Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Plan początkującego


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1
whysoserious29

whysoserious29

    Member

  • Użytkownik
  • 11 postów

Witam jestem świeży na forum i ogólnie dopiero wchodzę w tajniki kalisteniki tak więc na początek

 

  1. Wiek - 22
  2. Płeć - Mężczyzna
  3. Wzrost i waga (wskazane jest również podanie %BF) - 1.80m,80kg, BF ~23%siad
  4. Rodzaj i intensywność aktywności fizycznej w przeciągu ostatnich dwóch lat - unihokej, siłownia, kalistenika, bieganie
  5. Wszystkie kontuzje, których doświadczyłeś/aś w przeszłości - stwierdzona skolioza przez fizjoterapeutę, problemy z odcinkiem lędźwiowym
  6. Odpowiedź na pytanie: Czy przeczytałeś/aś pigułkę wiedzy? - Tak
  7. Cel treningowy - Powrót do zdrowia, sylwetka i siła
  8. Czas jaki możesz poświęcić na treningi - 7 dni w tygodniu 1-2h dziennie
  9. Rodzaj diety z rozpiską ile dziennie spożywasz: Jem dużo białek nie jem przetworzonej żywności piję tylko wodę, owoce, króluje u mnie dziczyzna(ojciec myśliwy)
  10. Plan treningowy stworzony przez Ciebie:

Staram się codziennie robić ćwiczenia rozciągające 2 x dziennie to co na tym filmiku aby jakoś te mięśnie pobudzić do pracy filmik poniżej

 

 

Następnie myślę o treningach 3 x w tygodniu pn/sr/pt

 

pompki 5 x 15

 

przysiady 5 x 30

 

dipy 5 x 15

 

podciaganie nachwytem 5 x 5

 

podciaganie podchwytem 5 x 5

 

do tego w dni wolne bieganie 40-50 min

 

Chciałbym się dowiedzieć co sądzicie o moim planie? Ból który nieustannie czuje już mnie tak za przeproszeniem wqrwia i sprawia że nie jestem w stanie wykonywać niektórych czynności.. Wiem że na razie nie mogę robić zwykłych brzuszków ani podnoszenia wyprostowanych nóg... Muszę koniecznie wzmocnić mięśnie lędźwiowe i brzucha a jak to zrobić skoro paradoksalnie nie mogę za bardzo nadwrężać tych partii? :)) Pozdrawiam i czekam na komentarze


  • 0

#2
Grzybu77

Grzybu77

    Never Give Up!

  • Bywalec
  • 428 postów
  • LokalizacjaPolska

Przeczytaj sobię Skazanego i zacznij od pierwszych kroków bo one napewno CI w pomogą się zregenerować itd. Ogólnie jedno podciąganie wystarczy tyle że wszystko zależy od twojego stopnia zaawansowania (podchwytem łatwiej). W obu podciąganiach pracują bicki tyle że w nachwytem bardziej plecy. Ewentualnie ułóż sobie dwa plany: Plan A i B i ćwiczy na zmianę 3x w tygodniu, w tym 5x5 powinieneś mieć ćwiczenia takie jak : Mostki/przysiady/pompki/podciąganie/stanie na głowie później hspu/wznosy nóg - wszystko to + progresja powinno dać rezultaty. Podsumowując przeczytaj skazanego - ułóż plan systemem 5x5 z pierwszymi krokami ze skazanego - rób progresję - oczekuj efektów :P


  • 0

Zapraszam na mój blogo-dziennik treningowy : 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych