Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Wchodzenie po linie?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1
Grzybu77

Grzybu77

    Never Give Up!

  • Bywalec
  • 428 postów
  • LokalizacjaPolska

Czytam właśnie książkę c-mass i Trener pisze o niej że wchodzenie po linie to dobre ćwiczenie na bicepsy. Pisze on też że można izolować w nim same bicepsy po przez zamontowanie deski z przodu klatki do podciągnięc na wysokości przedramion łokci. Ta modyfikacja sprawia że łokcie napotykająć na deskę nie będą mogły wysuwać się do przodu prze co bicepsy będą bardziej aktywne - może ma ktoś taki film w którym to jest pokazane bo jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić tak samo jak jeszcze jedna modyfikacja w której montuje się line skośnie pod kątem 45 st. i wpina się po niej do tyłu? 


  • 0

Zapraszam na mój blogo-dziennik treningowy : 


#2
czillaut

czillaut

    Advanced Member

  • Moderator
  • 993 postów
  • LokalizacjaPL

Też to czytałem i nie zaprzątałbym sobie tym sprawy i zająłbym się zmasterowaniem zwykłego wspinania po linie. Zanim dojdziesz do wspinania w wadze przodem czy zwisie przerzutnym to trochę minie i nie potrzebne są żadne deski :D Możesz też dodawać obciążenie, które na linie robi straszną robotę :P A wyobraź sobie, że komandosi sealsów wspinają się z pełnym oprzyrządowaniem +60 kg ; o Natomiast ten wariant z liną 45stopni i wspinaniem od tyłu może być ciekawy, wyobrażam sobie że to coś na wzór jak wspinacze wchodzą po ścianie jak np tu http://p1.pkcdn.com/...juic_359134.jpg


  • 0

#3
Grzybu77

Grzybu77

    Never Give Up!

  • Bywalec
  • 428 postów
  • LokalizacjaPolska

W sumie może to być to co podałeś ale tak wspiąć się z  +60kg to jest wyczyn :o

@edit a jeszcze takie pytanie bo w książce opisane jest coś takiego "inverse hyperextensions" i on opisuję to że wykonuję się je mniej więcej tak stajemy na głowie (lub rękach ale to trzeba mieć dużo więcej siły) i bez zbytniego zginania kolan opuszczasz nogi tak by palcami stóp celować w stronę podłogi. Mniej więcej jakoś to sobie wyobrażam ale chciałbym usłyszeć zdanie kogoś innego ;) Na internecie znalzazłem tylko reverse hyperextensions


  • 0

Zapraszam na mój blogo-dziennik treningowy : 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych