Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Trening na początek - wiem wszystko i nic


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1
lukaszarts

lukaszarts

    Brak

  • Użytkownik
  • 7 postów
Cześć wam,
Staram sobie ułożyć dobry plan treningowy na początek, ale trochę się w tym gubie. Jednak to nie to samo co plan treningowy z typowej siłowni.
Mianowicie, czytam skazanego i forum, pigułkę również(na zmiane/ w drodze do pracy/ w domu itd) i nie mogę wysnuć jednego porządnego wniosku.
Jakie zestawy ćwiczeń ze sobą zestawiać? Widzę często, jak ktoś w swoim treningu zestawia kilka ćwiczeń. Według "skazanego" i jego planu "dobre sprawowanie" są tylko dwa ćwiczenia (np: 1dzień pompki i wznosy nóg) + sesja rozgrzewkowa. Powinienem do tego coś dodawać?
Na forum natomiast znalazłem coś, co mnie zdezorientowało. W artykule o kształtowaniu siły, na początek jest zasugerowany taki zestaw:
-50 pajacyków
-pompki zwykłe
-skłony w bok z uniesionym prostym ramieniem (skłon do lewej nogi z uniesioną prawą ręką)
-wskoki na podwyższenie z mocnym zaakcentowaniem pracy ramion
-podciąganie na drążku (lub w poziomie)
-burpes / delfinki / krokodylki (rożnie to nazywają)
-wznosy nóg leżąc na plecach (ugięte lub proste w kolanach)
-przysiad z wyskokiem i uniesieniem rąk prostych w górę
-pompki z oparciem ramion z tyłu (plecy proste)
-nożyce poziome z uniesionymi ramionami prostopadle do podłoża.

I to już ma się nijak do powyższego z książki, ponieważ tutaj są zawarte wszystkie ćwiczenia. Od pompek przez przysiady po podciąganie.

Potrafi mi ktoś wyjaśnić, jak NA POCZĄTEK rozpisać(łączyć) ćwiczenia ze sobą? Ćwiczę 3xtyg, laik w kalistenice. Tylko dźwigałem ciężary kilka mieisięcy na siłce.
Może później znalazłbym na to odpowiedź, ale chcę w końcu zacząć trenować tak jak się to powinno robić:)
Będę wdzięczny za każdą pomoc. Najlepiej jakiś sensowny przykład
  • 0

#2
lukaszarts

lukaszarts

    Brak

  • Użytkownik
  • 7 postów

Wciąż czytam i czytam(wszędzie gdzie mogę) :) Lubię wszystko robić na 100% profesjonalnie, nie lubię chodzić na trening nie przygotowany.

Do czego zmierzam, natknąłem się na temat, gdzie osoba pyta o:

"Jaki dobrać plan treningowy uwzględniając moje możliwości? Czy jest sens zaczynać od świeżej krwi czy dobrego sprawowania?"
Na co w odpowiedzi dostaje: 
"3x fbw z wszystkimi cwiczeniami ze skazanego"

 

Staram sobie sam odpowiedzieć na moje pytanie i prosiłbym o jakieś sprostowanie jeżeli idę w złym kierunku, lub jakieś potwierdzenie wysnutej teorii:).

Jak to zrozumiałem:

- Na początek mogę zrobić pierwszy krok 6-ciu ćwiczeń skazanego?

 

Na jakim etapie jest pisanie mojego treningu:

Rozgrzewka:

   - Bieg na bieżni - 10-15 min (uwielbiam biegać)

 

3x obwód:
- 50 pajacyków
- skłony w bok z uniesionym prostym ramieniem (skłon do lewej nogi z uniesioną prawą ręką)
- pompki od ściany, krok 1 (x 25) (2 sek opuszczenie | 1 sek przytrzymania | 2 sek odpychania)
- przysiad w staniu na barkach, krok 1 (x 25)
- podciągnięcia z framugą, krok 1 (x 20)
- wznosy nóg - podwijanie kolan, krok 1 (x 25)
- mostek, krok 1 (x 25)
- pompki w staniu na głowie, krok 1 (do 30 sek)
Oczywiście w niektórych ćwiczeniach spokojnie mogę zacząć od wyższych progów, ale jestem cierpliwy i zobaczę jak to  się sprawdzi. Po 3 tyg, przeznaczę 4-ty na sprawdzenie progów, czyli: pon - 2 sprawdziany, wt - 2 sprawdziany i środa - 2 sprawdziany.
 
Jak wygląda taki plan? 
Nie chcę wychodzić na lenia, nie oczekuje też, że ktoś coś za mnie zrobi. Dlatego proszę jedynie o krytykę/ poprawkę/ lub jakieś ukierunkowanie.
 

  • 0

#3
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
Skazany to nie jest jedyny plan treningowy. Planow jest mnostwo.

W ksztaltowaniu sily opisalem prosty obwod, ktory moim zdaniem jest idealny dla poczatkujacego. Co prawda wszystko jest na jednej sesji, ale zauwaz, ze w tekscie pisalem, ze maja to byc lekkie warianty cwiczen, cos na ksztalt pierwszych krokow ze skazanego.

W skazanym czestotliwosc jest na moj gust za mala. Raz w tygodniu dwie serie pompek o sciane to za malo, aby wypracowac wzorzec ruchu.

Plan z drugiego postu jest ok. Lekki, ale kompleksowy.
Wazne jest, aby skupic sie na kazdym powtorzeniu i czuc ruch.

wysłane za pomocą TapaTalk
  • 2

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#4
lukaszarts

lukaszarts

    Brak

  • Użytkownik
  • 7 postów

Skazany to nie jest jedyny plan treningowy. Planow jest mnostwo.

W ksztaltowaniu sily opisalem prosty obwod, ktory moim zdaniem jest idealny dla poczatkujacego. Co prawda wszystko jest na jednej sesji, ale zauwaz, ze w tekscie pisalem, ze maja to byc lekkie warianty cwiczen, cos na ksztalt pierwszych krokow ze skazanego.

W skazanym czestotliwosc jest na moj gust za mala. Raz w tygodniu dwie serie pompek o sciane to za malo, aby wypracowac wzorzec ruchu.

Plan z drugiego postu jest ok. Lekki, ale kompleksowy.
Wazne jest, aby skupic sie na kazdym powtorzeniu i czuc ruch.

wysłane za pomocą TapaTalk

Wielkie dzięki za odpowiedź,

Czekałem na nią cały czas, ponieważ dzisiaj znowu idę na trening i chciałem iść przygotowany:).

Jeżeli ktoś ma jakieś sugestie jeszcze, to niech wali śmiało;)

Ja natomiast wybiore się z powyższym treningiem(z drugiego posta) na trening i poobserwuje ciało.


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych