Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Początkujący potrzebuje pomocy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1
Hooli34

Hooli34

    Brak

  • Użytkownik
  • 5 postów

Witam!

Niedawno zapoznałem się z kalisteniką i chciałbym zacząć jak najszybciej. Ogólnie chciałbym wyglądać lepiej(rzeźba) i być silniejszym. 

Mam także kilka pytań:

 

1. Czy po 5 miesiącach treningu będą widoczne efekty?

2. Od czego zacząć? Jaki plan treningu?

3. Co jeśli nie mam drążka do podciągania?

4. Co z dietą? Będą jakieś efekty jeżeli będe jadł to co jest w domu na śniadanie, obiad, kolację? 

 

Proszę o pomoc i pozdrawiam!


  • 0

#2
squirrellion

squirrellion

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 177 postów

Zacznij od tego, na większą ilość pytań odpowiedź będzie właśnie tu:http://kalistenikapo...cznej-mądrości/


  • 0

#3
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Nie zakładaj sobie ściśle określonych ram czasowych na osiągnięcie danego celu. Nie planujesz chyba wystartować w żadnych zawodach za te 5 miesięcy, więc nie ma sensu wyliczać ile czasu Ci zajmie rozwinięcie danych aspektów. Przeczytaj najlepiej pigułkę wiedzy podrzuconą przez squirrelliona, tam wszystko masz opisane.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#4
Craft.I.E.

Craft.I.E.

    Member

  • Użytkownik
  • 19 postów
1. Zależy jaki trening, jak się do niego zastosujesz, czy wytrwasz bez jego zmiany i co chcesz osiągnąć (chodzi mi o masa, siła itd).
2.Zacząć polecam od przeczytania "Skazany na trening" 1 i 2, lecz wykorzystać nie sposób ćwiczenia tylko same ćwiczenia i poziom ich trudności i dostosować do siebie, "Siła dla ludu" to druga pozycja po dostosowaniu do siebie ćw. i ułożenie planu wg. niej.
3. Zwykła gałąź może być drążkiem. Ja położyłem rurkę z nierdzewki na dwóch szafach w pokoju. Niestabilna konstrukcja wymusza na mnie powolne i dokładne wykonywanie ćw bez szarpania bo inaczej gleba ;))
4. Dieta- o ile nie będziesz robił masy to dieta ze skazanego 2 albo po prostu odpowiednia ilość białek i węgli dziennie i tak żeby po prostu nie być głodnym. Odpowiednia ilość białek i węgli to nie chodzi mi tu o dokladne liczby np. 2 gramy na kg masy ciała itd... troche warzyw, owoców, gęste zupy, ziemniaki, piersi z kurczaka, jajka, serki wiejskie powinny pomagać w razie czego. Ja nigdy nie jem ponad możliwości i wg. schematu.. to co zjesz w ciagu dnia tylko nie śmieci to będzie ok.
  • 0

"Jedyny łatwy dzień był wczoraj"


#5
Bler

Bler

    Member

  • Użytkownik
  • 28 postów

Jak wyznaczasz sobie termin to masz lepszą motywację. Na początku oczywiście trening wprowadzający, podobno u gimnastyków to od 3 do 9 miesięcy.


  • 0

#6
Fejven

Fejven

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 136 postów

1. Napisałeś, że rzeźba, więc pewnie chcesz na początek schudnąć. Schudniesz, ale później coś trzeba z tym zrobić, bo żeby wyglądać dobrze, to trzeba mieć na sobie trochę mięsa. 

2. Czytaj pigułkę i podwieszone tematy. Wydaje mi się, że tknął cię jakiś impuls i nagle chcesz wszystko na już, a najlepiej na wczoraj. Cierpliwości.

3. Kup. A jak nie masz gdzie zawiesić to kombinuj. (Choć dla mnie to dziwne, że ktoś nie ma framugi w drzwiach)

4. Jeśli mniej niż potrzebujesz to schudniesz, ale się do końca nie wytniesz. Przynajmniej ja tak miałem. Efekty siłowe, czy kondycyjne mogą być spokojnie, gorzej, jeśli chcesz mocniej schudnąć, albo nabrać mięśni. Sylwetki na kanapeczkach z białego pieczywa nie zrobisz, a przynajmniej nie atletycznej. 


  • 0

#7
Grzybu77

Grzybu77

    Never Give Up!

  • Bywalec
  • 428 postów
  • LokalizacjaPolska

1. Zależy od twojego BF (Body Fat) jaki masz teraz jeżeli jesteś w miarę chudy to lepiej będzie jak najpierw przytyjesz a potem będziesz rzeźbił :) Ogólnie myślę że jak będziesz wykonywał wszystkie ćwiczenia czysto technicznie i zachowywał "świeżość" np. robisz 4 powtórzenia z tym że dajesz radę zrobić jeszcze ze 2 powtórzenia itd. 
2. Polecam przeczytać to : http://kalistenikapo...teresują Cię :)
3. Są podciągnięcia do pionu (Są pokazane w książce skazany na trening lub wpisz na yt: "convict conditioning pull ups step 1") ewentualnie podciągnięcia australijskie :)
4. Ogólnie staraj się jeść zdrowo i w dużej mierze dużo mięsa/warzyw/owoców itd.


  • 0

Zapraszam na mój blogo-dziennik treningowy : 


#8
Hooli34

Hooli34

    Brak

  • Użytkownik
  • 5 postów

Dzięki wszystkim za odpowiedzi.

 

Mam taką prośbę, mógłby mi ktoś zrobić plan treningowy? Chciałbym mieć wolną niedzielę i zawsze mam czas po szkole na trening.

Po ile powinienem robić pompke w każdej serii i po ile serii jeżeli po zrobieniu 20 pompek nie dam rady zrobić więcej?

I co z resztą ciała? Ćwiczenia z książki?

Drążek udało mi się zamontować w garażu :D


  • 0

#9
Craft.I.E.

Craft.I.E.

    Member

  • Użytkownik
  • 19 postów

Dobra, powiedz mi jaki masz wzrost, wagę i czy chcesz konkretnie siła, masa czy rzeźba? Oczywiście do rzeźby trzeba mieć masy (ale nie chodzi tu o tłuszcz tylko mięśnie). Jeśli jesteś zatłuszczony to redukcja, ale jeśli chcesz nabrać wagi bo jesteś "patyk"  (bez urazy) to rób pod masę. Plan pod siłę jak sama nazwa wskazuje, doda Ci siły i pomoże też w walce z tłuszczem jeśli nie przesadzisz ze spożywanymi kaloriami. Na chomikuj.pl znajdziesz wszystkie potrzebne książki i polecam tą str. każdemu :) Wszystkie książki Pavla Tsatsouline są tam w wersji angielskiej jak i polskiej. Niestety trzeba zapłacić za ilość gb na koncie żeby pobierać ponad 50 mb. Koszt ok. 3 zł chyba.. Ale się opłaca. Cały trening możesz znaleźć w "Siła dla ludu".


  • 0

"Jedyny łatwy dzień był wczoraj"


#10
Hooli34

Hooli34

    Brak

  • Użytkownik
  • 5 postów

Dobra, powiedz mi jaki masz wzrost, wagę i czy chcesz konkretnie siła, masa czy rzeźba? Oczywiście do rzeźby trzeba mieć masy (ale nie chodzi tu o tłuszcz tylko mięśnie). Jeśli jesteś zatłuszczony to redukcja, ale jeśli chcesz nabrać wagi bo jesteś "patyk"  (bez urazy) to rób pod masę. Plan pod siłę jak sama nazwa wskazuje, doda Ci siły i pomoże też w walce z tłuszczem jeśli nie przesadzisz ze spożywanymi kaloriami. Na chomikuj.pl znajdziesz wszystkie potrzebne książki i polecam tą str. każdemu :) Wszystkie książki Pavla Tsatsouline są tam w wersji angielskiej jak i polskiej. Niestety trzeba zapłacić za ilość gb na koncie żeby pobierać ponad 50 mb. Koszt ok. 3 zł chyba.. Ale się opłaca. Cały trening możesz znaleźć w "Siła dla ludu".

 

Wzrost:170 cm

Waga: 65 kg

Konkretnie rzeźba ale jak wspomniałeś musze nabrać troche masy. Troche tłuszczu jest i najpierw chciałbym to spalić.

5 dni w tygodniu gram w piłkę, jakieś 45 minut do godziny, więc to powinno pomóc.

A na treningi mam czas od poniedziałku do czwartku, sobota i niedziela. W piątek nie da rady :/


  • 0

#11
Craft.I.E.

Craft.I.E.

    Member

  • Użytkownik
  • 19 postów

chomikuj.pl/rafcio90-2014          tutaj masz książkę (2 części) "Więcej niż bodybuilding". Polska wersja dla szukających ;) Logujesz się, wydajesz 2-3 zł na transfer i pobierasz. Myśle że bardziej opłacalne ;) Zastosuj trening hipertroficzny z 1 części książki. Wg autora z dobrą dietą i odpoczynkiem nawet 4,5-7 kg mięśni w 2 msc. Nie stosowałem go jeszcze ale trening siłowy Pavla działa i to zaskakująco szybko i dobrze, więc myślę że warto spróbować. Nic nie musisz nikogo pytać. Stosuj to co tam jest przez te 6 tygodni. Nie dodawaj nic więcej. Dieta na masę +300 kcal. To co zjesz w ciągu dnia będzie ok jeśli zachowasz odstęp odpowiedni i węgle i białko. Niby 2g białka na kg ciała i 6g węgli ale ja bym się nie trzymał liczb aż tak... Jedz po prostu zdrowo i oblicz kalorie z każdego dnia (zapisz zawsze co jadłeś i potem podliczaj wieczorem) potem po tygodniu dodaj wszystkie kalorie i podziel na 7 (7 dni). Otrzymasz średnią kalorii i będziesz wiedział czy zostawić czy zwiększyć. Myślę że 3000 kcal będzie odpowiednio. (Nie za mało nie za dużo). Potem oczywiście się to trochę zwiększy. Przy treningu piłki nożnej i na masę łatwiej będzie Ci pochłaniać tyle żarcia ;) Dużo wody pij!!! Ale nie pół butelki na raz bo wysikasz a nie wchłoniesz. Po trochę ale często i możesz też dodać troszkę soli ale nie tak żeby była słona ta woda... ;) Jedz gęste zupy i ziemniaki! :)


  • 0

"Jedyny łatwy dzień był wczoraj"





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych