Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Porada


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1
Craft.I.E.

Craft.I.E.

    Member

  • Użytkownik
  • 19 postów

Witam! Mam pytanie dotyczące tego czy wykonuję dobrą ilość powtórzeń, czy miałbym coś zmienić odnośnie przysiadów. Robię 2 serie po 150 i zastanawiam się czy jest to dobrze dobrana ilość. Przy mniejszej ilości powtórzeń nie czuję palenia ani większego zmęczenia w nogach. Mogę zastosować więcej serii i mniej powtórzeń, ale właśnie nie jestem pewny czy jest sens?


  • 0

"Jedyny łatwy dzień był wczoraj"


#2
Struc

Struc

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 348 postów
  • LokalizacjaKraków

ło matko, 150? nie ma sensu już od 20 powtórzeń!

pigułka wiedzy do przeczytania


  • 0

...


#3
Glowa

Glowa

    Mój czas jeszcze nadejdzie

  • Bywalec

  • 282 postów
  • LokalizacjaOława/Wrocław/Dziwnówek

Robisz dużo tych przysiadów, więc może czas na trudniejszy wariant? Robisz przysiady poprawnie?

 

w 30 sekundzie Pavel robi przysiad twarzą do ściany, bardzo fajne ćwiczenie.

 

Jak robisz 2x150 to jak rozbijesz to np. na 10x30 to też się nie zmęczysz. Polecam robić trudniejsze wersje. Np. na jednej nodze.

 

A na dobicie fajne są przysiady z wyskokiem na przemian z wall-sitem (dla kozaków wersja na jednej nodze)

 

Albo tabata z przysiadami.


  • 0
Skazany na trening od 10.2012

#4
Fejven

Fejven

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 136 postów

Ale jaki jest twój cel robienia tych przysiadów? Bo na razie wychodzi na to, że trenujesz palenie w mięśniach...


  • 0

#5
Craft.I.E.

Craft.I.E.

    Member

  • Użytkownik
  • 19 postów
No właśnie nie mam o tym pojęcia bo ledwo co zacząłem się tym interesować. Wcześniej robiłem ćwiczenia z obciążeniem w seriach 3-4 po 10 powt. tak przykładowo. Nie umiałem się dostosować na dłuższy czas do jednego treningu i ciągle eksperyment... no ale natknąłem się na kalistenikę i konieczznie muszę doszlifować wiedzę ;) przysiady robię z rekami na karku, rozstaw nóg na szerokość barków i plecy proste, bez odrywania pięt od podłogi. Raczej dostępu do internetu ciągłego nie mam więc nie miałem się skąd poradzić... wszyscy wokół tez tylko kulturystyka itd. co wymaga sprzętu.. nie lubię tez monotonii..
  • 0

"Jedyny łatwy dzień był wczoraj"


#6
Craft.I.E.

Craft.I.E.

    Member

  • Użytkownik
  • 19 postów
Czyli rozłożyć to na więcej serii i trudniejsze ćwiczenia np na jednej nodze? Cwiczenia typu przysiady, podciągania szeroko, wąsko, podchwyt, nachwyt, australijskie, pompki diamentowe, francuskie i takie standardowe to wystarczy na poczatek w rozłożeniu na pn,śr, pt? + unoszenia nóg leżąc i brzuszki? Co zastąpi mi martwy ciąg? Mam 168 cm wzrostu 60 kg (skacze +- 2 kg). Trening z ciężarami przyniósł mi tylko korzyści w postaci siły bo z masą prawie nic nie skoczyło.
  • 0

"Jedyny łatwy dzień był wczoraj"


#7
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Zależy co jest Twoim celem. Najlepiej będzie jeśli przeczytasz pigułkę, wówczas znajdziesz odpowiedzi na te pytania.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#8
Fejven

Fejven

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 136 postów

Ustal cel, wywal wszystko co zbędne i zostaw tylko absolutnie najpotrzebniejsze ćwiczenia. Zainteresuj się również resetami. Pigułkę musisz przeczytać. Od czegoś w końcu trzeba zacząć.


  • 0

#9
Craft.I.E.

Craft.I.E.

    Member

  • Użytkownik
  • 19 postów
No dobra, faktycznie pigułkę dobrze przeczytać ;) dzieki wielkie, zabieram się do reszty lektur, w tym na początek do " nagiego wojownika" bo mam to juz pobrane, nie muszę kupować ;)
  • 0

"Jedyny łatwy dzień był wczoraj"





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych