Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Plan dla początkującego w kalistenice/sw


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1
xojekTW

xojekTW

    Brak

  • Użytkownik
  • 4 postów

Czesc, mam 16 lat, 64,4 kg wagi, 175,5 cm wzrostu, 12 % tluszczu,50% masy miesnowiej (tak powiedziala pielegniarka na bilansie w centrum sportowym = D ) przez 6 lat bylem pilkarzem w miastowym klubie, jakis czas temu zrezygnowalem z pilki(uznalem, ze nie pociaga mnie to juz tak jak w tedy gdy mialem lat 10 :P ), postanowilem zajac sie czyms, co od zawsze spedzalo mi sen z powiek, bylo przedmiotem moich rozmyslan i marzen, zawsze lubilem zrobic pare pompem, brzuszkow czy tez podciagniec, dlatego postanowilem zaczac "zabawe" z kalistenika/sw. Kolega, ktory jakis czas cwiczy (1,5 r) powiedzial mi, zebym ulozyl sobie plan korzystajac z jakichs gotowych poradnikow, wybor padl na mad barz, czy ktos moze zweryfikowac te cwiczenia ktore tu zamieszcze ? czy sa one dla mnie odpowiednie, jak na stopien poczatkowy ?

 

1.triceps 2.abs  3.shoulder 4.leg 5.chest 6.biceps 7. 1 dzien odpoczynku

 

 

 

cwiczenia te mialbym wykonywac przez ok. 3-3,5 msc, po czym przejsc na poziom medium, tez od mad barz, jezeli ktos z wiekszym doswiadczeniem moglby zweryfikowac te cwiczenia to bylbym wdzieczny, jezeli napisalem post w zlym dziale, przepraszam, ale nie wiedzialem dokladnie  gdzie moge go umiescic. Z gory dzieki !

Załączone pliki


  • 0

#2
squirrellion

squirrellion

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 177 postów

Ogólnie mają świetne ćwiczenia, ale jeśli marzysz o tym sporcie więc domyślam się, że chcesz wiele osiągnąć.. To po pierwsze..

A po drugie czy czytałeś pigułkę wiedzy?Jeśli nie, radzę przeczytać, na dużo odpowiedzi Tobie odpowie, a co do poważnego treningu dla początkującego to proszę, zapoznaj się z tym, jakieś pytania? Doczytaj komentarze, znajdziesz odpowiedź jeśli nie, napisz :)

 

Oto link:http://kalistenikapo...odki-przykłady/


  • 0

#3
Struc

Struc

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 348 postów
  • LokalizacjaKraków

kup książkę "skazany na trening" albo przeczytaj "pigułkę wiedzy" i będziesz wiedział jak trenować

 

na początek dobrze ci zrobi trening całego ciała, obwodowy z podstawowych ćwiczeń, 3 x w tyg - w ten sposób zaczniesz budować dobry fundament

 

 

nie zawracałbym sobie głowy rutynami od madbarz - nie maja sensu i brakuje im logiki i podstawowych ćwiczeń, np. na lędźwie

 

 

jak może wyglądać trening obwodowy dla początkującego?

 

a tak:

 

pompki australijskie (podciąganie na niskim drążku)

pompki zwykłe (najlepiej od razu na uchwytach lub podwyższeniach)

przysiady głębokie

wznosy nóg leżąc na ziemi na plecach

wznosy tułowia leżąc na ziemi na brzuchu

 

jak zrobisz analogicznie - 10, 15 i 20 powtórzeń pierwszych trzech ćwiczeń to spokojnie możesz przejść do wersji trudniejszych i dodać stanie na rękach przy ścianie oraz ćwiczenia izometryczne, które w zasadzie możesz robić już od początku


  • 0

...


#4
squirrellion

squirrellion

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 177 postów

Wypowiedziałeś mu wszystko to co było w tym temacie co podałem, CZEMU NIE POZWOLIŁEŚ MU POGŁĘBIAĆ WIEDZY SAMEMU, jak na talerzu, pokazane wszystko :D


  • 0

#5
Struc

Struc

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 348 postów
  • LokalizacjaKraków

gdy zaczynałem pisać komentarz to byłem jako pierwszy odpowiadający - wniosek taki, że pisaliśmy w tym samym czasie a opublikowałeś jako pierwszy

 

niesłychane...

dlaczego mnie pouczasz co mam pisać? co cię zabolało w moim komentarzu??


  • 0

...


#6
squirrellion

squirrellion

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 177 postów

Nie chciałem by to tak zabrzmiało, zwykły sarkazm, jeśli czujesz się urażony to wybacz, nie było takiego zamiaru, a jeśli już to przeczytaj ponownie mój komentarz, zrozumiesz co mnie zabolało :)


  • 0

#7
xojekTW

xojekTW

    Brak

  • Użytkownik
  • 4 postów

dzieki wielkie za pomoc, w takim razie odpuszczam mad barz i zaczynam od tych podstawowych ciwczen, btw. nie czytalem jeszcze pigulki wiedzy, ale pewnie bedzie przydatna, gdy juz bede robil po te 10,15,20 powtorzen, to sa jakies tematy o dalszym treningu, czy musze napisac cos takiego samego jak teraz na forum i czekac na odpowiedz kogos kto wglebil sie w tajniki kalisteniki ;d ?

 

 

@squirrellion , napisales swietne wprowadzenie, ale kiedy rozpoznam, ze wprowadzenie mam juz za soba ? gdy nie bede odczuwal wycienczenia po 15 powtorzeniach w 3 seriach, czy jak ? chodzi mi o to, kiedy bedzie czas na kolejny etap, wiem ze na pewno potrwa to troche, ale mam zapal i chcialbym zeby stalo sie to jak najszybciej, marzy mi sie muscle up, po 4-5 msc'ach treningu, nwm czy to realne, ale bardzo bym chcial ;p


  • 0

#8
squirrellion

squirrellion

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 177 postów

Muscle up można robić nawet po tym gdy opanujesz 5 poprawnych powtórzeń na drążku..Co do progressu.. niestety ale ścięgna i stawy wolniej się przyzwyczajają niż mięśnie, dlatego musisz poczekać na efekty, oglądasz czasami filmy o sztukach walki wschodu, w których zawsze najsilniejszy jest poczciwy stary dziadek, prawda? Taka analogia, silniejszym się stajesz po długim czasie... Cierpliwości i oby Twój zapał nie zgasł po miesiącu czy dwóch.

Kiedy przejść do następnego etapu? Wtedy gdy poczujesz że ten trening z etapu początkowego jest dla Ciebie dosyć łatwy.Wtedy po tygodniu dodatkowego wyciśnięcia resztek z etapu pierwszego przejdź na następny.


  • 0

#9
xojekTW

xojekTW

    Brak

  • Użytkownik
  • 4 postów

w razie czego zawsze bede mogl sie zglosic do kogos takiego jak Ty, a moze kiedys nawet sam udziele komus pomocy, jeszcze raz dzieki, piona dla Was wszystkich !


  • 0

#10
squirrellion

squirrellion

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 177 postów

Dodam jeszcze jedno, poczytaj trochę o crawlingu :) 

 

Przyda się Tobie jak i pomogła wszystkim tu zgromadzonym.


  • 0

#11
xojekTW

xojekTW

    Brak

  • Użytkownik
  • 4 postów

masz na mysli crawling w kontekscie rozgrzewkowym, czy jako oddzielne cwiczenie, wplecone w serie ?


  • 0

#12
Pafik

Pafik

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 67 postów
  • LokalizacjaOstrowiec Świętokrzyski

Możesz robić podczas rozgrzewki ,możesz robić po treningu ,możesz robić w dni wolne oraz kiedy tylko ci się podoba.


  • 0

Czasem trzeba zrobić krok w tył, by móc zrobić dwa do przodu.


#13
squirrellion

squirrellion

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 177 postów

tak jak Pafik powiedział, tak rób :)


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych