Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

"Nie wszedłeś!" czyli Wyzwania sty/lut UNOFFICIAL

wyzwania wymyk wejscie silowe wspieranie wychwytem wymyk tylem

  • Zamknięty Temat jest zamknięty
7 odpowiedzi w tym temacie

#1
czillaut

czillaut

    Advanced Member

  • Moderator
  • 993 postów
  • LokalizacjaPL

Witam ! Chyba sam zostałem na tym forum ale coś trzeba rozkręcić w końcu ! : ) Troszkę kompromisu, hardkorowe chłopaki będą się mogli trochę wykazać ale także początkujący będą spokojnie w stanie walczyć o najwyższe cele !

 

Zasady są proste, w tych wyzwaniach będziie potrzebny drążek, na którym będziecie mogli wykonać swobodny podpór, także nie narzekać mi tu że ino w futrynie mocie, ruszać dupska na place zabaw i puszukać odpowiedniego ustrojstwa :P

 

- zaczynamy od zwisu na drążku, w tym momencie zaczynamy liczyć czas 90sek

- rozpoczynamy batalię o jak największą ilość wejść na górę !

- jeśli ktoś w 90 sekundzie zacznie robić wejście jest ono zaliczone

- można sobie odpocząć, powisieć na drążku jednak nie można z niego zejść

 

Jakim sposobem ? Ano będzie ich kilka

 

1) Można wejść zwykłym wymykiem za 3 pkt

2) Wejście siłowe na jedną rękę za pkt 4

3) wejście siłowe za pkt 6

4) wspieranie wychwytem pkt 8

 

Kobiety łączna ilość pkt x2

 

BONUS 10PKT jeśli ktoś użyje wszystkich sposobów.

Można robić same wymyki, można same wspierania. 

Zaczynamy pełny zwis, na górze ręce wyprostowane i opuszczamy się na dół można sfrunąć jak najszybciej bądź zrobić ODMYK za 1pkt.

 

Jak widać punktacja faworyzuje wymyk, tak by każdy mógł spróbować się nauczyć i dołączyć : )

Ktoś wymykami i odmykami może spokojnie wygrać.

 

Poradniki :

Wymyk odmyk 

 

Wejście na jedną/dwie to chyba każdy wie, zresztą łatwo można znaleźć

 

Wspieranie wychwytem - jeśli zaczynamy tym elementem, można go zrobić z naskoku

 

Od razu uprzedzam, żeby nie zrażać się wspieraniem bo generalnie ciężko bez kogoś doświadczonego się nauczyć a w dodatku na drążku elastycznym gimnastycznym jest to dużo łatwiejsze do zrobienia, na zwykłym nie próbowałem ale prawdopodobnie mógłbym nie zrobić :P

 

 

Wyzwania są nieoficjalne tak po prostu dla zabawy, GOODLUCK.

 

EDYTOWAŁEM POST: W domyśle miał być jeszcze wymyk tyłem ale wtedy po wejściu na drążek jesteśmy od dupy strony i trzeba zrobić przechwyt obracając się na biodrze, jednak stwierdziłem, że ktoś mógłby spaść i się zabić ; P

Dla zainteresowanych bo jest to fajna umiejętność :

https://www.youtube....qu9VvYYKKY#t=25

 

Rada ode mnie, której od rosjanina można nie zrozumieć :D Złączamy łopatki, głowę odchylamy max do tyłu, robimy taki swoisty mostek i pchamy nogami na drugą stronę.. Ćwiczeniem pomocniczym będzie tutaj podciąganie w zwisie przerzutnym. Mocna trójka generalnie bardzo pomoże : )

 

BONUSOWO JEŚLI KTOŚ POKAŻE WYMYK TYŁEM W OSOBNYM FILMIKU DOSTAJE 5 PKT, można potem po prostu zeskoczyć

Zalecam jednak znaleźć niski drążek do tego ćwiczenia i być w towarzystwie osoby asekurującej !


  • 1

#2
RadzioSW

RadzioSW

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 121 postów
  • LokalizacjaKostrzyn nad Odrą

a tak zapytam, wejście siłowe dynamiczne/kopane jak się będzie liczyć ? :D, cholera czy ja 90 sek zawisnę na drążku.. ;-)


  • 0

#3
czillaut

czillaut

    Advanced Member

  • Moderator
  • 993 postów
  • LokalizacjaPL
Tak oczywiscie wejscie moze byc dynamiczne Wysyłane z mojego XT320 za pomocą Tapatalk 2<br />
  • 0

#4
vineber

vineber

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 33 postów
  • LokalizacjaTurek

bd jazda :) 


  • 0

#5
pride95

pride95

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 112 postów

Nie wszedłeś!* :D

 

/czill; jest to cytat z filmiku, który był kiedyś hitem internetu i tam było tak jak napisałem : )


  • 0

#6
RadzioSW

RadzioSW

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 121 postów
  • LokalizacjaKostrzyn nad Odrą

głupio przyznać :D nie zawisnę bez ruchu na 90sek, jak wykonuje lekkie ruchy to nie ma problemu ale tak to jeszcze mało power'a :D

 

chyba, że źle zrozumiałem i liczy się największa ilość repsów w czasie 90sek ?


  • 0

#7
czillaut

czillaut

    Advanced Member

  • Moderator
  • 993 postów
  • LokalizacjaPL

Ee tak liczy się jak największa ilość powtórzeń w czasie 90 sek :D


  • 0

#8
Dzieniu

Dzieniu

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 38 postów

zerkne co tam chlopaki nagraja ;) i moze tez cos nagram ;)) zaczolem treningi znow ;)


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: wyzwania, wymyk, wejscie silowe, wspieranie wychwytem, wymyk tylem

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych