Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

problem z podciąganiem na 1 ręce


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1
adidiii

adidiii

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 103 postów

Witam, mam pewien problem z podciągnięciami na 1 ręce: idę progresją ze skazanego i wykonuje już 9 powt. podciągnięć nierównych, następnym krokiem są pół podciągnięcia na 1 ręce, ale za nic nie mogę wykonać tego ćwiczenia, nie mogę nawet utrzymać zwisu w napięciu na 1 ręce, bo od razu spadam w dół. Macie może jakieś pomysły?

Z góry dzięki za pomoc :)


  • 0

#2
czillaut

czillaut

    Advanced Member

  • Moderator
  • 993 postów
  • LokalizacjaPL

To znany i nielubiany problem w skazanym : p Ta progresja jest średniawa wg mnie. Już nie ty pierwszy miałeś ten problem, poczytaj

http://kalistenikapo...ach/#entry49024

http://kalistenikapo...na-jednej-ręce/


  • 0

#3
grappler

grappler

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 47 postów

Jak nie jesteś w stanie utrzymać się w zwisie na drążku przez przynajmniej 30 sek, to o jakich progresjach my tu mówimy ? Trochę was zwodzi ten skazany... Ćwicz sam zwis i tylko zwis, żadnych ruchów. Podciąganie na jednej ręce to naprawdę chore ćwiczenie, którego nie można nawet porównywać do żadnych wariacji pompek na j.ręce. Musisz nauczyć się kontrolować swoje ciało w pełnym zwisie. Kiedy wisisz na jednej ręce to zauważ, że automatycznie w dół opada  Ci twoja "druga połowa". Żeby nauczyć się podciągania na jednej ręce, trzeba wytworzyć odpowiedni przepływ siły gdzieś w okolicach barków i bicepsa, po to, by "przełamać" ten punkt, w którym nie możemy już podciągnąć się wyżej. To wymaga naprawdę dużej ziły. Żeby się tego nauczyć, trzeba poświęcić mnóstwo czasu na trening samego zwisu, w skrajnych napięciach. Skoro opadasz po 1 sek w dół, to sorry, ale musisz się wrócić mocno do tyłu. Ćwicz techniki wysokiego napięcia.


  • 0

#4
Wapstarzz

Wapstarzz

    Keep going !

  • Moderator
  • 196 postów
  • LokalizacjaBiałystok
Dokladnie tak jak grappler napisal, napiecie napiecie. Nie chodzi tu o sama sile bicepsow i plecow, wszystko musi byc z soba zgrane i silne. Poslady max napiete rowniez nie wspomne o brzuchu gory ciala reki 2 tej luznej. Cale cialo. Poogladaj na youtubie lub w tematach poprzednich wczesniejsze etapy podcisgania na 1 rece. Najwazniejsze to zwis na jednej rece w poczatkowym stadium dobrze by bylo dojsc co najmniej do 30 sekund z napieciem calego ciala, pozniej utrzymanie sie w gornej pozycji na 1 rece.
  • 0

#5
phillix

phillix

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 213 postów
Podciągnij się oburącz i odejmuj po jednym palcu z jednej ręki utrzymując napięcie.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych