Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Plan treningowy - Feedback


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1
maciasbarlinek99

maciasbarlinek99

    Brak

  • Użytkownik
  • 5 postów

Witajcie,

W tym temacie proszę was o opinie odnośnie mojego planu treningowego.
Jako, że jest to moja pierwsza wizyta i przy tym pierwszy temat na Forum, to zacznę od przestawienia się.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Informacje podstawowe:


* Imię: Maciej
* Wiek: 15 (1999 r.)
* Waga: ~55 [kg]
* Wzrost: ~178 [cm]
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Moje "maksimum" przy mojej masie:


Podciągnięcia na drążku:
* Szeroki uchwyt: ~10
* Normalny/wąski uchwyt: ~20
* Wejść siłowych: ~5

Pompki:
* Normalny/szeroki rozstaw: ~50
* Wąski rozstaw: ~20
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Moje "maksimum" przy dodatkowym ciężarze +6 kg:


Podciągnięcia na drążku:
* Szeroki uchwyt: ~5
* Normalny/wąski uchwyt: ~10

Pompki:
* Normalny/szeroki rozstaw: ~30
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Plan treningowy:


* Brzuch: - Poniedziałek, czwartek
Wznosy kolan (*)
Skręty kolan
Wznosy nóg
Side plank (*)

* Plecy: - Wtorek, piątek
Podciąganie na drążku - normalny uchwyt (*)
Podciąganie na drążku - szeroki uchwyt
Podciąganie na drążku - wąski uchwyt
Wejścia siłowe - normalny uchwyt

* Klata: - Środa, sobota
Pompki - normalny rozstaw (*)
Pompki - szeroki rozstaw (*)
Pompki - wąski rozstaw
Dipsy
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Informacje:

Przerwy między seriami: ~2 [min]
Serii: od 6 do 8
Cały plan treningowy: np. Plecy
Reszta robiona na takiej samej zasadzie tylko, że z zwiększoną ilością powtórzeń.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Legenda:

(*) - ćwiczenie jest wykorzystywane z dodatkowym ciężarem 6 kg.


  • 0

#2
Łukson

Łukson

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 376 postów

Jaki masz cel treningowy ?? I po co ci obciążenie ??


  • 0

#3
maciasbarlinek99

maciasbarlinek99

    Brak

  • Użytkownik
  • 5 postów

No witaj,

 

Jaki masz cel treningowy ??

 

No przede wszystkim zwiększenie siły, większa ilość powtórzeń na serię.

 

I po co ci obciążenie ??

 

Po podciąganiu z obciążeniem mięśnie są przyzwyczajone, że podnoszą większą masę niż przedtem, więc jeżeli będę ćwiczył na obciążeniu to ćwiczenia tj. wejście siłowe, czy pompka na jednej łapie nie będzie sprawiać mi żadnych problemów.

 

Pozdrawiam,

maciasbarlinek99


  • 0

#4
Łukson

Łukson

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 376 postów
No to siła albo wytrzymałość. Rybka albo (slownictwo) . Tak w skrócie.

Jeżeli chcesz się bawić w większa ilość powtórzeń to:

- http://www.100pompek.pl/

- http://www.podciaganie.pl/

Siły na dużej ilości powtórzeń nie zbudujesz.

Jeżeli chcesz się bawić w silę tak jak piszesz to poczytaj :

Plany treningowe: 5x5, fbw, systemy drabinkowe.

///upominam za slownictwo
Powadzi
  • 0

#5
maciasbarlinek99

maciasbarlinek99

    Brak

  • Użytkownik
  • 5 postów

Siły na dużej ilości powtórzeń nie zbudujesz.

 

Masz rację, spadnie mi od tego O_O..


  • 0

#6
wiciorny

wiciorny

    Brak

  • Użytkownik
  • 6 postów

No jak widzisz siła= wytrzymałość.  Ja np. maksymalnie bez ciężaru zrobię 12 podciągnięć normalny nachwyt. ( generalnie mniej niż napisałeś).

Ale z ciężarem 8 kg, robie 10 powtórzeń.( nawet nie wiem czemu ).Więc siłowo wypada mi to jakoś inaczej. I fakt, faktem jeżeli chcesz budować silę striktę jak kolega napisał ilość powtórzeń musi być w małym zakresie. Jednak wydaje mi się, że pomyliłeś siłę z wytrzymałością:). Bo moim zdaniem, ilość wykonania itd, wiążę się w dużej mierze z wytrzymałością ... takie wyjścia MU czy Fronty w dużej mierze zależą od naszej wydolności, nie koniecznie sily. Bo techniczny MU to nie siłowy MU


  • 0

#7
maciasbarlinek99

maciasbarlinek99

    Brak

  • Użytkownik
  • 5 postów
Jeżeli chcesz się bawić w silę tak jak piszesz to poczytaj :

 

Plany treningowe: 5x5, fbw, systemy drabinkowe.

 

No dobra, przeczytałem te "zapomniane", ale dobrze działające 5x5.

Jeżeli miałbym się opierać na tym systemie to powinienem był zmniejszyć serii (do 5) i liczbę powtórzeń (do 5)?

 

Mógłby, ktoś dać ćwiczenia, na których mogę robić te 5x5?

 

I fakt, faktem jeżeli chcesz budować silę striktę jak kolega napisał ilość powtórzeń musi być w małym zakresie. Jednak wydaje mi się, że pomyliłeś siłę z wytrzymałością :). Bo moim zdaniem, ilość wykonania itd, wiążę się w dużej mierze z wytrzymałością ... takie wyjścia MU czy Fronty w dużej mierze zależą od naszej wydolności, nie koniecznie sily. Bo techniczny MU to nie siłowy MU

 

Dzięki za wyjaśnienie :)


  • 0

#8
czillaut

czillaut

    Advanced Member

  • Moderator
  • 993 postów
  • LokalizacjaPL

@wiciorny nie wprowadzaj kolegi w błąd. Front to wydolność nie siła ? Wydolność - zdolność wykonywania pracy bez oznaki wysiłku, taka definicja na chłopski rozum. Co ma piernik do wiatraka?  Mogę być mega wydolny, kończyć triathlon bez zmęczenia, co w żaden sposób nie przełoży się na wagę przodem. Za to mogę zrobić wagę przodem ale po kilometrze biegu będe się kończył.


  • 2

#9
Łukson

Łukson

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 376 postów

Masz rację, spadnie mi od tego O_O..

 

Przy wadze 55 kg chyba niema za bardzo co spadać ;) . Najważniejsze są podstawowe ćwiczenia podciągane, pompki, dipy, przysiady.


  • 0

#10
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
Widac bardzo duze braki wiedzy w podstawowych kwestiach.

Lukson ma racje co do ilosci powtorzen i budowania sily. A to co macias napisales w sposob kpiący, ze sila spadnie, jest po czesci prawda, wiec nie rozumiem "ataku" na Luksona.

Zrozumienie zaleznosci ilosci powtorzen od celu jest kluczem. Ale tutaj trzeba poswiecic tygodnie na zaznajomienie sie z podstawami, wiec nie zwlekaj.

Wysłane za pomocą TapaTalk
  • 0

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#11
maciasbarlinek99

maciasbarlinek99

    Brak

  • Użytkownik
  • 5 postów

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Plan treningowy:
5x5

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Brzuch + nogi: - Wtorek
* Wznosy kolan
* Wznosy nóg
* Skręty kolan
* Side plank - 1x1 min na jedną stronę

* Przysiady

Plecy: - Czwartek
* Podciąganie na drążku - nachwyt - szeroki uchwyt
* Podciąganie na drążku - nachwyt - normalny uchwyt
* Podciąganie na drążku - nachwyt - do karku
* Wejścia siłowe - normalny uchwyt - 3x1 bez obciążenia
* Wznosy grzbietu (hyperextension) - bez obciążenia

Klata: - Sobota
* Pompki - normalny rozstaw
* Pompki - szeroki rozstaw
* Pompki diamentowe - wąski rozstaw
* Dipsy
* Pike Pushup


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Informacje:

Przerwy między seriami: ~3 [min]
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych