Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Plan treningowy (potrzebna ocena i pomoc)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1
Dawid krk

Dawid krk

    Never back down

  • Użytkownik
  • 8 postów
  • LokalizacjaKraków

Cześć, do tej pory trenowałem na siłowni jednak postanowiłem zacząć cwiczyć kalistenike. Zachęciła mnie do tego książka "Skazany na trening"
 

  1. Wiek : 21 lat
  2. Płeć : Mężczyzna 
  3. Wzrost i waga : 179cm , obecnie 78,5kg
  4. Rodzaj i intensywność aktywności fizycznej w przeciągu ostatnich dwóch lat : 2 miesiace siłownia i teraz 2 tydzień skazany
  5. Wszystkie kontuzje, których doświadczyłeś/aś w przeszłości : brak
  6. Odpowiedź na pytanie: Czy przeczytałeś/aś pigułkę wiedzy? : Tak
  7. Cel treningowy : siła, wzrost masy (mniej)
  8. Czas jaki możesz poświęcić na treningi : 3 lub 4 razy w tygodniu po 1,5 godziny
  9. Rodzaj diety z rozpiską ile dziennie spożywasz: Jem zdrowo, 5 posiłków kurczak, indyk, tunczyk, wolowina, makarony, kasze, ryze, nabiał, woda, warzywa, owoce.
  10. Na jakiej podstawie stworzyłeś/aś plan :  Plan jak w siążce "Skazany na trening"

 

Przeczytałem pigułkę wiedzy itp. jednak widzę, że treningi forumowiczów różnią się od tego co w książce..maja znacznie wiecej cwiczeć i po 3 serie

Moj trening:

 

Przed każdym treniem rozgrzewka z rozciąganiem !

 

Pon: Pompki zwykłe 2s

        Pompki wąskie 2s
        Wznosy nóg 2s
Wt: przerwa
Śr: Pociąganie 2s (ręce na szer. barków)
     Przysiady wąskie 2s
Czw: przerwa
Pt: Pompki w staniu na rękach (obecnie półpompki w staniu na rękach) 2s
     Mostek 2s
Sobota i Niedziela przerwa.

Prosze o ocenę, jeżeli powinienem coś dodać (dodatkową serie, jakieś cwiczenie) proszę o poprawe :)
Dodam jeszcze, że po takim treningu nie czuję się tak nacwiczony jak dawniej po siłowni ;/

Liczę na Waszą pomoc :) dziękuje i pozdrawiam :)


  • 0

#2
zip

zip

    Iron Body

  • Moderator

  • 177 postów
Jeśli chcesz ćwiczyć według "Skazanego...." to proponuję go 'jechać' krok po kroku tak jak jest napisane w książce, od samego początku nie pomijając żadnego kroku !
Jeśli będziesz cierpliwie i konsekwentnie ćwiczył to będziesz czuł progres siły.
Wytrwałości życzę
  • 0

#3
Łukson

Łukson

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 376 postów

Pokombinował bym inaczej. Bez sensu jest ćwiczyć pompki zwykłe, jeżeli trudności nie sprawiają Ci pompki wąskie. Jeżeli i te wykonujesz bez problemu to zacznij wykonywać np: pompki diamentowe, pompki pseudo planche. Tak samo jest z resztą ćwiczeń przy podciąganiu jeżeli jest to nachwyt na szerokości barków i nie sprawia ci on trudności zmień np na pozycje hollow, lub tzw. krzesełko. To samo tyczy się przysiadów robić aby robić niema najmniejszego sensu - szkoda czasu. Pamiętaj budowanie siły jest w zakresie 1 - 5 powtórzeń w serii. Więc przemyśl raz jeszcze czy te ćwiczenia które wykonujesz nie są za proste jak tak to zmień na trudniejsze.


  • 0

#4
Dawid krk

Dawid krk

    Never back down

  • Użytkownik
  • 8 postów
  • LokalizacjaKraków

Mam jeszcze jedno pytanie. Czy cwiczenie danej partii raz w tygodniu wystarczy? tak jest podane w planie treningowym w książce ale wudaje mi sie ze 2s. np pompek w tyg to troche mało, oże sie myle.
 

Pozdrawiam :)


  • 0

#5
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
Masa = mala czestotliwosc.
Sila = duza czestotliwosc.

Skoro zalezt Ci na sile, czystej sile, to mozesz trenowac codziennie.

Sily trenujac raz w tygodniu nie zbudujesz tak szybko, jak przy czestszym treningu.

Wysłane za pomocą TapaTalk
  • 1

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#6
Dawid krk

Dawid krk

    Never back down

  • Użytkownik
  • 8 postów
  • LokalizacjaKraków

Ćwicząc codziennie dalej ćwiczyć jak w "skazanym" ? czyli np pompki2 s. po 30 i dopiero kolejny krok czy takie cwiczenie które wykonam okolo 8 razy na serie ?


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych