Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

podciąganie techniczne nachwytem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1
boombox20

boombox20

    Brak

  • Użytkownik
  • 2 postów

witam,

mam niewiele czasu i nie wiem jak nauczyć się podciągania technicznego na drążku. Czy może mi ktoś poradzić albo podrzucić jakieś filmy z tym zwiazane bo opis i tak może mało dać. A może jakie ćwiczenia wykonywać żeby podnieść się technicznie nachwytem na drążku w niecałe 2 miesiące?!wiem, tylko nie piszcie proszę "gdzieś ty był i co robił wcześniej..." heh...pozdrawiam i proszę o rady i pomoc


  • 0

#2
czillaut

czillaut

    Advanced Member

  • Moderator
  • 993 postów
  • LokalizacjaPL

Techniczne masz na myśli z bujaniem ? Identycznie jakbyś chciał zrobić muscle up. Pierwsza faza wybijasz się z barków do przodu i na rozciągnięciu ciała podciągasz kolana do klatki jednocześnie wykonując podciągnięcie, pooglądaj filmiki z nauką wejścia siłowego albo wpisz po prostu w yt kip pull up.


  • 0

#3
HYBRYDO

HYBRYDO

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 214 postów

jemu chyba chodzi o zwykłe siłowe podciąganie. Jeżeli mówi że ma dwa miechy to pewnie do woja 


  • 0

#4
boombox20

boombox20

    Brak

  • Użytkownik
  • 2 postów

witam, tak do woja, ale mowa o technicznym


  • 0

#5
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL

Technicznym czyli klatką do drążka, nogi wyprostowane w kolanach i proste przed siebie, na pawno nie zgięte.


  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#6
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL

A ile razy się dasz rady teraz podciągnąć ?

Chyba pozostało ci już 1,5 miesiąca, od pierwszego posta do teraz podciągałeś już, trenowałeś jakoś ?

 

spróbuj tym sposobem:

https://www.google.p...SSxHYtUSyncMTSg

 

http://kalistenikapo...ullup-by-pavel/

 

https://www.t-nation...r-pull-up-power

 

https://www.t-nation...chin-up-project

 

i ostatni ciekawy link:

http://physicallivin...months-or-less/


  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#7
czillaut

czillaut

    Advanced Member

  • Moderator
  • 993 postów
  • LokalizacjaPL

Technicznym czyli klatką do drążka, nogi wyprostowane w kolanach i proste przed siebie, na pawno nie zgięte.

W kontekście wszelakich testów sprawnościowych bardzo często występuje podział na podciąganie siłowe i techniczne, gdzie techniczne nie ma nic wspólnego z naszym jakie omawiamy na forum;

 

1) siłowe, bez jakichkolwiek ruchów ciała, nogi proste, gdzie wielu by właśnie takie nazwało 'technicznym'

2) techniczne, czyli takie gdzie dozwolne są ruchy ciała, czyli wszelkie bujanie, przyciąganie kolan itp

 

W obu przypadkach powtórzenie jest zaliczone, gdy broda przejdzie ponad linię drążka.


  • 1

#8
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL

W kontekście wszelakich testów sprawnościowych bardzo często występuje podział na podciąganie siłowe i techniczne, gdzie techniczne nie ma nic wspólnego z naszym jakie omawiamy na forum;

 

1) siłowe, bez jakichkolwiek ruchów ciała, nogi proste, gdzie wielu by właśnie takie nazwało 'technicznym'

2) techniczne, czyli takie gdzie dozwolne są ruchy ciała, czyli wszelkie bujanie, przyciąganie kolan itp

 

W obu przypadkach powtórzenie jest zaliczone, gdy broda przejdzie ponad linię drążka.

A czy w wojsku by dopuścili do bujania ciałem ? Na prawdę, taki niski poziom jest już ?

Ja napisałem w kwesti technicznej, takiej w jakiej by dopuścili na testach.


  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#9
czillaut

czillaut

    Advanced Member

  • Moderator
  • 993 postów
  • LokalizacjaPL

W kwestii technicznej to właśnie napisałem, na testach komisja może sobie zażyczyć podciągania technicznego albo siłowego. Przykładowo w straży na testach wszyscy się bujają, niektóre powtórzenia to prawie jak do wspierania wychwytem jak sobie teraz pooglądałem na yt, swoją drogą ciekawe czy zaliczyli by takie wspieranie jako podciągnięcie ^^, nie wychodząc do podporu tylko podciągając się to praktycznie bez zmęczenia można by troche tych powtórzeń natrzaskać ; p


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych