Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

ganglion / problemy z nadgarstkiem

ból nadgarstka torbiel

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#1
AndrzejD74

AndrzejD74

    Member

  • Użytkownik
  • 23 postów
  • LokalizacjaWrocław/ Kamieniec Wrocławski

Częsta kontuzja u sportowców i nie tylko. (Ganglion może być widoczny, ale nie koniecznie). Osobiście gdy się z tym zmagałem nie byłem w stanie przez kilkanaście lat wykonać prostej jednej pompki bez bólu. Do dzisiaj medycyna zna tylko jedno rozwiązanie, zabieg operacyjny. Po zabiegu u większości pacjętów nowotwór powraca. Dla mnie to błędny kierunek. Pozbyłem się tego bez zabiegu. Jest prosty, skuteczny sposób. Jeśli ta tematyka zainteresuje was to opiszę jak sobie z tym poradzić. Zaobserwowałem, że w sieci jest mnóstwo osób które się z tym zmagają. Chciałbym im pomóc ale dodatkowo po wyleczeniu zachęcić do uprawiania kalisteniki. Dla mnie jest to dziś nie do wyobrażenia, że przez wiele lat z powodu bólu unikałem wysiłku fizycznego, a dziś wykonuję pompki w staniu na rękach.

Załączone pliki


  • 0

Kalistenika to przede wszystkim kawał zdrowia i good fun :).


#2
squirrellion

squirrellion

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 177 postów

Nowy lekarz się rodzi :D

Oczywiście, przydać się może wszystkim, bo każdemu(ale nie chcę by się tak stało)może się tak stać, a od razu można wiedzieć, że jest rada na to.


  • 0

#3
AndrzejD74

AndrzejD74

    Member

  • Użytkownik
  • 23 postów
  • LokalizacjaWrocław/ Kamieniec Wrocławski

Metodę sprawdziłem na sobie i kilku osobach. Jedną panią wyciągnąłem spod noża chirurgicznego. Miała już umówiony termin w klinice w Niemczech. Udało się bez zabiegu. Więc proszę nie szydź.


  • 0

Kalistenika to przede wszystkim kawał zdrowia i good fun :).


#4
squirrellion

squirrellion

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 177 postów

Spokojnie, nie chciałem urazić.

Co do tej choroby, jak ona może powstać, przez co i jakie ruchy.

A jak udało Ci się wyleczyć?

Pewnie problem mogą mieć osoby trenujące sztuki walki.


  • 0

#5
Ricko

Ricko

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 225 postów
  • LokalizacjaMarki
Od dawna mam problem z lewym nadgarstkiem, dopiero rok temu dowiedzialem się ze to ganglion. Przy odpowiednim ustawieniu dloni mogłem robić pompki. Zaczynalem tez trening ze skazanego. Teraz robie pompki w staniu na rękach a ganglion pojawia się sporadycznie. Jestem bardzo ciekawy jaki znasz sposób na wyleczenie zepsutego stawu. Mi pomaga stanie na rękach, rocking i crawling.
  • 0

#6
Struc

Struc

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 348 postów
  • LokalizacjaKraków

opisz temat i sposób radzenia sobie z tym problemem, skoro go poruszyłeś - na pewno się przyda


  • 0

...


#7
Robyrt

Robyrt

    Member

  • Użytkownik
  • 26 postów

Aj, odświeżam temat ale jeśli jesteś to fajnie byłoby jakbyś coś na ten temat napisał.
Nie moge stać na rękach przez ten pieprzony ganglion uciskający nerw w prawym nadgarstku, czasami ledwo co idzie ręke zgiąć, po czasie przechodzi.
Dla ciekawskich powstaje od wykonywania takich samych ruchów przez dłuższy czas, tudzież po urazach. ( Co do tych ruchów np. myszką od komputera)


  • 0

#8
AndrzejD74

AndrzejD74

    Member

  • Użytkownik
  • 23 postów
  • LokalizacjaWrocław/ Kamieniec Wrocławski

Receptą jest delikatnie ulepszony stary przepis ludowy.

Potrzebne są dwa składniki :

- pokrzywa

- olejek z rokitnika (najlepiej syberyjski) 100ml (to jest to ulepszenie).

Należy pić szklankę wywaru z pokrzywy pomiędzy posiłkami 2 razy dziennie przez 30dni.

Kup susz z pokrzywy w sklepie zielarskim (nie herbatkę z torebek).

Gotować  3min pod przykryciem. Naciągnąć do 20min. Nie słodzić. Odcedzić, przelać do termosu.

Pokrzywę przygotowywać na 1 dzień (2  łyżki pokrzywy/ 1 szklankę wywaru).

Jak ktoś chce się pobawić to lepsze stężenie wywaru uzyskamy rozdrabniając susz na drobne.

Olejek z rokitnika pić w ilości 10 kropli w trakcie jedzenia 1raz dziennie, aż do wykończenia buteleczki.

 

Gdy już wydobrzejesz, aby nie zapraszać znowu gangliona, to mocno ogranicz spożywanie nabiałów mlecznych, a z mleka najlepiej zrezygnuj.

 

Właściwości pokrzywy i olejku z rokitnika możesz znaleźć na stronach internetowych.

Najważniejszą zaletą pokrzywy w naszym przypadku są właściwości lecznicze przy schorzeniach gośćcowych zapalenia stawów. RSZ jest układową chorobą tkanki łącznej, a torbiel galaretowata (łac. ganglion) to "jama patologiczna o ścianach wysłanych tkanką łączną, wypełniona płynem lub galaretowatą substancją". Stąd bliskie powiązanie między chorobą zwaną gangionem a reumatycznym zapaleniem stawów.

W uproszczeniu mówiąc, pokrzywa usuwa patologie tkanki łącznej.


  • 4

Kalistenika to przede wszystkim kawał zdrowia i good fun :).


#9
Robyrt

Robyrt

    Member

  • Użytkownik
  • 26 postów

Dzięki serdeczne! Wypróbuje i za miesiąc dam znać.
 


  • 0

#10
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Może się przydać, jeśli masz chęci to możesz opisywać więcej różnych chorób związanych z kalisteniką oraz sposoby na jej wyleczenie. Wiele kontuzji wywodzi się z niewłaściwego treningu i nieprzygotowania stawów do wysiłku, ale niektóre mają też inne podłoże. Należałoby wiedzieć jak wygląda profilaktyka przy chorobach, której przykładem jest ten Ganglion.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#11
Bejek

Bejek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 145 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Ciekawą sprawę poruszyłeś. Gratulacje, każdy dzięki temu powinien zwróć dużo uwagę na przygotowanie do treningu, rozgrzewkę itd. Jeżeli masz jeszcze coś do powiedzenia, śmiało :)


  • 0

#12
matiz21

matiz21

    Brak

  • Użytkownik
  • 1 postów

Witam, odkopuję temat, ale chciałbym spytać czy ktoś próbował recepty podanej powyżej ? Miałem miesiąc temu zabieg wycięcia gangliona i niestety powrócił..


  • 0

#13
Eagle

Eagle

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 49 postów
Próbował autor a napisał że wyzdrowiał. Myśle ze wywar to tylko wspomaganie leczenial (oczywiscie jest wazny) ale glownie skupilbym sie na cwiczeniach tych co poleca autor
  • 0

Ćwicz a będzie Ci dane


#14
AndrzejD74

AndrzejD74

    Member

  • Użytkownik
  • 23 postów
  • LokalizacjaWrocław/ Kamieniec Wrocławski

Sprostowanie. Jeśli masz gangliona, to żadne ćwiczenia tu nic nie wskórają.

Trzeba najpierw skutecznie pozbyć się torbieli, a dopiero zabierać się za ostrą pracę.


  • 1

Kalistenika to przede wszystkim kawał zdrowia i good fun :).


#15
Kitsune

Kitsune

    Brak

  • Użytkownik
  • 2 postów
Na siłowni cwicze prawie pol swojego zycia, zero problemow i kontuzji, jednak jesienia 2016 byłem zmuszony przerwac treningi, troche sie przez to zapuscilem i zasiedzialem (dosłownie) tryb zycia wiecznego siedzenia przed komputerem + wyjscie bez rekawiczek na straszny mroz i bol lewej dloni doprowadzil do... Gangliona. Teraz próbuje kazdej z możliwych metod, lekarze jedynie oferuja zabieg (jak Boga kocham nie znalazlem nawet jednej pozytywnej opinii wsrod osob, ktore sie na to zdecydowaly a jest ich w necie wiele..) Natrafilem na ten watek i napawa mnie on nadzieja. Zaczne niedlugo stosowac opisana metode i mam nadzieje ze się wreszcie pozbede tego dziadostwa. Dam znac za jakis czas jak efekty, na pocieszenie mam to, ze owy ganglion jest malych rozmariow wiec jest o co walczyc. Jak z tego wyjde mam zamiar sie ruszac choc w minimalnym stopniu, bo dopoki cwiczylem bylo dobrze, wrecz fenomen bez kontuzji;)
  • 0

#16
AndrzejD74

AndrzejD74

    Member

  • Użytkownik
  • 23 postów
  • LokalizacjaWrocław/ Kamieniec Wrocławski

Po ganglionie został mi tylko uraz psychiczny do współczesnej medycyny. Męczyłem się z tym paskudztwem kilkanaście lat.

No ale czasami bez pomocy, a przynajmniej diagnostyki lekarskiej ciężko określić co nam dolega.

Powodzenia.


  • 1

Kalistenika to przede wszystkim kawał zdrowia i good fun :).


#17
sebiks

sebiks

    Brak

  • Użytkownik
  • 1 postów
Ja mam też problem z tym dziasotwem. U mnie sprawa wygląda tak że co chwilę mi rośnie i pęka pod wpływem ćwiczeń. Czyli rośnie co miesiąc i co miesiąc pęka. Gangilion czasami boli ale nie jest to ból który bardzo przeszkadza tylko ostro gowno mnie drażni. Nie wierzę w wyższość leków maturalnych na synttycznymi ale spróbuję tej pokrzywy i tego olejku. Najwyżej co mi grozi to strata paru złotych.

Wysłane z mojego Le X820 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#18
Kitsune

Kitsune

    Brak

  • Użytkownik
  • 2 postów

Ok, bylem dzisiaj w aptece zielarskiej i uslyszalem pytanie czy susz z pokrzywy ma byc z korzenia czy z lisci? (Wybralem to drugie) w sumie od razu zapytam: dwie czubate lychy tych suszonych lisci tak?

Olejek tez zakupilem, niestety nie mieli syberyjskiego, na nastepna kuracje zamowie go sobie z internetu. Tych 10 kropelek rozcienczac w wodzie, czy po prostu na jedzenie sobie pokropic?


Użytkownik Kitsune edytował ten post 26 stycznia 2017 - 19:30

  • 0

#19
masterfirzen

masterfirzen

    Brak

  • Użytkownik
  • 1 postów

Witam, wiem że odkopuję, od jakiegoś miesiąca z małym hakiem stosuję się do porad Andrzeja, codziennie do termosika herbatka, popijam między posiłkami, + olejek z rokitnika. Gangliona mam co prawda nie dużego, ale już od ładnych lat, po dniach treningowych zawsze był nieco większy, problemy z pompkami itp. Co prawda nie udało mi się go zaorać, ale widzę poprawę, jest mniejszy i jest coraz lepiej. Oczywiście dalej powalczę i dam znać co i jak, myślę że warto spróbować, może u kogoś ten efekt będzie lepszy. Zaznaczam że nie zrobiłem przerwy w treningach, trenuje od 2 do 4 razy w tygodniu, w tym szermierka (szabla), więc gdyby dać sobie spokój na jakiś czas efekt mógłby być zdecydowanie lepszy. Pozdrawiam


  • 0

#20
Arte

Arte

    It's Not Over Until I Win

  • Użytkownik
  • 171 postów
  • LokalizacjaWrocław

stosowałem tą kurację jakiś czas temu, niestety nic mi to nie dało, może moja wina, może złe stosowanie się do instrukcji, kto wie, w każdym razie planuje ją powtórzyć może się uda, problemy z nadgarstkiem mam od paru dobrych lat, nie mogę zgiąć nadgarstka do pełnego kąta 90 stopni, widać to ładnie przy pompce

|_ <<< lewa ręka    \_ <<< prawa ręka (blokada i mocny ból) nie pozwalają dojść do pozycji jak lewa ręka 

 

Pozdrawiam

Życzę zdrowia ! 


  • 0

“Whether you think you can, or you think you can't--you're right.” ― Henry Ford

 

Work until your idols become your rivals





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych