Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

trening obwodowy ze skazanego


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1
Luc

Luc

    Brak

  • Użytkownik
  • 5 postów
Mężczyzna 30 lat. 186 cm 86 kg dwa miesiące temu było 91 bf nie miezylem
Rodzaj i intensywność aktywności fizycznej w przeciągu ostatnich dwóch lat sporadyczne sporty od 2,5 miesiąca kalistenika
Wszystkie kontuzje, których doświadczyłeś/aś w przeszłości w marcu skrecona kostka
Odpowiedź na pytanie: tak

Cel treningowy (siła, wytrzymałość, sylwetka, gibkość, pozycje statyczne)
Siła i sylwetka plus progres w wielkiej szóstce

Czas jaki możesz poświęcić na treningi ok 1h dziennie (np 2x w tygodniu po 1h, 5x w tygodniu po 2h, jestem dostępny 24h na dobę itp)
Rodzaj diety z rozpiską ile dziennie spożywasz: nie mam rozpisanej diety ale staram się jeść zdrowo wykluczylem spożycie słodyczy co widać po wadze :)

4 podstawowe ćwiczenia ze skazanego w treningu obwodowym 3 serie po 8 powtórzeń. Trzy razy w tygodniu pn, śr, pt, dodatkowo we wt,czw,sob, 30 minut bieganie.
I chciałem zapytać czy mogę robić juz mostki. I pytanie numer dwa to jak się rozciągać narazie rozciągam się według O. Laffaya tylko te wszystkie cwiczenia trwają dość długo i niektóre są dość trudne może znacie coś lepszego dla świeżaka .

Poszedłem za radą Powadzi.
  • 0

#2
Pafik

Pafik

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 67 postów
  • LokalizacjaOstrowiec Świętokrzyski

Na temat rozciągania polecam książkę "Rozciąganie odprężone" mi pomogła dając wiele wskazówek i kierunkując na dobrą drogę, dodam że rozciąganie z reguły trwa około 15 minut oczywiście jeśli chcesz się dobrze rozciągnąć. Nie napisałeś na jakich jesteś progach w ćwiczeniach, Wade pisał kiedy dodać mostki i stanie na rękach do treningu. 


  • 0

Czasem trzeba zrobić krok w tył, by móc zrobić dwa do przodu.


#3
Luc

Luc

    Brak

  • Użytkownik
  • 5 postów
Faktycznie nie napisałem jestem na 2 progach wiem ze mostki dopiero od 6 progu ale myślałem żeby powoli sobie zacząć
  • 0

#4
squirrellion

squirrellion

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 177 postów

Za mało powtórzeń jak dla początkującego, jeśli chodzi o obwody, zejdź na niższy poziom byś mógł zrobić co najmniej 10, i dodaj więcej ćwiczeń niż same ze skazanego, dodaj ćwiczenia na moc, tzn wyskoki z przysiadem, takie które zabierają tlenu :)

Mostki rób, od pierwszego poziomu, jeśli ich nie robiłeś, powoli :)

Co do rozciągania polecam "Rozciąganie odprężone" od Pavel'a.

Przeczytaj "Pigułkę wiedzy kalistenicznej" jest bardzo ważna.

A tu masz przykład treningu FBW jako obwody dla początkującego :http://kalistenikapo...odki-przykłady/


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych