Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Pytania odnośnie 5x5, słaby progres


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1
Cuyer

Cuyer

    Member

  • Użytkownik
  • 17 postów

Mam kilka pytań.

 

1.W planie 5x5 chodzi o to by wykonać 5 powtórzeń po 5 serii powoli, poprawnie technicznie?

2.Co jeśli nie jestem w stanie wykonać 5x5 tylko przykładowo 3x5?

3.Pozmieniałem trening skazanego pod siebie i chciałbym wiedzieć, kiedy przechodzić na trudniejszy etap. Wtedy kiedy zrobię 5x5 bez większego wysiłku?

4.Czy widać w ogóle jakiś progres? (od 1 stycznia 2015 zacząłem kalistenikę wcześniej od czasu do czasu trening z obciążeniem) 28595404185956292824.jpg

trochę ciężko mi się przyzwyczaić do planu 5x5, gdzie muszę robić tylko 2 ćwiczenia na dzień. Nie czuję tej pompy, która była przy 15 powtórzeniach. Dopiero po 2 miesiącach od rozpoczęcia przechodzę na półpodciągnięcia, co chyba nie jest zbyt zadowalającym progresem.

 

 


  • 0

#2
Długi Wilk

Długi Wilk

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 60 postów
1.Tak, w jak najwiekszym skupieniu i napieciu miesni.
2.Dlatego wykonujesz ten program aby doszlifowac to cwiczenie i w koncu do tego dojsc, z sesji na sesje powinienes zauwazyc progres jednego, dwoch powtorzen np 1 tydzien 5,5,4,3,3 a 2 tydzien to 5,5,5,4,3 itd
3. Jak zrobisz 5x5 to zrob lzejszy tydzien przykladowo tylko 3x5 i sprawdz czy w nastepnym etapie zrobisz jakies 7 powtorzen i lec dalszy krok
4.Na moje oko schudles wiec jest ok :)

Co do tego systemu nie ma tu pompy ale za to pozniej odczuwa sie to jakby bylo sie silniejszym niz przed tymi 5 seriami. Mam nadzieje, ze chociaz troche pomoglem :)
  • 1

Honor, Tradycja, Szacunek, Perfekcja, Fairplay

 

Muay%20thai%20letras.JPG


#3
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

1. Celem tego schematu jest nabranie siły poprzez wykonanie 5 powtórzeń w pięciu seriach z laserową precyzją i przejście do trudniejszej odmiany ćwiczenia lub utrudnienie aktualnej.

2. Zacznij zatem od 3x5 i stopniowo buduj siłę do 5x5. Jeśli dopiero zaczynasz trening tym schematem to zacznij od ćwiczenia w którym robisz nieco więcej powtórzeń

3. Jeśli dojdziesz do 5x5 aktualnego ćwiczenia mając jeszcze jedno powtórzenie zapasu w każdej serii to możesz je utrudnić/ przejść do następnej odmiany 

4. Przy tym schemacie sylwetka kształtuje się dosyć powoli, więc nie zrażaj się znacznym brakiem przyrostu mięśni. Poza tym po zdjęciach na pierwszy rzut oka widać znaczne obniżenie Twojego BF, więc są postępy ;)


  • 1

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych