Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Masa a system treningowy.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1
Grzybu77

Grzybu77

    Never Give Up!

  • Bywalec
  • 428 postów
  • LokalizacjaPolska

Zastanawiam się jaki system jest najlepszy na robię nie masy kalistenicznie? Fajnie by było jak by dało radę to jakoś połączyć z siłownią i dodać jeszcze progresję? Zastanawia mnie też plan z "Siły dla ludu". Jakim cudem dwoma ćwiczeniami można wyrobić całe ciało? I czy ten trening da się przerobić na masę? Ogólnie biorą to jak zrobić plan masowy?


  • 0

Zapraszam na mój blogo-dziennik treningowy : 


#2
SW96

SW96

    Sportowa rutyna, która cieszy ponad wszystko!

  • Bywalec
  • 643 postów
  • LokalizacjaŁódzkie

Zacznij od diety, dobrej regeneracji, potem jest trening i suplementacja. Jak zależy Ci na połączeniu drążków z siłownią, to z siłowni włóż do treningu tylko wielostawowe, podstawowe ćwiczenia, dają największy bodziec do wzrostu i poprawiają siłę całego ciała. Łatwo ułożyć coś typu PULL/PUSH/LEG, itp. z takich ćwiczeń jak: podciąganie na drążku, dipy, pompki, muscle upy, hspu, przysiady, pistolety, wyciskanie żołnierskie, wyciskanie na płaskiej, martwy ciąg, wykroki :]


  • 1

Sprawność/funkcjonalność/moc/siła/wytrzymałość/mobilność > wygląd

Mięśnie są niczym jeśli nie mają użytku poza siłownią.

Ważny jest sposób w jaki budujesz swoje ciało i co potrafisz z nim zrobić.
 
 
 

#3
Grzybu77

Grzybu77

    Never Give Up!

  • Bywalec
  • 428 postów
  • LokalizacjaPolska

To o diecie i regeneracji wiem :) Mam ułożoną diete z dodatnim bilansem tak że spoko. Interesuję mnie bardzo plan z siły ludu którym można ćwiczyć na siłę ale jak jest z masą? Da radę?
Właśnie miałem pytać co sądzicie a treningu dzielonym na masę? chociażby kalistenicznym?


  • 0

Zapraszam na mój blogo-dziennik treningowy : 


#4
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Trening dzielony na masę jest oczywiście poprawny. Schematy z "Siły dla ludu" zwiększą Twoją siłę, ale niewiele zmienią jeżeli chodzi o Twoją sylwetkę. Po prostu 2x5 to zbyt mała objętość treningu by dać odpowiedni bodziec mięśniom do rozrostu. Oczywiście po dłuższym czasie takiego treningu poprawisz sylwetkę, bo mięśnie nie będą obojętne na ciężary jakimi na nie oddziałujesz, ale nie będziesz miał takich efektów jak po treningu typowo na masę.

 

Od siebie polecałbym 1 tydzień siły ( np. plany z "Siły dla ludu" z zastosowaniem kalisteniki i wielostawowych ćwiczeń z obciążeniem ) i tydzień masy ( np. EDT, piramidy itd. ). Ewentualnie 2 tyg. jedno i 2 tyg. drugie. Połączenie obu aspektów w jednym treningu powinny zapewnić drabiny.


  • 1

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#5
Grzybu77

Grzybu77

    Never Give Up!

  • Bywalec
  • 428 postów
  • LokalizacjaPolska

A np. w sile dla ludu pisze jeszcze tak że jeżeli chcesz zostać "wielkim bratem" to oprócz tych 2x5 jak napisałeś trzeba robić 3 serie z obciążeniem 80% pierwszej serii z wielokrotnymi powtórzeniami.
A co do EDT do muszę przeczytać o nim bo nie wiem o co w tym chodzi. Ale przede wszystkim czy da się go zrobić pod kalistenikę i siłownie? Ogólnie trenuję planem z kilku książek (w tym c-mass po którym rzekomo mieśnie mają urosnąć) ale na razie trening jest strasznie długi i chciałbym go skrócić do tych 30/40 minut :)

Dzięki wam za odpowiedzi!

@edit Jeszcze mam takie pytanie jak dobrać swój maksymalny ciężar jak jest się pierwszy raz na siłowni? Trzeba stopniowo zwiększać ciężar aż dojdzie się do takiego którego się nie podniesie albo zrobi tylko 1 powtórzenie czysto technicznie?


  • 0

Zapraszam na mój blogo-dziennik treningowy : 


#6
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Są różne metody budowania masy mięśniowej, ta z "Siły dla ludu" jest jedną z licznych. Trening EDT również powinien przynieść efekty, podobnie piramidy itd.

 

Jeśli chcesz pierwszy raz wyznaczyć swojego maksa, to po prostu zacznij od wykonywania ćwiczenia samym gryfem. Pewnie pójdzie gładko, toteż stopniowo dodawaj obciążenie - na początku mogą to być duże skoki po około 15-20 kg a potem stopniowo zmniejszaj wagę dodawanych krążków aż dojdziesz do obciążenia, którym jesteś w stanie wykonać jedno czyste powtórzenie. Generalnie chodzi o ciągłe zwiększanie obciążenia na gryfie aż wyznaczysz swojego singla.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych