Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Pomoc przy planie treningowym


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1
Boyek

Boyek

    Member

  • Użytkownik
  • 12 postów

Witam! Jest to mój pierwszy post na stronie, aczkolwiek forum śledzę, już kilka ładnych miesięcy.

 

Moje ,,parametry" - wiek 22 lata, wzrost 193 cm, waga 78-79   - co jest moją piętą achillesową :)

 

Zawsze uważałem się za słabego, chudego i łajzowatego gościa - i niestety za późno postanowiłem dbać o formę fizyczną - ale jak to się mówi - dobrze że w ogóle się zainteresowałem :) Mój metabolizm jest taki, że co w życiu nie zjadłem, w jakiejkolwiek ilosci to przeze mnie przeleciało - czy to była masa łakoci, czy tłustych fastfoodów - w każdym razie nie było to moim jakimś codziennym zainteresowaniem - jeść śmieciowe żarcie. Nawyki całkowicie ustosunkowałem do zdrowego odżywiania - rano leci zwykle owsianka z bananem, w dzień kurczaki ryże, warzywa, jajecznice, wieczorem jogurt grecki też jakieś owoce itp. Postanowiłem ogólnie nie bawić się w paniczne liczenie kalorii - mimo że przydało by mi się przybrać na masie. Stwierdziłem że zmieniając nawyki na zdrowe w 100 % - i tak wiele się zmieni w moim życiu i organiźmie . A więc do rzeczy. 

 

Kalistenikę trenuję od 8 tygodni - stosując program ,,świeża krew" ze skazanego dodając ćwiczenia ze skazanego 2, czyli:

 

pon.- Pompki III poziom - na kolanach, brzuch III poziom- lekko zgięte, łydy III-poziom ( mógłbym szybciej przeskoczyć do końcowych ćwiczeń, ale stwierdziłem że powolutku będę stosował łagodną progresję )

wt,sr,czw - wolne

pt. - podciąganie II poziom ( stosuję drążek rozporowy do poziomy bioder), Przysiady IV (przysiad do połowy)

 

W dni wolne powoli chciałem wdrożyć jakieś bajery w stylu bieganie, bądź tabata - ćwiczę obecnie w mieszkaniu w Krakowie, ale w ciepłe dni chcę być już gotowy żeby móc się rozgrzać biegiem do Parku Jordana i tam zacząć ćwiczyć na świeżym powietrzu ( z tego co słyszałem troszkę osób zainteresowanych tematem - odwiedza to miejsce)

 

Stwierdzam że trening jest dla mnie za łagodny i mimo niskich poziomów - progresja jest prawie zerowa - mam w sobie dużo pokładów energii. Tu ważne pytanie - czy mogę te 4 ćwiczenia ze ,,skazanego"(potem dodać mostki i stanie na rekach) + 2 ze ,,skazanego 2" - skupić w FBW  i ćwiczyć 3x w tygodniu ? Dużo się naczytałem o regeneracji i radach dla poczatkujących - ale ćwicząc świeżą krew mam jakby świadomość że powolutku posuwam się do przodu - ale to za mało - a moja regeneracja jest naprawdę szybka. Przepraszam za wypracowanie :D Pozdrawiam!

 


  • 0

#2
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Witamy na forum

 

Możesz spróbować połączyć te ćwiczenia w FBW dodatkowo wykonując ćwiczenia na siłę chwytu ( bo domyślam się, że o nich miałeś na myśli ? ). Tylko wtedy Twój trening będzie miał wyjątkowo dużą objętość i tu pojawia się pytanie czy dasz radę pogodzić ze sobą tyle ćwiczeń równocześnie aby żadnego nie zaniedbywać. Generalnie napisz co jest Twoim celem to będę mógł jaśniej Ci wszystko napisać, chociaż sugerowałbym podzielić ćwiczenia na poszczególne dni tygodnia.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#3
Boyek

Boyek

    Member

  • Użytkownik
  • 12 postów

Ćwiczenia ze skazanego 2 - łydki, chwyt+palce  - to miałem na myśli - Moim celem jest podniesienie swojej siły, formy - dopiero kiedy dojdę do zaawansowanych ćwiczeń - zajmę się kwestiami estetycznymi (każdy chce wyglądać ) , ale myślę że przy mojej łajzowatej niewysportowanej formie każda aktywność zmieni moje ciało. A np. Poniedziałek i piatek FBW wielka szóstka , a w środę łydki, chwyt, palce, później kark ? 


  • 0

#4
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Możesz to w ten sposób rozłożyć o ile wyrobisz z regeneracją i starczy Ci energii na wszystkie ćwiczenia.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#5
Boyek

Boyek

    Member

  • Użytkownik
  • 12 postów

Dzięki wielkie za szybką odpowiedź! Jeszcze jedno pytanie - zainteresowała mnie również chwalona na forum kwestia treningu 5x5 - a głównie przerobienie skazanego w ten sposób - jest sens brać się za takie ćwiczenia na tak niskim etapie - jak w moim przypadku ?

 

/ i z tym FBW - w jakiej kolejności wykonywać wielką szóstkę ? Tzn. podciąganie po pompkach itp.... /Sorry jestem zielony :)


  • 0

#6
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Oczywiście, że możesz wykorzystywać trening 5x5 niezależnie od Twojego aktualnego kroku. Tylko nie zrozum mnie źle - jeśli dopiero zaczynasz przygodę z kalisteniką to nie bierz się za specjalistyczne treningi, najpierw postaraj się przyzwyczaić organizm do wysiłku poprzez obwody itd. Tylko że 6 ćwiczeń na jednej sesji w przypadku treningu 5x5 to zbyt dużo, radziłbym rozdzielić to na więcej dni.

 

Jeśli chodzi o wykonywanie FBW to przykładowa kolejność może wyglądać tak: Podciąganie, pompki, wznosy nóg, mostki, HSPU, przysiady. Polecałbym co trening lub co tydzień zmieniać kolejność abyś w dłuższej perspektywie wykonywał każde ćwiczenie z podobnym zapasem energii. Ewentualnie możesz się sztywno trzymać pewnej kolejności - wybór należy do Ciebie.


  • 2

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#7
Boyek

Boyek

    Member

  • Użytkownik
  • 12 postów

Super - w takim razie na ten moment - zajmę się FBW ,,klasycznego" treningu w stylu w/w książki. Też + że narazie nie biorę sięza mostki i HSPU - do osiągnięcia 6 poziomu w 4 podstawowych - więc wyczuję jak mi idzie. Dziękuję za zainteresowanie tematem i pomoc. Pozdrawiam ! :)


  • 0

#8
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Daj znać jak idą postępy i czy progresja "Skazanego" sprawdza się w Twoim przypadku. Przeczytaj jeszcze pigułkę wiedzy, z pewnością przyswoisz dużo wartościowych informacji: http://kalistenikapo...cznej-mądrości/

 

Życzę sukcesów ;)


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#9
Boyek

Boyek

    Member

  • Użytkownik
  • 12 postów

Hej a jakieś przerwy mi polecisz ? Miedzy ćwiczeniami , seriami ? 


  • 0

#10
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Możesz trzymać się około 3 minut między seriami i ćwiczeniami. W zasadzie długość przerw jest zależna od Twojego celu, na którym maksymalnie się skupisz najprawdopodobniej po pewnym czasie wykonywania FBW. Jeśli jest to siła to zwiększ nieco długość przerw, jeśli masa mięśniowa to możesz zostawić 3 minuty a jeśli wytrzymałość to możesz je skrócić do około minuty. Napisałem to w gigantycznym skrócie, wszystko zależy od preferowanej metody treningowej. Generalnie przy FBW 3 minuty wydają się być optymalne dla zarówno rozwoju mięśni i siły, ale nie musisz tego przestrzegać ze stoperem w ręku.


  • 1

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#11
Boyek

Boyek

    Member

  • Użytkownik
  • 12 postów

Nie spodziewałem się aż 3 min :D Dziękuję - może tym razem zrobię więcej ( nie zaniedbanych ) powtórzeń w kolejnych seriach - z racji na odpoczynek - zwykle mam przepaść między pierwszym powtórzeniem a resztą :)


  • 0

#12
Boyek

Boyek

    Member

  • Użytkownik
  • 12 postów

Hej ho - bo nie rozumiem - co tu nie gra ze mną - stosuję ten FBW  4 podstawowych ćwiczeń ze skazanego. i od ok 1,5 miesiąca - nie widzę żadnego progresu w powtórzeniach - pomijając przysiady - które o dziwo robię ostatnie. W przysiadach jestem na 6 kroku ,  pompki krok 3, podciągania non stop max 12 powtórzeń na 3 kroku itp itd. Czy robię źle - trenując FBW według skazanego ? - tzn liczba powtórzeń sięgająca 30 - tzn do progu przejścia. Czy to może normalne i jeszcze minie kilka miesięcy aż powiększy się mój zapas powtórzeń ?


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych