Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Front lever - problem z plecami

Front bół pleców góra pleców

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1
DazyZ

DazyZ

    Brak

  • Użytkownik
  • 8 postów

  Witam, mam 15 lat i interesuję się od kilku miesięcy street workoutem, opanowałem już muscle-upa, half back levera, taboret i inne podstawowe ćwiczenia. Od niedawna wziąłem się za trening Front Levera, jako iż dobrze wychodzi mi L-sit. 

 

  Od tego momentu rozwija się mój problem, otóż mój Front Lever na jedną nogę zaczął stwarzać mi ból w plecach, jest to ból, który powoli schodzi, po opuszczeniu wagi. Jest to ból na całym odcinku piersiowym kręgosłupa ( mięśnie ), promienujący i bardzo kłujący, nawet zabierający dech w piersiach. 

 

  I tutaj moje pytanie, co może powodować ten ból?


  • 0

#2
Grzybu77

Grzybu77

    Never Give Up!

  • Bywalec
  • 428 postów
  • LokalizacjaPolska

Dobrze rozgrzewasz się przed treningiem? Wykonujesz jakieś ćwiczenia na tą partię co ćwiczy ją front lever? Rozciągasz się po treningu?

Tutaj masz tak jakby progresję do FL 

 

Po za tym jak za szybko przeskakujesz z ćwiczenia na ćwiczenie to tak może być. Nie śpiesz się rób wszystko powoli a efekty przyjdą. Tak jak pisałem wyżej ustal sobie progresję do FL a nie od razu naparzasz FL'a bo możesz się nabawić tylko kontuzji :)


  • 0

Zapraszam na mój blogo-dziennik treningowy : 


#3
Noctis

Noctis

    Brak

  • Użytkownik
  • 2 postów

Rozwiązałeś problem? Bo mam podobny.
 


  • 0

#4
Dipsiarz

Dipsiarz

    Pracuj ciężko w ciszy, niech efekty robią hałas!

  • Bywalec
  • 586 postów

Być może wada postawy i taka może być przyczyna. Możliwe też, że mięśnie pleców są po prostu za słabe, na kręgosłup i mięśnie przy nim fenomenalne są mostki i pływanie. Po za tym przy nauce FL dużo wznosów nóg do drążka, wzmacnia to brzuch i lędźwie, myślę, że korzystnie zadziała też na odcinek kręgosłupa którego dotyczy problem, bo to "uniwersalne" ćwiczenie :))


  • 0

#5
DazyZ

DazyZ

    Brak

  • Użytkownik
  • 8 postów

Problem rozwiązałem, tak gdyby ktoś przeglądał ten temat :) Głównie chodzi o lepszą rozgrzewkę, ale też sama siła mięśni, po prostu trzeba je wzmocnić wcześniejszymi progresjami :) Ale nawet i wtedy, przy dużym wysiłku i długim treningu fronta, pozycja ta zabiera dech w piersiach :D Raczej to nic groźnego, tylko duże zmęczenie mięśni :) Według mnie, wynika to z tego, że mięsień wychodzi z dużego napięcia ( podobny efekt, co przy hardkorowym robieniu tricepsów :D odwrócone pompki i palenie w mięśniach ), a że to akurat plecy.. to ściska to klatkę piersiową :) Tak czy siak, lepiej uważać.


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych