Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

TRX czy Kółka Gimnastyczne

trx kołka gimnastyczne kalistenika

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1
Lenity

Lenity

    Brak

  • Użytkownik
  • 7 postów
Cześć i czołem, przejdę od razu do meritum.
 
Szukam jakiegoś urozmaicenia, stąd siłą rzeczy wpadłem na TRX'y.
Podróbki Allrighta wydają się okej, takie i do tańca i do różańca.
Miałem okazję kilka razy bawić się w klubie na takim sprzęcie i byłem mega zadowolony. 
Doczepiałbym je do drążka, który mam mocowany do ściany.
 
No i o ten drążek rozchodzi się druga sprawa - podpatrywałem trochę kółka gimnastyczne.
Super sprawa, tym bardziej, że jak wynika z moich obserwacji, można robić na nich to samo
co na taśmach, a dodatkowo bawić się w ćwiczenia bardziej "dynamiczne" - nie wyobrażam sobie
robić dipsów, wskakując na trxy z powietrza %-). Problem jest taki, że mieszkanie ma około 2,5 metra wysokości,
drążek jest powiedzmy na 2,2. Jestem ciekaw waszej opinii, czy jakby nie tyle wykonalne, co metodologicznie
logiczne jest to, że podwiesiłbym takie kółka stosunkowo wysoko i robił np. wspomniane dipsy.
Trxy z zasady operują na dość niskiej wysokości (przeważnie) natomiast kółka wyżej, ale skracając paski
mógłbym chyba zniwelować niedobory mieszkania.
 
Będę wdzięczny za opinie.

  • 0

#2
RadzioSW

RadzioSW

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 121 postów
  • LokalizacjaKostrzyn nad Odrą

szczerze, mam trx i kółka, finalnie zostało tak, że czasami kobieta na trx'ach polata a ja używam kółek gimnastycznych bo zrobisz na nich to samo co na trx a nawet więcej...Moim zdaniem szkoda wydawać kasę


  • 0

#3
Sethbdg

Sethbdg

    Nie ćwiczę 5x5. ;)

  • Bywalec
  • 1 055 postów
trxy to takie kółka dla bywalców klubów fitness.
  • 0

66668745.png


#4
fusserg

fusserg

    Brak

  • Użytkownik
  • 6 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Również mam dylemat pomiędzy kółkami gimnastycznymi a pasami TRX. Ale skoro na kółkach można zrobić więcej to wybór staje się prosty.

Tylko jak w typowych warunkach domowych najlepiej wykorzystać kółka gimnastyczne, ma ktoś dobre patenty ?


  • 0

Jeśli spróbujemy złamać naturę, ona bezlitośnie złamie nas.

Ruch jest wstanie zastąpić prawie każdy lek, ale wszystkie leki razem wzięte nie zastąpią ruchu.


#5
Lenity

Lenity

    Brak

  • Użytkownik
  • 7 postów

Pytanie tylko czy TRXy nie są sprzętem  bardziej sprzyjającym bawieniu się w mieszkaniu - mógłby wypowiedzieć się ktoś, kto kółka gimnastyczne ma i podczepione nie do sufitu?


  • 0

#6
lokar

lokar

    Brak

  • Użytkownik
  • 1 postów
Mam kółka przyczepione do drążka, też martwiłem się o to samo. Przy podciąganiu na ugiętych nogach mam może 5cm kolanami do podłogi, w reszcie ćwiczeń żadnych problemów. Bawiłem się też TRXem jednak wybrałem kółka, szczerze polecam. :)
  • 0

#7
Lenity

Lenity

    Brak

  • Użytkownik
  • 7 postów

w takim razie kółka, ogromne dzięki za pomoc :)


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: trx, kołka gimnastyczne, kalistenika

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych