Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Potrzebuję kierunku na dalszy rozwój


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1
pride95

pride95

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 112 postów

Siedzę w kalistenice jakieś 7,5 miesiąca, wcześniej brałem się za różne sporty: pływanie, siłownia, bieganie, sztuki walki ale bez jakiegoś dłuższego stażu i konkretnych osiągów. Po ok. pół roku ćwiczeń przebyłem jeden cykl na kreatynie i przybrałem na masie 8-10kg. Obecnie jest to jakieś 70kg przy 182cm. Zastanawiam się w którą stronę teraz pójść moje osiągnięcia w kalistenice to pełne dipy, pół-pompki stojąc na rękach, pełne podciągnięcia nachwytem, wznosy nóg na drążku (nogami dotykam drążka), no i przysiady pracuję nad nimi ale bez jakiegoś szału, nie wiem czy to wina słabo rozciągniętych mięśni czy małej siły - zwykłe zrobię bez problemu, każde inne sprawiają problem, wywalam się. Doszedłem do etapu że nie wiem w którym kierunku dalej się rozwijać - zależy mi i na masie i na sile, chciałbym być ogółem sprawny fizycznie - żeby móc próbować różnych sportów od parkour, tańca aż po sztuki walki a także ciężko pracować fizycznie. Myślałem nad dodaniem trochę ciężarów do treningów, ew. bieganiem (chociaż to chyba przeczy z nabieraniem masy w moim przypadku, gdzie jestem ekto i cieżko o masę), utrudnianiem części ćwiczeń (chociaż pomysły się wyczerpują jak np. we wznosach i dipach). Będę wdzięczny za każdą poradę a szczególnie fachowca który ma już spory staż, zna się na rzeczy i pokieruję w dobrą stronę. (W załączniku moja sylwetka).

Załączone pliki


  • 0

#2
Fejven

Fejven

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 136 postów

Miałem ten sam problem. W końcu zdecydowałem się na dojście do 10 minut spider crawla i stopniowe dokładanie obciążenia + bieganie i interwały (ale interwały dopiero wiosną). Wcześniej chciałem dokładać obciążenie w dipach i podciąganiu, ale doszedłem do wniosku, że ze wszechstronnością nie miało to wiele wspólnego (trenowałem 5x5, jedynie siła mi skoczyła, ale dostawałem ciągłych boleści mięśni i robiłem się drewniany). Zależy mi również na masie bo mam jedynie 79kg (i do tego za dużo tłuszczu który muszę spalić, więc tej masy to nie zostanie za dużo +-73kg) przy 191 cm wzrostu.

 

Moja rada: Chcesz siły i masy kalistenicznie - zainteresuj się technikami wysokiego napięcia (te powinien przynajmniej pobieżnie znać każdy) i idź w obciążenia do dipów, przysiadów i podciągnięć. Dodatkowe obciążenie wpływa na siłę maksymalną i daje większy bodziec do rozwoju mięśni. Możesz również poczytać o treningu gęstościowym, albo poświęcić kilka miesięcy w roku tylko na masę, a przez resztę czasu budować siłę i sprawność. 

 

Interwały i wszelkie odmiany: biegi na 400 metrów, tabaty, budują wydolność, crawling świetnie łączy całe ciało. 

 

Zawsze możesz iść w kierunku gimnastycznym. Tym zrobisz imponującą siłę, ale masa przyjdzie dopiero po czasie. Pytanie tylko, czy by ci to odpowiadało. 

 

Jako, że szukasz niemal tego samego co ja, trudno mi coś konkretnego doradzić, bo ja wciąż próbuję znaleźć swój "złoty środek". Każdy jest inny i nie zawsze na każdego dany plan będzie działał. Ciekaw jestem wypowiedzi innych.  


  • 0

#3
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Celem treningowym mogą być statyki, takie jak front lever, back lever itd. Może spróbuj cyklicznie trenować siłę i masę, być może spodoba Ci się ta forma treningu - przykładowo 2 tyg. EDT i 2 tyg. 5x5. Przy okazji podskoczy Twoja wytrzymałość. Crawling oczywiście można wykonywać przed/w trakcie/po każdym treningu.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych