Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Plan treningowy na masę dla początkującego studenta


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1
Car4aś

Car4aś

    Brak

  • Użytkownik
  • 4 postów

Hej, od 2 miesięcy trenuje tym planem treningowym, jednak stale zmieniając ćwiczenia na trudniejsze wersje i chciałbym się dowiedzieć co o nim myślicie.

  1. Wiek - 20
  2. Płeć - Mężczyzna 
  3. Wzrost i waga -190/75
  4. Rodzaj i intensywność aktywności fizycznej w przeciągu ostatnich dwóch lat - 2 lata temu biegałem, rok temu praca fizyczna, teraz kalistenika
  5. Wszystkie kontuzje, których doświadczyłeś/aś w przeszłości - brak
  6. Odpowiedź na pytanie: Czy przeczytałeś/aś pigułkę wiedzy? Tak
  7. Cel treningowy Masa i siła (jestem ektomorfikiem, więc dobrze byh było poprawić sylwetkę)
  8. Czas jaki możesz poświęcić na treningi poniedziałęk, środa, piątek, sobota
  9. Rodzaj diety z rozpiską ile dziennie spożywasz: nie liczyłem kalorii, ale dziennie zjadam kilka razy więcej kalorii niż kiedykolwiek, zachowując zdrowe zasady żywieniowe.
  10. Plan treningowy stworzony przez Ciebie

 

Trenuje zgodnie z drabinką:

1powt - 30sek przerwy

2powt-30sec

3powt-30sec

4pow-30sec

5powt-2 min przerwy

 

Ćwiczę od 1 do 3 obwodów 

Poniedziałek - Nogi:

 

 Roling squads

 Przysiady na jedną nogę z podparciem (ćwiczenie do pistoletów)

 wykroki

 wspięcia palców na podwyższeniu

przysiady wąskie x20

 wykroki w bok

i dodatkowo crow stand

 

Środa- pompki:

 

Pompki spartańskie (5-1) (pełen zakres)

Pompki diamentowe (drabinka od 10 do 1)

Pompki hinduskie (5-1)

pompki z obrotem tułowia (5-1)

pompki z podskokiem(5-1)

Stanie na rękach

 

 

Piątek:

Dipy

Pompki na krzesłach - noga w górze

zwijanie i rozwijanie ciężkarka

 

 

Sobota - Podciąganie

Na wysokim drążku - podchwytem i nachwytem na przemian

Podciąganie z wąskim rozstawem rąk

Podciąganie z szerokim rozstawem rąk

Podciąganie z rozstawem rąk na szerokość barków

Podciąganie mieszane

Wiszenie na drążku

 

Brzuch ćwiczę: niedziela, wtorek, czwartek tym planem 

http://s3.amazonaws....6aa08906320.jpg

 

Wzorowałem się na:

http://kalistenikapo...na +kalistenika

http://kalistenikapo...ch-i-nie-tylko/

 

 

@Edytowałem post

 


  • 0

#2
Fejven

Fejven

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 136 postów

Dla początkującego poleciłbym najpierw przygotować odpowiednio ciało do wysiłku (przez co najmniej kilka miesięcy). Na kalistenice głównie trenuje się sprawność, a nie masę, tak jak na siłowni. Kiedy zaczynałem miałem dokładnie taki sam cel, jak ty. Liczyła się tylko masa. Ale zmieniłem wyznanie i uważam, że dobrze zrobiłem. Lepiej być mniejszym i wszechstronnie sprawnym, niż przypakowanym i drewnianym. Poza tym, jeśli od razu rzucisz się na wielokrotne powtórzenia na masę, to może się to skończyć kontuzją. Poćwicz z pół roku, a dopiero później zastanowisz się, czy faktycznie potrzebujesz cyklu ma masę. Jeśli tak to: 

 

Drabiny podciągań taktycznych, dipów i pistoletów 2-3-5. Po dojściu do 10 takich drabin powinno przybyć sporo mięcha. Oczywiście, ćwiczenia muszą być odpowiednio wymagające. 

 

Wielokrotne serie po 5 powtórzeń tych samych ćwiczeń. W okolicach 10-20 serii. Zamiast podciągnięć mogą być sprinty. 

 

Wszystko jest na forum. To na razie tak ogólnie. Zachęcam do bliższego poznania świata kalisteniki. Dzięki temu zdobędziesz zdrowie i sprawność, a nie tylko napompowane mięśnie. 


  • 0

#3
Car4aś

Car4aś

    Brak

  • Użytkownik
  • 4 postów

Fejven dzięki za odpowiedź :D Kalistenike ćwiczyłem już wcześniej i teraz bardziej intensywnie, więc myślę, że ćwiczenia które wykonuje są na wystarczającym jak na razie poziomie, a jak nie daje rady to wykonuje słabsze odpowiedniki bądź negatywy.

Kalistenika jest bliższa mojemu sercu i wolałbym mieć wygląd atlety niż napompowanego gościa który nie zrobi 5 pompek ;D


  • 0

#4
Fejven

Fejven

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 136 postów

Jestem tego samego zdania  :) W kalistenice masa jest raczej efektem ubocznym treningu siłowego. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by przez pewien okres w roku (6-8s tyg.) zmienić plan treningowy na budujący mięśnie. Wtedy można pokusić się nawet o martwy ciąg i przysiad, po których są podobno największe przyrosty. Później znów wrócić do treningów siłowych, czy jakie kto lubi z nową porcją mięśni. Tyle, że każdy musi sobie odpowiedzieć na pytanie, po co mu te nowe mięśnie? Bo jeśli tylko po to, by wyglądać na bardziej przypakowanego kosztem ogólnej sprawności to nie tędy droga. Wszystko jest kwestią priorytetów, celów i stylu życia. Dlatego każdy zachęca do stworzenia własnego, indywidualnego planu. Jeśli nie będzie pasował, to zmienić. Nie wszystko na każdego działa. 


  • 0

#5
Car4aś

Car4aś

    Brak

  • Użytkownik
  • 4 postów

Dlatego też ułożyłem swój własny plan ćwiczeń :D Wiadomo, że w kalistenice masa nie jest najważniejsza, ale przy treningu siłowo/wytrzymałościowym mięcha na ciało trochę wpadnie. Co byście poprawili? 


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych