Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Miło mi Was poznać :)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1
Lindhas

Lindhas

    Brak

  • Użytkownik
  • 7 postów

Cześć,

 

Mam na imię Paweł, mam 33 lata. Zainteresowałem się kalisteniką po wysłuchaniu programu 4 bieg w radiu Czwórka. Było to w zeszłym tygodniu. Od razu mnie to zainteresowało, przejrzałem wstępnie forum (Wiedza w pigułce była pierwsza :). Kupiłem książkę Skazany na trening, którą dostałem dzisiaj, przeczytałem wszystkie wstępne rozdziały i końcowe by mieć rozeznanie i chcę więcej.

 

Nie jestem żadnym sportowcem, raczej kanapowcem, takim ojcem co to by raczej się położył po robocie i odpoczywał, ale nie chcę skończyć w wieku 40 lat z bandziochem, którym będę straszył dzieci na plaży. Tak więc postanowiłem się wziąć za siebie, trochę biegałem, ale zrobiło się zimno i ciemno na dworze tak więc wolę potrenować w domu. Ważę obecnie 86 kg przy wzroście 176 cm co mówi samo przez siebie, że żaden ze mnie wyczynowiec.

 

Po przeczytaniu pobieżnie Skazanego zacznę trening od Świeżej Krwi, jednak chciałbym byście polecili mi jak mam się przed tym rozgrzewać, Paul pisze by zaczynać od niższych progów ćwiczeń, które chcesz wykonywać w sesji treningowej, ale co zrobić gdy zaczynasz od samych podstaw?


  • 0

Aby przebyć tysiąc mil, trzeba zrobić pierwszy krok. - Bruce Lee


#2
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
Witamy :)

Nigdy nie jest za pozno na zmiane nawykow.

Zimno i ciemno to wymowka! A wymowki domena ludzi slabych. Ja wstaje o 7 i robie trening w ogrodzie na kolkach :)
Nie ma miejsca na wymowki, bo to niszczy konsekwentnosc. Dzis za ciemno, jutro za zimno, za 2 dni glowa boli, za 3 dni koledzy wpadli, za 4 dni…

Co do rozgrzewki.
Wersja hard z pigulki:
http://kalistenikapo...-kalistenicznym

Tak na prawde, jesli chcesz zaczac baaardzo delikatnie to taka rozgrzewka w zupelnosci wystarczy jako trening wlasciwy :)

Gdzies jeszcze na forum sie przewijala krotka rozgrzewka od Satetsu. Moze ktos podrzuci.

Wysłane za pomocą TapaTalk
  • 0

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#3
SenseJLF

SenseJLF

    Administrator

  • Administrator - Boss

  • 262 postów
  • LokalizacjaSzczytno

Czyli jednak ktoś mnie słuchał w tym radiu ;)

Witaj Pawle na forum ;)

 

P.s.    KALISTENIKĄ  :P


  • 0

Jestem Grammar Nazi. Nie znoszę błędów, leni, idiotów i hipsterów.
NIE pomagam przez PW. Mogę co najwyżej pogawędzić.
NIE odpisuję na wiadomości najeżone błędami. Nie chce mi się męczyć oczu.

 


#4
Lindhas

Lindhas

    Brak

  • Użytkownik
  • 7 postów

Tak, wymówki to jest to z czym zawsze walczę i przeważnie przegrywam :( No ale faktycznie trzeba to zmienić, będę nadal biegał w dni bez treningu.

 

Przepraszam za przekręcenie :), już poprawiłem.

 

Dzięki za link.

 

No to mam jeszcze pytanie co do stroju na takie biegi zimą, znalazłem taki filmik :

https://www.youtube....h?v=8SWlcSZhp-g

 

Co o tym myślicie? Skompletowanie takiego stroju całkiem drogo może mnie kosztować, jak to wygląda u Was? Mam oczywiście kilka z wymienianych tutaj części garderoby, bluzę funkcyjną kurtkę i spodnie tyle że szerokie no i oczywiście buty, ale nie na śnieg.


  • 0

Aby przebyć tysiąc mil, trzeba zrobić pierwszy krok. - Bruce Lee


#5
SenseJLF

SenseJLF

    Administrator

  • Administrator - Boss

  • 262 postów
  • LokalizacjaSzczytno

Dużo ludzi przekręca więc jest to normalne jak by nie patrzeć "nazwa" jest dość specyficzna ;)

Czytając Twój pierwszy post wyobraziłem a w zasadzie przypomniałem sobie ... siebie ;) Praca...powrót...piwko....kanapa....tv :D

 


  • 0

Jestem Grammar Nazi. Nie znoszę błędów, leni, idiotów i hipsterów.
NIE pomagam przez PW. Mogę co najwyżej pogawędzić.
NIE odpisuję na wiadomości najeżone błędami. Nie chce mi się męczyć oczu.

 


#6
Lindhas

Lindhas

    Brak

  • Użytkownik
  • 7 postów

Tak, fajna sprawa się tak wyłożyć, ale to do niczego nie prowadzi, ja jeszcze dokładałem sobie gry komputerowe. Grałem tak dużo, że niewiele mnie dzieliło od uzależnienia. Poszedłem po rozum do głowy i postanowiłem zastosować sposoby niszczące ten nawyk np:

 

http://michalpasters...nawyk-w-30-dni/

 

Mowa tu jest o nabieraniu dobrych nawyków, jednak można zastosować ją do pozbywania się złych :) może komuś się przyda.


  • 0

Aby przebyć tysiąc mil, trzeba zrobić pierwszy krok. - Bruce Lee


#7
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
W lidlu jest mnostwo ciuchow do biegania za rozsadna kase.

Takie stroje sa, moim zdaniem, dla ludzi, ktorzy biegaja nieco wiecej niz przyslowiowy kowalski. Jesli wyjdziesz na 30 min potruchtac w bluzie zwyklej to przeciez nic sie nie stanie. Komfort moze i mniejszy, ale czy mega wypasiony ubior sprawi, ze szybciej zaczniemy biegac? Raczej nie.

Ubior to kolejny powod, aby miec wymowkę. Nie mam bluzy przeciwdeszczowej, to zostaje w domu...


Wysłane za pomocą TapaTalk
  • 0

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#8
grappler

grappler

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 47 postów

Potwierdzam ;) Sam mam już ponad rok buty do biegania z Lidla za 50 zł i bardzo fajnie się w nich biega. Kupowanie jakiegoś droższego eqipmentu ma sens tylko wtedy, jeśli nie mamy co robić z kasą... ;D


  • 0

#9
Lindhas

Lindhas

    Brak

  • Użytkownik
  • 7 postów

Tak, mam te same buty :) Cały mój obecny ubiór biegowy jest z Lidla. Nawet nie myślałem iść po nowe ciuszki do Decathlona, chodziło mi o sam zamysł ubierania się w ten właśnie sposób. Rozumiem jednak, że nie powinienem chyba jednak się tym za bardzo przejmować. Byle by nie było mi za zimno. 


  • 0

Aby przebyć tysiąc mil, trzeba zrobić pierwszy krok. - Bruce Lee


#10
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
Ja biegalem caly listopad i grudzien w "normalnej" odziezy. Dres, bluza, kurtka wiatrowa i zyje :) zdrowy jestem i bylem. Biegalo mi sie zacnie.

Co do decathlonu to polecam ich promocje. Te koszulki za 9,90 sa rewelacyjne. Mam kilka sztuk na treningi :)

Wysłane za pomocą TapaTalk
  • 0

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#11
SenseJLF

SenseJLF

    Administrator

  • Administrator - Boss

  • 262 postów
  • LokalizacjaSzczytno

Co do decathlonu to polecam ich promocje. Te koszulki za 9,90 sa rewelacyjne. Mam kilka sztuk na treningi :)

 

 

Daj linka ;)


  • 0

Jestem Grammar Nazi. Nie znoszę błędów, leni, idiotów i hipsterów.
NIE pomagam przez PW. Mogę co najwyżej pogawędzić.
NIE odpisuję na wiadomości najeżone błędami. Nie chce mi się męczyć oczu.

 


#12
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
http://www.decathlon...id_3185473.html

Dobry material. Dobrze leza.

Wysłane za pomocą TapaTalk
  • 0

Piękno i siła, a nie pompa i masa





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych