Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

PLan treningowy do poprawy\porady

trening rozpiska plan treningowy plan kalistenika

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1
gollem

gollem

    Brak

  • Użytkownik
  • 3 postów

Witam Serdecznie,

 

Do końca nie wiem czy dobra kategoria i czy w dobrym stylu napisane, dlatego Z góry dzięki jak ktoś dobrnie do końca!wracając do  tematu, potrzebuję żeby ktoś obeznany w temacie rzucił okiem na moją rozpiskę, poratował radą czy dorzucił 3 grosze będe dozgonnie wdzięczny Niby jakąś wiedzę i staż mam, ale nie zaszkodzi zapytać :P

Z góry dziękuje za każdą sugestie

 

 

  1. Wiek 23
  2. Płeć Meżczyzna
  3. Wzrost i waga (wskazane jest również podanie %BF) 189cm 81-82KG  9BF
  4. Rodzaj i intensywność aktywności fizycznej w przeciągu ostatnich dwóch lat: Siłownia często i intensywnie(6-7 sesji na tydzien), Póżniej  Sztuki walki głównie muay thai 3-4 razy na tydzień po treningu drążek i poręcze do tego 2 sesje na tydzień  na siłowni nastawione na siłe + plus okazjonalne bieganie. Teraz tańcze hip hop 3-5 na tydzień plus dziennie kalistenika
  5. Wszystkie kontuzje, których doświadczyłeś/aś w przeszłości: kontuzja prawego barku, najprawdopodobniej pierścień rotatorów
  6. Odpowiedź na pytanie: Czy przeczytałeś/aś pigułkę wiedzy? (Tak lub Nie) TAK
  7. Cel treningowy (siła, wytrzymałość, sylwetka, gibkość, pozycje statyczne)
    - Siła ,
    - Gibkość,
    - delikatny przyrost masy,
    - osiągnięcie stopnia mistrza w zaprawie więżnia
    - nowe umiejętności kalisteniczne
  8. Czas jaki rmożesz poświęcić na treningi (np 2x w tygodniu po 1h, 5x w tygodniu po 2h, jestem dostępny 24h na dobę itp) dostępny 24h
  9. Rodzaj diety z rozpiską ile dziennie spożywasz: kcal, węglowodanów, białka, tłuszczy, produktów niezdrowych (czekolada, słodkie napoje, zupki chińskie itp).   wczęsniej moja dieta wyglądała następująco: 4x razy dziennie kurczak z ryżem 5 posilkow dziennie   3200-3500kcal 180-200g Bialka około 500g W Tłuszcze znikoma ilość. teraz etap liczenia kcal mi przeszedl, dbam o to żeby każdy posiłek był zdrowy i pełny wartości odżywczych ,spożywam więcej tłuszczy, bilans mniej więcej 2500kcal 210B 230W 75W, niezdrowe rzeczy są mi obce
  10. Plan treningowy stworzony przez Ciebie
    Tygodniowy Cykl treningowy: 2xdrązek i poręcze,2x przysiady,2x pompki ,dzień wolny z rotacją
    Ogólnie ćwicze system stworzonym przez Athlean-X ( link - )
    ale ostatnio przeczytałem książkę Skazany na trening i zastanawiam Się jak wprowadzić zaprawę do mojego treningu
  11. Na razie mój plan wygląda tak:
    Drążek
    ,doskonalenie techniki muscle-up mniej więcej 15 seri po 1 powtórzenie
    podciąganie sie nachwytem wąsko - system athlean x  zazwyczaj wynik końcowy mnoże razy 5
    Poręcze rzymskie- system athlean x wynik końcowy mnoże razy 5-7

    Trening na pompki
    POmpki na uchwytach do pompek co trening inne roztawienie wynik mnożony razy 10
    Trening na przysiady
    Przysiady zwykłe - wynik mnożony razy 5-7
    do tego każdego dnia katowanie brzucha - zazwyczaj w postaci 4-5 superseri po 3-4 ćwiczenia , po 20 powtorzeń.
     Tym systemem zauważyłem, że siła i wytrzymałość się zwiększa dość znacznie, a teraz
    Małymi kroczkami dodaje do tego zaprawę więżnia:
    np.Robiąć drążek, dodałem 1 krok progresji w podciąganiu- robiąc każdy poziom trudności: początkujący, średniozaawansowany, próg przejśćia.
    Tak samo postępuje z przysiadami i pompkami. Mostki, brzuchy i stanie na barkach robie codziennie po 4-5 seri maksymalna ilość powtórzeń.
    Narazie jade krok po kroku według zaprawy więzięnnej, ale wkrótce nie bęzie to takie łatwe i tu pojawia się moja prośba o poradę sugestię , pamietając że moim głownym celem jest siła i gibkość, trochę mieśni też nie zaszkodzi,
    ?czy zostawić to tak jak jest, tylko dodać trening z zaprawy na początek
    ?Czy może zmienić trening zupełnie.najpierw robić po kolei kroki z  zaprawy więziennej i dopiero robić na dobitkę 4-5 seri cięższych ćwiczeń  np.  pompki plajometryczne przysiad na jednej nodze .
    Czy to będzie za dużo?
    Czy mogę robić brzuchy mostki stanie na głowie dzięń w dzień.
    Czy trenując partię 2 razy na tydzień będą widoczne rezultaty?Ogólnie regenerację mięśni mam na wysokim poziomie i tylko po dużej ilości przysiadów czuje że trening był udany ( narazie nie narzekam, ale kusi spróbować czegoś nowego.
    Czy może robić samą więzienna zaprawę?
  12. Na jakiej podstawie stworzyłeś/aś plan (link do artykułu, tytuł książki itp) Paul Wade, kanał Athlean-x , własne doświadczenie, kanał StrongCAmp

     

 


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: trening, rozpiska, plan treningowy, plan, kalistenika

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych