Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Wyzwania grudzień 2014

wyzwania core wznosy krzesełko

  • Zamknięty Temat jest zamknięty
53 odpowiedzi w tym temacie

#1
czillaut

czillaut

    Advanced Member

  • Moderator
  • 993 postów
  • LokalizacjaPL

Witam w grudniu ! Na koniec roku zajmiemy się czymś najważniejszym moim zdaniem, zmasakrujemy naszą sekcję środkową, czyli core ! Do rzeczy !

 

1) Wznosy nóg w staniu na głowie

- stajemy siłowo na głowie (press to headstand) -> to jest nasze pierwsze powtórzenie

- w staniu nienaganna prosta sylwetka

- kontrolowane opuszczenie prostych nóg do podłoża

- dotykamy leciutko palcami podłogi, akcent

- powrót

- to jest jedno powtórzenie

- nogi złączone, stopy razem, palce obciągnięte

 

1 powt/1pkt, kobiety 1,5

 

2)Wznosy nóg na drążku z poziomki.

- pozycja wyjściowa zwis na drążku

- wznos prostych nóg do poziomki, sekundowy akcent

- wznos prostych nóg do drążka - akcent

- powrót do poziomki - sekundowy akcent

- to jest jedno powtórzenie, powtarzamy !

- poziomka to poziomka czyli kąt między nogami a resztą wynosi 90, oczywiście minimalne odchylenie może sie przytrafić 

- czyli reasumując powtórzenia wyglądają tak poziomka -> pełny wznos -> poziomka -> wznos -> poziomka itd

- nogi złączone, stopy złączone palce obciągnięte, ręce proste

 

1 powt = 1,5pkt Kobiety 2,5pkt, Kobiety mogą także wykonać zwyczajny wznos nóg bez poziomki za 1,5pkt/powt

 

3) Bonusowy statyk, krzesełko, chyba każdy wie o co chodzi.

- stajemy przy ścianie w pozycji krzesełka

- uda równolegle do podłogi, łydki prostopadle do ud

- nogi, stopy złączone

- ręce nie wiszą swobodnie, wyciągamy je do przodu równolegle do podłogi

 

1sek=0,1pkt

 

Na filmiku trzeba pokazać kartkę z swoim nickiem oraz nazwą forum 'kalistenikapolska.pl' bądź wypowiedzieć je tak by było słychać.

Ujęcie filmu musi pokazywać całą sylwetkę.

 

NAGRODY: 

1 miejsce: sprzęt firmy MAGNUS oraz książka wydawnictwa AHA do wyboru

2,3 miejsce: książka

 

Wyzwania trwają do 31.12 23:59

 

Z filmikiem będzie ciężko w tym miesiącu, nabawiłem się kontuzji łokcia i zalecenie od ortopedy przerwa do końca roku ale jakieś pare powtórzeń powinniście zobaczyć w niedługim czasie.

 

POWODZENIA 


  • 1

#2
vineber

vineber

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 33 postów
  • LokalizacjaTurek

czy przy poziomce ? możemy się bujać ? czy po prostu siłowo i za bujnięcie bd zatrzymanie próby ?

dziś nagram filmiki także wstawię poprawne wykonywanie :) nooo i wracaj do formy !!

 

/siłowo, siłowo,

dzieki ; )


  • 0

#3
Reden

Reden

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 30 postów

Ten miesiac bedzie ciezki :D


  • 0

#4
vineber

vineber

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 33 postów
  • LokalizacjaTurek


Macie mistrza gimnastyki  :D

szczerze obawiam się w sumie i brzucha i krzesełka,bo nogi robię na siłę a brzuch nie aż tak skomplikowanie :D


  • 3

#5
Dzieniu

Dzieniu

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 38 postów

Tylko tyle?? Czy zas robisz nas w konia jak z handstandem ;]



edit. Kapłem się ze to filmik instruktażowy 


  • 0

#6
vineber

vineber

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 33 postów
  • LokalizacjaTurek

a może się umówimy że wrzucamy filmiki tylko w ostatnią godzinę grudnia ? :D


  • 0

#7
Dzieniu

Dzieniu

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 38 postów

Hehe mozna tak zrobić:D


  • 0

#8
Reden

Reden

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 30 postów

Hahaha, ale co wtedy z motywacja ? :D Wyniki na pewno beda sie roznily, niz jakbysmy wstawili kilka filmikow przed 31 grudnia.


  • 0

#9
Dzieniu

Dzieniu

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 38 postów

Wiesz wtedy musisz sie spiac raz a dobrze :)


  • 0

#10
Aniela

Aniela

    Member

  • Użytkownik
  • 25 postów

Ja pasuję, nigdy mi to stanie na głowie nie wychodziło... na samych rękach się bezpieczniej czuję ;/ a szkoda bo ćwiczenia fajne :) Kibicuję uczestnikom :) 


  • 0

#11
Furious_Venom

Furious_Venom

    Brak

  • Użytkownik
  • 3 postów
Na Twoje szczęście Dzieniu tym razem admin sie zlitował i dał same ćwiczenia do wykonania w domu :)
  • 0

#12
czillaut

czillaut

    Advanced Member

  • Moderator
  • 993 postów
  • LokalizacjaPL

W ostatniej godzinie w sylwestra chcecie nadsyłać, serio ?! :D

 

Anielu, właśnie po to robię takie ćwiczenia, żeby ktoś się zmotywował i się nauczył, uwierz mi to jest bardzo prosty element, po październikowych wyzwaniach jestem pewien, że byłabyś w stanie go bardzo szybko opanować : )


  • 0

#13
vineber

vineber

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 33 postów
  • LokalizacjaTurek

dobra to na czasię wrzuce pierwsze filmiki :)


  • 0

#14
Dzieniu

Dzieniu

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 38 postów

Czillaut w stanie upojenia alkoholowego najlepsze wyniki sa :D nie wiedziałes o tym ?;d


Venomku 31-go grudnia zrobimy to u Ciebie w domu :D bedzie to wygladalo mniej wicej tak http://www.lolzgif.c...imbo-faceplant/


  • 0

#15
Furious_Venom

Furious_Venom

    Brak

  • Użytkownik
  • 3 postów

challenge accepted :P


  • 0

#16
Crochu

Crochu

    Lepszy niźli wczoraj

  • Użytkownik
  • 171 postów
  • LokalizacjaStargard

Ogarnę sobie kamerkę i dołączam :) Przez ten czas poćwiczę trochę te ćwiczenia. Jeszcze nigdy nie robiłem żadnego z tych ćwiczeń. Czas najwyższy hehe


  • 0
Żyj chwilą, lecz myśl perspektywicznie

#17
Miszka

Miszka

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 49 postów

 

Już prawie połowa miesiąca - chyba najwyższy czas zacząć zabawę. Na początek krzesełko. Dopiero po nagraniu doczytałem, że nogi mają być złączone, postaram się w miarę szybko wrzucić poprawkę.

 

Mam pytanko co do wznosów nóg na drążku - mam drążek zawieszony w drzwiach, w związku z tym nie jestem w stanie swobodnie na nim zwisać. Uznacie jeśli zacznę powtórzenia od poziomki (jako karę mogę ją potrzymać kilka sekund), czy mam ruszyć zadek w plener w poszukiwaniu innego drążka?

 

/gratuluję otwarcia ! : )

jako, że jesteś pierwszy to zaliczę tę próbę, następne jednak nagraj zgodnie z zasadami ; )

147 * 0,1 = 14,7

 

tak uznam, zaakcentuj tą pierwszą poziomkę przez 3 sek


  • 2

#18
Miszka

Miszka

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 49 postów

Mam pytanie - czy odczuwacie ból w barkach podczas wznosów nóg na drążku z poziomki?

Włączyłem to ćwiczenie w swój trening aby przygotować się do wyzwania i już podczas pierwszego powtórzenia barki dały sygnał, że coś jest nie tak. Próbowałem zarówno pod jak i nachwytem, w obu przypadkach sprawa wygląda tak samo - gdy tylko uniosę nogi ponad poziom bioder barki bolą. Zastanawiam się czy nie jest to kwestią zbyt wąskiego chwytu, zazwyczaj ćwiczę na drążku mającym zaledwie 60cm szerokości, gdy próbowałem na 80cm było nieco lepiej, ale ciągle źle.

 

Nie odczuwam bólu w barkach przy żadnym innym ćwiczeniu na drążku. Ktoś z Was spotkał się z czymś takim u siebie?

 

PS: Jeśli edytuję poprzedni post to podbije on temat do góry aby ktoś zauważył tę edytkę?


  • 0

#19
Krzepki Paweł

Krzepki Paweł

    "Jesteśmy tylko marionetkami własnego umysłu"

  • Bywalec
  • 341 postów

Mam pytanie - czy odczuwacie ból w barkach podczas wznosów nóg na drążku z poziomki?

Włączyłem to ćwiczenie w swój trening aby przygotować się do wyzwania i już podczas pierwszego powtórzenia barki dały sygnał, że coś jest nie tak. Próbowałem zarówno pod jak i nachwytem, w obu przypadkach sprawa wygląda tak samo - gdy tylko uniosę nogi ponad poziom bioder barki bolą. Zastanawiam się czy nie jest to kwestią zbyt wąskiego chwytu, zazwyczaj ćwiczę na drążku mającym zaledwie 60cm szerokości, gdy próbowałem na 80cm było nieco lepiej, ale ciągle źle.

 

Nie odczuwam bólu w barkach przy żadnym innym ćwiczeniu na drążku. Ktoś z Was spotkał się z czymś takim u siebie?

 

PS: Jeśli edytuję poprzedni post to podbije on temat do góry aby ktoś zauważył tę edytkę?

Gdy pierwszy raz chciałem wykonać to ćwiczenie, jakieś 3 tygodnie temu, to podczas ruchu nóg (od połowy w górę) poczułem jak barki się dziwnie lekko przekręcają, towarzyszył temu niemały ból. Może to być spowodowane tym, że nie zrobiłem porządnej rozgrzewki albo, że nigdy wcześniej tego nie ćwiczyłem. Barki biorą w tym ćwiczeniu udział w taki sposób, że muszą wygiąć się razem z całym tułowiem aby umożliwić nogom dotknięcie drążka, stąd ten ból. A teraz pytanie z mojej strony, czy podczas podnoszenia nóg czujecie mocne przepięcie mięśni nad kolanami? Możliwe, że mam to z powodu słabego rozciągnięcia nóg ale nie jestem pewien :D


  • 0

#20
SenseJLF

SenseJLF

    Administrator

  • Administrator - Boss

  • 262 postów
  • LokalizacjaSzczytno

Ej ... zaraz zaraz.... ale z tego co słyszałem to wszyscy mieli wysyłać filmy 30 grudnia .... :(


  • 0

Jestem Grammar Nazi. Nie znoszę błędów, leni, idiotów i hipsterów.
NIE pomagam przez PW. Mogę co najwyżej pogawędzić.
NIE odpisuję na wiadomości najeżone błędami. Nie chce mi się męczyć oczu.

 






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: wyzwania, core, wznosy, krzesełko

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych