Was o porady, jak szybko zniwelować ból.

 

 

Pozdrawiam


  • 0

#2
deLuxe

deLuxe

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 142 postów
Tez miałem taki problem. Po tygodniu problem zniknął. Oczywiście nie cwiczylem przez tydzień. Ale nie sugeruj się tym czasem. To tylko okres po jakim ból znikł U MNIE.
  • 0

#3
Reveson

Reveson

    Member

  • Użytkownik
  • 22 postów

"Ten film jest prywatny"

Jeżeli odczuwasz ten ból cały czas, nie tylko podczas treningów, to na Twoim miejscu odpuściłbym póki ból nie ustanie i dał ręce odpocząć. Możliwe że coś sobie lekko naciągnąłeś. Możesz też sobie smarować czymś pokroju Voltaren max (mój ulubiony :D) - czasem te mazidła potrafią zdziałać cuda. :) Jeżeli ból pojawia się tylko na treningu i nie jest silny (powoduje tylko lekki dyskomfort!) to spróbuj bardziej się rozgrzać przed treningiem. I nie mówię tu o jakichś wymachach przedramion, tylko o czymś, po czym faktycznie się spocisz. Od siebie poleciłbym skakankę, swojego czasu miałem problemy z barkami, właśnie z powodu słabej rozgrzewki (i lekkich kontuzji z przeszłości) - wystarczyło po prostu porządnie się rozgrzać. Możesz też, póki nie mamy 30 stopni na dworze, zakładać na czas rozgrzewki (lub całego treningu) coś cieplejszego - też pomaga. Przed treningiem zrób sobie też ze 2-3 serie pompek (lub innego, lekkiego, ćwiczenia powodującego ruch w łokciu, tak żebyś na luzie dał radę zrobić ze 20 powtórzeń). Pozdrawiam, życzę sukcesów. :)


  • 0

#4
JakubA

JakubA

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 33 postów
  • LokalizacjaNysa

Film jest już dostępny, dalej radźcie ;). Ból jest cały czas tzn. podczas wykonywania ruchów podobnych na filmie.


  • 0

#5
pawlo772

pawlo772

    Brak

  • Użytkownik
  • 3 postów
Witam.
Powiedz czy ból występuje podczas chwytania (nawet kubka z herbatą)?
  • 0

#6
JakubA

JakubA

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 33 postów
  • LokalizacjaNysa

Witaj.

 

Ból pojawia się np. przy  wykonywaniu energicznych ruchów w górę i w dół góry (kąt ok. 45 )


  • 0

#7
squirrellion

squirrellion

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 177 postów

Po pierwsze nie rób szybkich ruchów, tylko powolne, pewnie masz odczucie jakby się coś rozciągało w łokciu.Jeśli tak to wiem co Ci jest, ale najpierw mógłbyś dokładnie opisać umiejscowienie bólu, tzn. jak głęboko on się znajduje, jaki jest ten ból i jego odczucie podczas ruchu: przeszywający, rwący, promieniujący, punktowy, przeskakujący?Dodatkowo polecę Ci okłady z gorącego ręcznika, jeśli nie masz zapalenia, bądź ciepłych miejsc w łokciu to stosuj ten ręcznik z gorącą wodą.Jeśli jest stan zapalny i możliwe lekkie spuchnięcie, to korzystaj z tej maści wraz z zimnym okładem.Wracając do tego z tym ręcznikiem, możesz dodać szoki termiczne.Weź dwie miski z wodą jedna do 46stopni, nie wyżej, bo od 48-50 stopni zaczynają się ścinać białka, i drugą o bardzo niskiej temp. np. 5 stopni. Ciepła woda z solą morską/zwykłą.Przekładaj co minutę, zrób kilka sesji.


  • 0

#8
JakubA

JakubA

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 33 postów
  • LokalizacjaNysa

Już przeszło :) Odpoczynek i smarowanie łokcia dało rezultaty, dziś już nie czuję dyskomfortu, ale ćwiczonka zacznę jutro tak na spokojnie :)


  • 0

#9
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Tylko zacznij od łatwiejszych ćwiczeń niż Twoje aktualne i potem stopniowo podkręcaj intensywność. Zainteresuj się również resetami, moim zdaniem świetna sprawa w odbudowie ciała ;)


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#10
JakubA

JakubA

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 33 postów
  • LokalizacjaNysa

Akurat byłem w końcówce 1 etapu kształtowania siłowego, nie ma tam jakiś hardcorowych ćwiczeń, ale będę uważnie je wykonywał. No i oczywiście ćwiczenia z rana czyli http://www.reddit.co...ocie ze szkoły.

Zainteresuje się na 100% resetami :)


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych