Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Rękawiczki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1
Larke

Larke

    Brak

  • Użytkownik
  • 4 postów

Witam,

Od ćwiczeń na drążku strasznie obcieraja mi się dłonie,  postanowiłam coś temu zaradzić , w tym celu planuję  zakup rękawiczek treningowych i stąd moje pytanie do Was - jakie rękawiczki polecacie do ćwiczeń na drążku ? Czy powinny one być z usztywnieniem nadgarstka? Możecie polecić jakieś , w których dłonie nie będą się ześlizgiwać?


  • 0

#2
czillaut

czillaut

    Advanced Member

  • Moderator
  • 993 postów
  • LokalizacjaPL

Bądź mężczyzną, każdemu się obcierają ale z czasem stają się do zdarcia. Jakie usztywnienia nadgarstka, tylko sobie krzywdę zrobisz, nadgarstek się przyzwyczaji i kiedyś zrobisz coś bez i bach kontuzja. Jak Ci się dłonie ślizgają to kup magnezję.


  • 0

#3
makxxu

makxxu

    Potęga umysłu

  • Użytkownik
  • 86 postów
Wiele osób preferuje zwykłe rękawiczki ze sklepu ogrodniczego (czasem spotkasz je w kwiaciarni). Ich cena to ok. 3 zł, mają dobrą przyczepność i są stosunkowo cienkie, dzięki czemu pewnie czuje się dłoń. U mnie prawie wszystkie chłopaki trenujący street workout je stosują i polecają :)
  • 0

Wszystko jest w Twojej głowie.


#4
Nekoffski

Nekoffski

    Brak

  • Użytkownik
  • 5 postów

Tak samo uważam że rękawiczki są zbędne, to pewnym czasie ręce nie będą już boleć, a na ślizganie się to tak jak czilaut napisał.


  • 0

#5
tehSiMO

tehSiMO

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 156 postów
Według mnie rękawiczki to coś zbędnego, popraw chwyt poprzez zwis na drążku to ręce ci się nie będą obcierały. Lepiej kup magnezję, a nie rękawiczki, takie jest moje skromne zdanie. Sam ćwiczyłem w rękawiczkach na początku i miałem większe odciski niż bez nich, po jakimś czasie poprzez zwis na koniec treningu siła uchwytu mi się poprawiła i nawet bez magnezji, ręka już się nie ślizga. Ćwiczę w warunkach podobnych do tych panujących na dworze, więc dłoń raczej przymarza mi do drążka niż się ślizga(na początku treningu, jak jeszcze się dogrzewam) :D
  • 0
Zanim zapytasz wysil się i poszukaj w Google!
Train. Compete. Live

#6
Larke

Larke

    Brak

  • Użytkownik
  • 4 postów

Bądź mężczyzną, każdemu się obcierają ale z czasem stają się do zdarcia. Jakie usztywnienia nadgarstka, tylko sobie krzywdę zrobisz, nadgarstek się przyzwyczaji i kiedyś zrobisz coś bez i bach kontuzja. Jak Ci się dłonie ślizgają to kup magnezję.

Uhmhm...mężczyzną nie jestem , dlatego wolałabym jednak jakoś zadbać o estetykę dłonii...myślę też , że rękawiczki ułatwią mi dłuższy trening ;)


  • 2

#7
czillaut

czillaut

    Advanced Member

  • Moderator
  • 993 postów
  • LokalizacjaPL

Hahahha to przepraszam :D <gafa> No jeśli zależy Ci na estetyce dłoni jak to napisałaś to jakieś zwykłe rękawiczki na siłownię Ci wystarczą myślę :) Ale usztywnień nadgarstka nadal nie rekomenduję. Ale powiem Ci też z drugiej strony, że jak kiedyś miałem odciski to teraz ćwiczę ćwiczę i dłonie wyglądają normalnie a na pewno są mocniejsze.


  • 0

#8
makxxu

makxxu

    Potęga umysłu

  • Użytkownik
  • 86 postów
No to Was koleżanka zagięła :D nikt nie zauważył formy żeńskiej w jej wypowiedzi. Ja dalej utrzymuję wersję rękawiczek ogrodniczych - tani, skuteczny sposób - sprawdź :)
  • 1

Wszystko jest w Twojej głowie.


#9
tehSiMO

tehSiMO

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 156 postów
Minusem magnezji jest to, że wysusza ręce. Jeśli, aż tak bardzo zależy ci na rękawiczkach to wujek Google zawsze pomoże -> "Rękawiczki treningowe dla kobiet", na "aledrogo" też znajdziesz.
  • 0
Zanim zapytasz wysil się i poszukaj w Google!
Train. Compete. Live

#10
Larke

Larke

    Brak

  • Użytkownik
  • 4 postów

Właściwie zastanawiała mnie najbardziej kwestia czy polecacie na drążek  rękawiczki z usztywnienieniem nadgarstka  czy bez.....

Ogólnie wychodzi , że wolicie ćwiczyć bez czegokolwiek :)


  • 0

#11
czillaut

czillaut

    Advanced Member

  • Moderator
  • 993 postów
  • LokalizacjaPL

Jeszcze dodam co do tych nadgarstków, zamiast usztywnień, wzmocnij je naturalnie robiąc tą rutynkę 3x/tyg, zapraszam i polecam ->


  • 4

#12
Larke

Larke

    Brak

  • Użytkownik
  • 4 postów

Dziękuję - ćwiczenia przydadzą sie na pewno


  • 0

#13
kalistenista

kalistenista

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 89 postów

Ja osobiście używam do podciągania się, ćwiczeń gdzie mam kontakt z podłożem (trawa, żwirek, piasek, beton) - rękawiczek skórzanych zakupionych w decathlon'ie (jakoś do 20 zł).

Są lekkie, trzymają się powierzchni (nie ślizgają się) i co ważne po ponad 6 mc nadal są w całości (nie rozwaliły się - używane są średnio co 2-3 dni). Dla mnie wystarczy, niska cena, dobra jakość i brak pęcherzy, odcisków to na plus

 

ps.: dla kobiet też są ;)


  • 0

As long as you fight, you are the winner

św. Augustyn


#14
DEYV

DEYV

    Instagram: deyv_pl

  • Użytkownik
  • 32 postów

facet ma mieć odciski ... w rękawiczkach nie masz taiego czucia drążka jak na gołe ręce... nie kupuj, potem nie będą Ci doskwierać


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych