Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Plan FBW dla biegacza.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1
Danny98

Danny98

    Brak

  • Użytkownik
  • 5 postów

Witam,

Mam zamiar wprowadzić trening uzupełniający do biegania.

1. Wiek - 16 lat

2. Płeć - facet

3. Wzrost oraz waga - 179 cm, 60 kg.

4. Inne treningi - Bieganie 3x w tygodniu. Ogólnie biegi długo dystansowe +/- 34-46 km na tydzień. (Życiówka 10 km - 39:33 min)

5. Cel treningu - Polepszenie sprawności, siła, sylwetka oraz przybranie na wadze (szczypior niezły jestem)

6. Czas jaki możesz poświęcić na trening - 3x w tygodniu.

7. Odpowiedź na pytanie: Czy przecztałeś/aś pigułkę wiedzy? Tak

Plan A:

Podciąganie nachwytem 3x6
Pompki klasyczne 3x15
Podciąganie podchwytem 3x6
Hantle 3x20
Pompki w staniu na rękach 3x5
Pistolety 3x10
Grzbiety 3x20
Wykroki 3x15

 

Rozkład tygodnia: 

Poniedziałek: Plan A

Wtorek: Bieganie

Środa: Plan A

Czwartek: Bieganie

Piątek: Plan A

Sobota lub niedziela: bieganie

 

Co sądzicie o tym planie? Co przydałoby się dodać, usunąć?


  • 0

#2
Struc

Struc

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 348 postów
  • LokalizacjaKraków

szczypior jesteś od biegania :)

jeżeli nie odstawisz biegania długodystansowego masy nie zrobisz - niestety

 

bieganie długodystansowe przyczynia się do spalania mięsa - nie chce mi się wyjaśniać - wygugluj sobie

biegi sprinterskie owszem - zobacz jak wyglądają sprinterzy, niektórzy to prawie kulturyści, a biegacze powyżej 800 m to już waga lekka się robi :)

 

co do treningu siłowego to zacznij od 2-3 obwodów z podstawowych 6 ćwiczeń (podciąganie, dipy, hspu, pistolety oraz po jednym ćwiczeniu na brzuch i lędźwia) - dobierz warianty ćwiczeń do swojego poziomu, żeby nie było za trudno, ale też nie za lekko - tak żebyś ogarnął 6 do 10 powtórzeń dane ćwiczenie


  • 0

...


#3
Danny98

Danny98

    Brak

  • Użytkownik
  • 5 postów
Dzięki wielkie za zaproponowanie ćwiczeń, a jakie byś polecił na lędźwia? Biegania nie mam zamiaru niestety porzucać, muszę jakoś wyrobić mięcho z bieganiem. Szczypiorem jestem już od dawna i bieganie się do tego nie przyczyniło(budowa ekto). Zrobiłem już kilka obwodów z tego planu i już widzę duże efekty.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych