Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Plan do oceny


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1
pawel852

pawel852

    Paweł

  • Użytkownik
  • 44 postów
  • LokalizacjaLubelskie

Mam 14 lat od marca 15 , kalistenikę zaczałem w sierpniu 2014 roku .Mam dietę, posiłki jem regularnie.

 

Oto mój plan:

 

Poniedziałek :

 

-drążek szeroki nachwyt 4 serie

 

-drążek podchwyt 2 serie

 

-Pompki szwedzkie na poręczach (na klate) 4 serie

 

-Brzuch (http://www.fitgeek.p...street-workout/)

 

Wtorek:

 

Nogi (http://bodybuildi.iv...2014/06/151.jpg)

 

Środa:

 

-Drążek szeroki nachwyt 2 serie

 

-Pompki szerokie 4 serie

 

-Pompki z niesymetryczną pracą rąk 3 serie

 

-Pompki wąskie (diamentowe) 4 serie

 

-Pompki szwedzkie na poręczach 1 seria

 

-Brzuch(http://www.fitgeek.p...street-workout/)

 

Czwartek:

 

Odpoczynek

 

Piątek:

 

-drążek Neutralny podchwyt 4 serie

 

-Pompki szwedzkie na poręczach 4 serie

 

-Pompki wąskie 4 serie

 

-Brzuch (http://www.fitgeek.p...street-workout/)

 

Sobota:

 

Nogi: http://bodybuildi.iv...2014/06/151.jpg

 

Niedziela:

 

-Odpoczynek

 

 

 

 


  • 0

#2
makxxu

makxxu

    Potęga umysłu

  • Użytkownik
  • 86 postów

Po pierwsze, zły dział - temat powinieneś założyć w 'Plany treningowe'. Po drugie, podaj ilości powtórzeń przy każdym ćwiczeniu, bo serie bez powtórzeń nic nam nie mówią. Po trzecie, czy ten plan Ci odpowiada, dobrze się z nim czujesz ? Chcesz po prostu oceny czy jego modyfikacji według nas, użytkowników ?


  • 1

Wszystko jest w Twojej głowie.


#3
pawel852

pawel852

    Paweł

  • Użytkownik
  • 44 postów
  • LokalizacjaLubelskie

Ogólnie dobrze się czuję-ćwicząc.Z planem chodzi mi o poprawę kolejności ćwiczeń jeśli jest zła i ogólnie czy dobrze dobrałem ćwiczenia. Dodam iż plan zaczynam od tego tygodnia.

 

Serie:

Poniedziałek:

 

-drążek szeroki nachwyt 4 serie( każda seria ile dam rady)

 

-drążek podchwyt 2 serie( każda seria ile dam rady)

 

-Pompki szwedzkie na poręczach (na klate) 4 serie po 10 powtórzeń

 

-Brzuch

 

Środa:

 

-Drążek szeroki nachwyt 2 serie( każda seria ile dam rady)

 

-Pompki szerokie 4 serie po 10 powt.

 

-Pompki z niesymetryczną pracą rąk 3 serie po 7 powt.

 

-Pompki wąskie (diamentowe) 4 serie po 15 powt.

 

-Pompki szwedzkie na poręczach 1 seria 10 powt

 

-Brzuch

 

Piątek:

 

-drążek Neutralny podchwyt 4 serie( każda seria ile dam rady)

 

-Pompki szwedzkie na poręczach 4 serie po 10 powt

 

-Pompki wąskie 4 serie po 15 powt

 

-Brzuch

 


  • 0

#4
makxxu

makxxu

    Potęga umysłu

  • Użytkownik
  • 86 postów

Powiem tak, jak na tak młodego człowieka, który nie trenuje zbyt długo ten plan może się okazać bardzo ciężki.. Nie wiem oczywiście jakie są Twoje możliwości, ale na pewno nie jest dobrym pomysłem wykonywanie jakiegokolwiek ćwiczenia na tzw. 'ile dam rady'. Przykładowo, zaczniesz się podciągać nachwytem 'ile dasz rady' i będziesz już wystarczająco zmęczony, aby zakończyć sesje na jednym ćwiczeniu :) Jeżeli chodzi o ilość serii i rozłożenie treningów na cały tydzień.. według mnie zdecydowanie za dużo. Ja np. zacząłem dzisiaj trenować wg książki "Skazany na trening". Mój tydzień wygląda tak, że trenuje w poniedziałek (pompki przy ścianie 2x10; podwijanie kolan 2x5) oraz w piątek (podciąganie do pionu; przysiad w staniu na barkach). Niby mało, prawda ? Wszystko z myślą o progresji, która zakłada dodawanie kolejnych powtórzeń co trening (lub co kilka treningów, w zależności do upodobań), przechodzenie na trudniejsze wariacje danego ćwiczenia oraz odkładanie siły do banku. Polecam Ci zapoznać się z działem na forum o książce Paula Wade'a Skazany na trening (może Ci się akurat spodoba) oraz przeanalizowanie planów treningowych innych użytkowników :) Wiem co mówię, bo dając ostro do pieca już na początku, możesz się szybko zniechęcić ;) Dodam, że ja mam lat 17 rocznikowo, a ze sportem jestem mocno związany :) W razie wątpliwości albo gdybyś zmodyfikował swój plan - daj znać !


  • 1

Wszystko jest w Twojej głowie.


#5
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Nigdy nie trenuje się do upadku mięśniowego, bez znaczenia czy trenujesz dla wytrzymałości, siły, masy czy jakiegokolwiek innego aspektu. Wyjątek stanowi próba pobicia swojego rekordu lub ustalenie swojego aktualnego maksa potrzebnego dla wyliczenia odpowiedniej ilości powtórzeń w niektórych planach treningowych ( fighter pullup by Pavel etc. ).

 

Poza tym napisz co jest Twoim celem, bo tak nie wiadomo co Ci poradzić.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#6
pawel852

pawel852

    Paweł

  • Użytkownik
  • 44 postów
  • LokalizacjaLubelskie

W sensie "tyle ile dam rady" chodzi mi o jakąś możliwą dla mnie ilość nie chcę doprowadzić do przetrenowania mięśni,zresztą ćwiczę około 5 miesięcy i akurat te treningi nie są jakoś bardzo intensywne dla mnie,ale efektywne. Raczej nie zniechęcę się,ponieważ moją wielką motywacją jest to że mam wady łuków żebrowych oraz klatki inaczej mam klatkę szewską i gdy na siebie patrze to mnie motywuje do poprawy swojego wizulanego wyglądu. ;]


  • 0

#7
makxxu

makxxu

    Potęga umysłu

  • Użytkownik
  • 86 postów

Moim zdaniem, w miejsce ćwiczeń gdzie masz zapisane 'ile dam rady' wpisz ilość powtórzeń które stanowią 50 % Twojego maximum i stopniowo zwiększaj tą ilość. Aczkolwiek progresja w jednym ćwiczeniu może Ci się z czasem wydać trochę monotonna, dlatego gorąco Ci polecam zapoznanie w internecie i na naszym forum z wszelkimi tematami dotyczącymi "Skazanego". W tej książce dążysz do 6 mistrzowskich kroków w ćwiczeniach tzw. Wielkiej Szóstki, stopniowo wykonując od najłatwiejszego do najtrudniejszej wariacji prowadzącej do wspomnianego kroku mistrzowskiego. Jest ciekawie dla organizmu :) Oprócz gotowych planów, Wade bardzo dobrze opisuje historię treningu według starej szkoły kalisteniki oraz opisuje jej zalety, co daje - po prostu to co powinieneś na wstępie o kalistenice wiedzieć. To taka moja zachęta, poza tym, zagłębiając się w tematy forum znajdziesz ogrom wiedzy, także powodzenia życzę ;)


  • 0

Wszystko jest w Twojej głowie.


#8
pawel852

pawel852

    Paweł

  • Użytkownik
  • 44 postów
  • LokalizacjaLubelskie

OK dzięki poczytam i się dostosuje. :D


  • 0

#9
Łukson

Łukson

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 376 postów

Moim zdaniem w niektórych sytuacjach można trenować "do upadku mięśniowego" wykonując na koniec dropsety, jeżeli chcemy bawić się w rozrost mięśni.


  • 0

#10
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Możemy robić wyjątki w przypadku treningu na masę, ale trzeba być dość zaawansowanym i dobrze znać swoje ciało by sobie na to pozwolić - dlatego zazwyczaj odradzam trenowanie do upadku mięśniowego, bez znaczenia jaki cel chce się osiągnąć.

 

@edit. Mówimy tutaj o metodzie celowego przetrenowywania się, która sama w sobie może przynieść złe skutki dla początkującej osoby.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych