Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Czy to wystarczy na poprawę wyskoku?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1
Kooneer

Kooneer

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 140 postów
  • LokalizacjaZabrze

Cześć, ćwiczę wyskok, ponieważ obiecałem sobie, że do końca tego roku szkolnego zrobię wsad (obecnie brakuje mi ok.10cm). Progres jest, ponieważ na nogi wykonuję pistolety + co tam na wf nam każą.
I teraz przechodzimy do sedna. Za 2,5 tygodnia mamy zawody międzyszkolne z siatkówki. Czy robiąc jedynie pistolety dam radę wyciągnąć kilka centymetrów? Może dołożyć do tego przysiady z wyskokiem lub inne ćwiczenia?
Zależy mi na czasie, dlatego pytam :)


  • 0

#2
Grzybu77

Grzybu77

    Never Give Up!

  • Bywalec
  • 428 postów
  • LokalizacjaPolska

Ogólnie można dołożyć przysiady z wyskokiem, wyskoki na skrzynie, przeskoki itp. Ale trzeba dać czas nogą na regenerację bo oprócz treningu dzień w dzień i tak dostają niezły wycisk :)


  • 0

Zapraszam na mój blogo-dziennik treningowy : 


#3
Universe

Universe

    Member

  • Użytkownik
  • 26 postów

Jak dla mnie zdecydowanie powinieneś dołożyć eksplozywnego ćwiczenia na nogi, czyli, np. te przysiady z wyskokiem. Ale ogólnie też powinieneś skakać, z miejsca, z rozpędu, z dwóch nóg, z jednej, itd. Zainteresuj się tematem, poczytaj w internecie. Na pewno znajdziesz jakiś plan treningowy typowo pod zwiększenie wyskoku. ;)


  • 0

#4
Rokusho

Rokusho

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 53 postów

Wróżenie z fusów, plyometria ci coś da jeżeli wcześniej miałeś ją na niskim poziomie, ale często prowadzi do kontuzji i przeciążeń jeżeli nie masz dobrego podłoża siłowego. trening wyskoku to nie jakaś magia im lepsza moc tym lepszy wyskok, czyli trening siłowy(niski zakres powtórzeń 1-5) i kształtowanie szybkości,mocy poprzez plyometrie(skoki, sprinty itp.) Ja też robię tylko pistolety ale z wyskokiem i potem z ciężarem(+20kg) bo niestety nie mam dostępu do sztangi która jest nieoceniona w tym temacie i nie było żadnego progresu ale miesiąc temu zacząłem biegać sprinty i już widzę dużą poprawę ale czy tobie sprinty pomogą to niestety nie wiem. Nie zapominaj o rozciąganiu i trenowaniu innych partii nawet siła barków daje coś do wyskoku jeżeli bierzesz zamach przed skokiem.


  • 0

Silniejszy bądź szybszy, krew rozmarz, pot wytrzyj.

 


#5
SW96

SW96

    Sportowa rutyna, która cieszy ponad wszystko!

  • Bywalec
  • 643 postów
  • LokalizacjaŁódzkie

Wygenerowanie jak największej mocy do wyskoku, to tak samo jakbyś bił rekord na przysiadzie, itp. Więc ciężkie siady też pomogą.


  • 0

Sprawność/funkcjonalność/moc/siła/wytrzymałość/mobilność > wygląd

Mięśnie są niczym jeśli nie mają użytku poza siłownią.

Ważny jest sposób w jaki budujesz swoje ciało i co potrafisz z nim zrobić.
 
 
 

#6
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Trenuj siłę maksymalną poprzez wykonywanie pistoletów/ przysiadów ze sztangą/ wykroków z obciążeniem ( najlepiej jeśli połączysz dwa pierwsze ćwiczenia ) i do tego zwiększaj swoją siłę eksplozywną, którą wyrabia się poprzez wszelkiego typu skoki na skrzynię, przysiady plyometryczne, sprinty itd. Te dwa aspekty składają się zresztą na siłę funkcjonalną, więc generalnie będziesz dysponował dużą mocą w swoich nogach nie tylko pod względem wyskoku.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#7
Kooneer

Kooneer

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 140 postów
  • LokalizacjaZabrze

Dobra, dzięki wszystkim :D


  • 0

#8
adidiii

adidiii

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 103 postów

nie mieszajmy tutaj plyometri, szczególnie że większość osób nie wie co to tak dokładnie jest, uważają że to po prostu skoki, przysiady z wyskokiem itp. Na pewno nie są nią sprinty jak gdzieś tutaj wyczytałem. Jest to wysoce zaawansowana forma treningu, która ma za zadanie dokonać tuningu twojego układu nerwowego. Ćwiczenia te są z reguły kontuzjogenne i nie polecam ich nikomu kto nie ma profesjonalnej opieki trenerskiej.

Ale wyskok można zwiększyć na inne sposoby. Nie wątpliwie prym wiodą tutaj przysiady. Oczywiście najlepsze są ze sztangą, te z tył są najlepsze z powodu sporego obciążenia i zaangażowania mięśni z tyłu uda i pośladkowych, a te ze sztangą z przodu są dobre dzięki temu że w górnej fazie ćwiczenia można wypchnąć do przodu biodra. Świetne są też zerchery.Pistolety oczywiście też dobrze spełnią swoje zadanie. Doskonale spisałyby się tutaj pistolety do skrzyni, doskanale nadają się do wytrenowania eksplozywności. Nie wykonuj więcej niż 6 powt. w serii. Jeśli potrafisz więcej to utrudnij je sobie jakoś: zrelaksuj się po tym jak usiadłeś na skrzyni, lub dodaj wyskok na końcu. Fenomenalnym ćwiczeniem jest też wymach odważnikiem, świetnie trenuje w sposób eksplozywny biodra, które są kluczowe przy wyskoku. Dodatkowo porób jakieś ćwiczenia na łydki np. wznosy pięty z podwyższenia i oto masz świetny sposób na super wyskok, nic więcej ci nie trzeba :)


  • 0

#9
squirrellion

squirrellion

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 177 postów

Polecam Pavel Tsatsouline-Loaded Stretching

Jest tam opisane pewne ćwiczenie co pomaga w natychmiastowy sposób polepszenie wyskoku..Uwierz działa, bo sam go robię.Stań na ławeczce/taborecie tak by w skłonie w przód mógł złapać się krawędzi i mocno trzymał.Po tym jak dobrze złapiesz, zaczynaj wypychać pośladki/miednicę/dolne cześci pleców w górę.Nie wciskaj nóg w krzesło/taboret/ławkę, to ważne.Uczucie dziwnego rozciągania powinieneś czuć w pośladkach a nawet w dolnych częściach pleców a nie w kolanach!Popróbuj a zobaczysz na następny dzień :)

Najlepiej rób to po pistoletach(całej sesji treningowej, nie po serii).


  • 0

#10
adidiii

adidiii

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 103 postów

squirrellion skąd masz tą książkę? jeśli masz ją w formacie pdf mógłbyś mi przysłać na maila? od dłuższego czasu staram się znaleźć tą książkę na internecie, niestety z marnym skutkiem.


  • 0

#11
squirrellion

squirrellion

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 177 postów

Nie mam książki, mam film.Tak masz rację, ciężko to dostać.Sam miałem problem z kupnem.


  • 0

#12
adidiii

adidiii

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 103 postów

Kurcze szkoda, a czy mógłbyś podać jakieś ćwiczenia na poprawę wyiskania, martwego ciągu, siły ciosu i kopnięcia z tego wideo? byłbym wdzięczny


  • 0

#13
squirrellion

squirrellion

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 177 postów

Te ćwiczenie co podałem jest pod nogi czyli do przysiadu, ale również działa do martwego ciągu, dlatego że  martwym używasz nóg, nie tylko pleców.Siły ciosu?Do czego potrzebujesz, jest zależność w sztukach walki, ale najważniejsze są dwie rzeczy perfekcyjny ruch oraz niewyobrażalnie silne biodra.Gdy zrobisz perfekcyjny ruch z biodrem(bo siła ciosu właśnie stamtąd pochodzi) zdziwisz się jak wyciągnie Ci się ręka.Ja mam czasami problem bo używam zbyt dużo siły nawet lekko robiąc, nie zacisnę odpowiednich mięśni przy łokciu i mam przestrzelony staw..W kopnięciach chodzi o to samo, nie wiem jaki stopień masz w sztukach walki i nie wiem jaki styl trenujesz, napisz to coś doradzimy.Wyciskanie, domyślam się że płasko(musisz sprecyzować, nie lubię się domyślać, taki charakter, wolę mieć wszystkie, nawet zbędne informacje, bo nawet okażą się ważne) siła barków, my ludzie dzisiejszego świata mamy taki problem że chodzimy na nogach, dlatego nogi zawsze i będą zawsze silne.Barki są słabe bo z nich nie korzystamy tak samo jak z nóg, dlatego popieram Paul'a Wade, że ewolucja do staniu na samych nogach to był najgorszy pomysł, sami siebie niszczymy, a chcemy mieć długie i piękne życie..Crawling to po pierwsze, wyciskanie żołnierskie to drugie, stanie na rękach lub chodze nie na nich, te ćwiczenie na barki jest na filmiku, napisz do mnie to opisze Ci konkretnie.


  • 0

#14
Kooneer

Kooneer

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 140 postów
  • LokalizacjaZabrze

Polecam Pavel Tsatsouline-Loaded Stretching

Jest tam opisane pewne ćwiczenie co pomaga w natychmiastowy sposób polepszenie wyskoku..Uwierz działa, bo sam go robię.Stań na ławeczce/taborecie tak by w skłonie w przód mógł złapać się krawędzi i mocno trzymał.Po tym jak dobrze złapiesz, zaczynaj wypychać pośladki/miednicę/dolne cześci pleców w górę.Nie wciskaj nóg w krzesło/taboret/ławkę, to ważne.Uczucie dziwnego rozciągania powinieneś czuć w pośladkach a nawet w dolnych częściach pleców a nie w kolanach!Popróbuj a zobaczysz na następny dzień :)

Najlepiej rób to po pistoletach(całej sesji treningowej, nie po serii).

Wygląda to tak?

Spoiler

[/spoiler]


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych