Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

podciaganie progress (skazany na trening)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1
Soothsayer

Soothsayer

    Member

  • Użytkownik
  • 10 postów
Cześć,
Jestem przy podciągnięciach wąskich w "skazanym" które są dla mnie łatwe i jestem już na progu przejścia 2x10.
Ponieważ jeszcze nie jestem zadowolony ze swojego zwisu jednorącz i nie pracowywałem zbyt długo nad wąskimi podciągnięciami, postanowiłem się na nich zatrzymać i wycisnąć z nich co się da, zanim przejdę do podciągnięć nierównych. (bo potem są od razu półpodciągnięcia jednorącz z którymi nie mam szans na szybko)
Obecnie przy zwisie jednorącz nie mam w pełni ściągniętych ramion nie trzymam też "miękkich łokci"
Chcę być dobrze przygotowany, doradzicie jakieś supporty na ten etap?
  • 0

#2
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Jeżeli dojdziesz do perfekcyjnie wykonywanych podciągnięć wąskich, a mimo tego nie będziesz potrafił zrobić ani jednego podciągnięcia nierównego, to znak że musisz utrudnić sobie podciągnięcia wąskie. Jest bardzo wiele metod aby sobie utrudnić dane ćwiczenie. Możesz wyprostować nogi przed linią swojego ciała tworząc pozycję hollow. Następnie możesz wykonywać podciągnięcia w pozycji L. Dodatkowym utrudnieniem będzie owinięcie drążka ręcznikiem. Następnym będą zatrzymania izometryczno-dynamiczne ( zastygaj w ruchu co parę sekund ). Oczywiście zwis możesz również ćwiczyć, szczególnie jeśli jest to Twoja pięta achillesowa. Wykonuj pompki na palcach i zwis z drążka ( w szczególności na jednej ręce ).

Utrudniaj sobie ćwiczenie tak długo, aż nie będziesz mógł przejść do następnego kroku. Alternatywą może być również ułatwienie następnego kroku i stopniowe dojście do głównego ćwiczenia.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych