Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj siÄ™ Zarejestruj siÄ™
Zdjęcie

Hell-o!


  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1
Doors

Doors

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 44 postów
  • LokalizacjaLibiąż

Hell-o!

 

Jako że mój pierwszy post na forum, wypada abym się przywitał.

 

Mam 25 lat. 180cm/75 kg. Od stycznia 2013 datuję swój początek z ćwiczeniami/siłownią. Od przeszło trzech lat interesuję się mocno dietetyką i sprawami zdrowego odzywiania. Wcześniej w młodości sporo się biegało, nie unikało wfu, a i basen był czymś co bardzo lubię całe życie. Po 3-4 latach ogromnego przestoju fizycznego postanowiłem coś z sobą zrobić i tak sądzę że jestem obecnie w niezłej formie, choć szczególnie jeśli chodzi o siłę - mam nad czym pracować.

 

O samej kalistenice sÅ‚yszaÅ‚em od dawna, jednak dopiero od 1,5 roku idzie za tym podciÄ…ganie na drażąku.  Dodam tylko że zaczynaÅ‚em od totalnego 0, czyli niemożnoÅ›ci podciÄ…gniÄ™cia siÄ™ ani razu podchwytem. W chwili obecnej wykonanie dla mnie 30 powtórzeÅ„ nachwytem w 3 seriach nie jest dla mnie wielkim problemem. OczywiÅ›cie wiem, że to żaden wyczyn, ale na pewno mój osobisty maÅ‚y sukces.

 

Teraz za sprawa Paula Wade i jego Skazanego na trening 1 i 2, trafiłem na to forum. Mam nadzieję że uda mi się przebrnąć przez wszystkie kroki tej książki.


  • 0

#2
squirrellion

squirrellion

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 177 postów

30 podciągnięć.. ciekawe jakich btw.. Jeśli chodzi o to, że chcesz zacząć na poważnie start ze sportem jakim jest kalistenika to pierwsze co to:

1. Przeczytaj pigułkę wiedzy

2.ByÅ› już zaczÄ…Å‚ od czegoÅ› poważnego oto link:http://kalistenikapo...rzykÅ‚ady/      

 

 JeÅ›li bÄ™dziesz miaÅ‚ jakieÅ› wÄ…tpliwoÅ›ci co do tego tematu.. czytaj posty które sÄ… tam zamieszczone..One Ci wytÅ‚umaczÄ…, jeÅ›li nie .. napisz  :)


  • 0

#3
Doors

Doors

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 44 postów
  • LokalizacjaLibiąż

30 podciągnięć.. ciekawe jakich btw.. Jeśli chodzi o to, że chcesz zacząć na poważnie start ze sportem jakim jest kalistenika to pierwsze co to:

1. Przeczytaj pigułkę wiedzy

2.ByÅ› już zaczÄ…Å‚ od czegoÅ› poważnego oto link:http://kalistenikapo...rzykÅ‚ady/      

 

 JeÅ›li bÄ™dziesz miaÅ‚ jakieÅ› wÄ…tpliwoÅ›ci co do tego tematu.. czytaj posty które sÄ… tam zamieszczone..One Ci wytÅ‚umaczÄ…, jeÅ›li nie .. napisz  :)

 

30 podciągnięć w sumie w 3 seriach szerokim nachwytem, akurat poprawienie tej umiejętności było dla mnie głównym celem przez ostatni rok, specjalnie zresztą w tym celu przymocowałem do sufitu drążek;)

 

Plan który wkleiłeś jest dość interesujący, choć akurat podobny kiedyś przerabiałem kilka razy. W zasadzie ma on trochę wspólnego z kalisteniką, chodzi konkretnie o amerykański program Insanity Shouna T. Nie wiem czy o nim słyszałeś, ale bazuje na mocnych siłowych interwałach, w dużej mierze bazujących na plyometyce i wyrobieniu końskiej kondycji.

 

Już widzę że Wasze forum to kopalnia wiedzy i aż się chce wdrożyć w życie nowe metody.


  • 0

#4
squirrellion

squirrellion

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 177 postów

Nie czytałem tego.. Cóż.. mówimy tu w kalistenice głównie o sile, a jeśli chodzi Ci o wytrzymałość.. to proszę: Crawling=raczkowanie.. jeśli myślisz, że jesteseś wytrzymały to się sam przekonaj.. 10 minut spider walk ;)


  • 0

#5
Doors

Doors

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 44 postów
  • LokalizacjaLibiąż

Nie czytałem tego.. Cóż.. mówimy tu w kalistenice głównie o sile, a jeśli chodzi Ci o wytrzymałość.. to proszę: Crawling=raczkowanie.. jeśli myślisz, że jesteseś wytrzymały to się sam przekonaj.. 10 minut spider walk ;)

 

Akurat Insanity to program dvd, na bazie tego programu fajnie wykonać sobie test, np raz w miesiącu na https://lh5.googleus...y_-fit_test.png

 

Wpisujesz liczbę powtórzeń, przyjmując że każde ćwiczenie trwa 60 sek, po czym masz 30 sek przerwy przed następnym ćwiczeniem. Bardzo miarodajnie mierzy poziom wytrzymałości, jak i również siły i ogólnej kondycji.

 

 

A Crawlingiem właśnie się zainteresowałem, chcę wpleść stale do planu to ćwiczenie. Dzięki!


  • 0

#6
squirrellion

squirrellion

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 177 postów

To po prostu tabaty, jest ich wiele odmian, a ich magiczne właściwości widać po dwóch tygodniach, bądź po tygodniu, bynajmniej u mnie jak robi się codziennie na każdym treningu, ale to swoją drogą, rób nawet 2x w miesiącu jak chcesz robić tak jak plan a potem coraz częściej lub jak ja dodaj do rozgrzewki..


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych