Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Interwały.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1
PEZETO83

PEZETO83

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 12 postów

Witam jakiś czas temu pisałem iż trenuję wg. skazanego trzy miesiące. 

Ostatnimi czasy zmieniłem i trenuję wg. wskazówek kolegi z fitgeek.pl (rozpiska ćwiczeń z portalu MadBarz):

Poniedziałek : pompki

Wtorek:  Ćwiczenia na brzuch

Środa; Ćwiczenia na nogi

Piątek: Podciągnięcia. 

Wprowadziłem dietę na przyrost masy mięśniowej (Nie jest ona jakaś radykalna)

Powiem szczerze efekty już są, jedynie "oponka" - nie ma tragedii ale mnie denerwuję.  

Zastanawiam się czy dobrym rozwiązaniem jest wprowadzenie interwałów, takich typowych na brzuch w czwartki i soboty?

Główne ćwiczenia zajmują mi ok. godziny dziennie. 

Interwały chciałbym robić na początku po 13 minut. 

Nadmieniam, iż pracuję 8 godzin przy biurku, do tego dojazd do pracy i z powrotem, zajmuje mi jakieś 1,5 godziny czyli 9,5 godziny siedzenia.

We wcześniejszym poście pisaliście o treningu obwodowym itp. 

Nie spodobało mi się to dlatego moje pytanie.

Proszę o pomoc.  

 


  • 0

#2
Struc

Struc

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 348 postów
  • LokalizacjaKraków

powtarzamy tutaj jak mantrę - nie trenuj wg planów madbarz bo te trening nie mają składu i ładu

lepiej poczytaj forum i naucz się jak wygląda dobry plan

 

zerkam na podstawy w fitgeek.pl, a tam nie ma ćwiczeń na prostowniki - to już podważa wiarygodność portalu


  • 0

...


#3
PEZETO83

PEZETO83

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 12 postów

Może nie do końca dobrze się wyraziłem. 

Plan treningowy ustawiłem sobie sam. Chodzi o to, iż zapożyczyłem zestawy ćwiczeń od Madbarz tzw. rutyny. 

Ćwiczenia rozpoczynam od rozgrzewki 15 min. 

Potem w poniedziałek robię różnego rodzaju pompki itp., wtorki planche, środy zestawy przysiadów, czwartki wolne i piątki różne podciągnięcia. 

Wydaje mi się, że to dobry plan - na podstawie kazanego (zmieniełem jedynie rodzaj ćwiczeń). 

Fakt nie mam tutaj ćwiczeń na prostowniki grzbietu. 

Czyli co dorzucić je na np. czwartek?? ( Miałbyś jakiś ciekawy zestaw do zaproponowania?). - Pewnie jakieś prostsze bo Wade pisze o trenowaniu kręgosłupa po przejściu do 6 kroków ćwiczeń. 

Gdzie wtedy wrzucić interwały na brzuch czy wogóle je wtedy wrzucać??

Nie jestem w tym ekspertem więc przepraszam jeżeli pisze jakieś głupoty. 

Wiem tylko, że chcę ćwiczyć i mi się to podoba. Rzuciłem nawet fajki oraz staram się całkowicie unikać alko. 


  • 0

#4
Struc

Struc

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 348 postów
  • LokalizacjaKraków

najpierw przeczytaj pigułkę wiedzy ponieważ zaprzeczasz sam sobie i nie za bardzo wiesz co piszesz....

masz dietę na masę a jednocześnie mówisz że masz oponę i pytasz o interwały?!

czyli co? chcesz gubić tłuszcz mając dietę "na masę"?!

 

co to znaczy interwały na brzuch - nie ma czegoś takiego - tłuszczu nie da się spalać miejscowo

 

nie przepraszaj tylko czytaj forum - podwieszone tematy :)

 

wiedza to nie jest 5 min gmerania w sieci tylko tysiące przeczytanych linijek tekstu i własne doświadczenia więc do dzieła


  • 1

...


#5
PEZETO83

PEZETO83

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 12 postów

Wiem, wiedza to jest dokładnie "tysiące przeczytanych linijek tekstu" - oraz praktyka, bo bez niej nie da rady. Fajnie jest jak ktoś kto ma tą wiedzę potrafi się nią podzielić i wyjaśnić ocb - nie udaje, że jest alfą i  omegą. Piszesz, że treningi z madbarz "nie mają składu i ładu" - w innych wątkach na kalistenika.pl czytam, iż są ok i układali je mistrzowie SW (opinie bardziej doświadczonych użytkowników kalistenika.pl) . Nie stosuję tutaj jakiejś radykalnej diety na masę - jak pisałem. Chodzi mi tutaj o zbudowanie większej muskulatury "PIĘKNO I SIŁA NIE POMPA I MASA". Z tego co słyszałem jedno i drugie się nie wyklucza. Sugerujesz że najpierw MASA POTEM RZEŹBA??. Chyba nie to jest założeniem kalisteniki. Pewne "podwieszone tematy" wyraźnie mówią, iż można budować masę mięśniową jednocześnie pozbywając się tłuszczu. Chodziło mi jedynie o pomoc i poradę, czy robię to dobrze.  


  • 0

#6
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
Widze moja sygnature w poscie, wiec "wywolales wilka z lasu" :P

O madbarz bylo pisane, ale powtorze. Rutyny te sa nieprzemyslane pod katem intensywnosci cwiczen i ilosci powtorzen. Nie sa dostosowanw do okreslonego celu, lecz sa "uniwersalne",cztli nadajace sie na rozgrzewke na w-f, a nie na systematyczny, polprofesjonalny trening.

W jednej rutynie wystepuja ciezkie warianty cwiczen w ilosci np 10 powt oraz lzejsze w tej samej ilosci. Jaki w tym sens?

Da sie budowac mase miesniowa jednoczesnie tracac tluszcz, ale wymaga to poteznej wiedzy odnosnie zonglowania makroskladnikami w diecie a takze dobor treningu i umiejetnosc sluchania ciala. Tego nie da sie nauczyc w miesiac, czy dwa. Gdyby tak bylo, to kazdy bylby piekny i silny.

"Mistrz SW" dla mnie jest mistrzem sw. I tyle. Nic ponad to.
W sw nie liczy sie piekno ruchu, gracja, skupienie itd, tylko latanie po drazach niczym małpka ku radosci tlumu gapiow. To nie ma nic wspolnego z kalistenika wg mnie.

Struc nie zasugerowal, ze najpierw masa pozniej rzezba. Ja zrozumialem to jako "najpier zrzuc opone, a pozniej wez sie za budowe masy miesniowej".

Duzo czytaj. To podstawa

Wysłane za pomocą TapaTalk
  • 1

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#7
PEZETO83

PEZETO83

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 12 postów
Taka odpowiedź mi się podoba POWADZI. Po twojej wypowiedzi widać, że znasz temat oraz jestes na poziomie, nie wywyższasz się i potrafisz powiedzieć żółtodziobowi. Mogłbys mi doradziç czy opisane wcześniej moje ćwiczenia, które zaciągnąłem z fitgeek.pl i madbarz są ok jak na początek? (Stosuję dokładnie te co są opisane na fitgeek). Ewentualnie co byś zmienił, dodał odjął? Czy dorzucić cwiczenia na prostowniki jak radził Struc?
  • 0

#8
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
W pierwszym poscie nie widze konkretnych cwiczen :(
"Piatek: Podciagniecia" brzmi jak wejscie do cukierni i powiedzenie "poprosze ciasto". Na 99,9% uslyszysz odpowiedz "jakie?".

Tak samo ja zadam pytanie. Jakie podciaganie, jakie cwiczenia na brzuch, jakie pompki.

Podales tylko ogolna nazwe, a w kalistenice chodzi o konkrety. Ulozenie ciala 1cm bardziej w lewo lub w prawo i mamy zupelnie inny zakres ruchu, pracuja inne miesnie itd.

Wielu poczatkujacych chwali sobie moj temat "ksztaltowanie sily miesniowej". Moze zajzyj do niego i skorzystaj z gotowego obwodu, bo na start nie ma nic lepszego.

Czy dorzucic prostowniki? Hmm
Czemu ludzie nie pytaja, czy cwiczyc biceps? Zawsze pomijaja odcinek ledzwiowy i rownie czesto nogi.
Silny korpus to podstawa podstaw.

Nikt nie mysli o wymianie okien, jesli fundament pod domem osiada.

Wysłane za pomocą TapaTalk
  • 0

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#9
PEZETO83

PEZETO83

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 12 postów
Poniedziałek: 1. regular push-ups x10 2.military push-upsx10 3.decline push-upsx10 4. Diamond push-upsx5 5. Wide push-upsx10 6.hindu push-upsx5 7. Incline push-ups.x15 i tak trzy cykle.
Wtorek: 1. Knee raisesx8 2. Mountain climbers 20 sekund. 3. Plank 25 sekund. 4. Side plank po 20 sekund na strone. 5. Half burpees x7 6. Crunches x15 i tak 4 cykle
Środa: 1.Squats x10 2. Lateral lunges walk po 10 na każdą nogę 3.calf raises po 12 kazda nogę. 4. Lunges po 10 na każdą noge. 5. Squats jumps x10 6. Duck walk 25 sekund i tak 4 cykle.
Piątek: 1. Pull ups x3 2. Negative chin-ups x4 3. Incline chin, pull ups x7 (zmieniam co cykl pull na chinn) 4. Wide pull ups x3 5. Schoulder width chin ups x4 i tak 4 cykle - staram się te podciagnięcia wykonywać samemu jak nie daje rady to mam pomoc. Oprocz tego stosuję smarowanie gwintów do podciągnięc bo jestem jeszcze w tym cienki.
Przez pierwsze 3 miesiace cwiczylem ze skazanego.
Wszystkie ćwiczenia poprzedzam solidną 15-minutową rozgrzewka.

Wszystkie cwiczenia staram się wykonywać poprawnie nie wierzgać itp. Jeżeli nie daje z czymś rady to odpuszczam i robie to w kolejnym cyklu badź za tydzień.

Mostków nie wykonywałem bo wade pisał, ze dopiero po osiągnięci pewnego poziomu w innych cwiczeniach można do nich przystàpić.
  • 0

#10
PEZETO83

PEZETO83

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 12 postów

Po przeczytaniu "Pigułki wiedzy" oraz "Kształtowania siły mięśniowej" stwierdzam, że zaczynałem od d...y strony. Najwyższy czas zacząć treningi od ogólnego przygotowania. Dzięki, że sprowadziliście mnie na ziemię. Pozdrawiam.  


  • 1




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych