Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Wzmocnienie barków

barki handstand kettlebell ekspander

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1
Dawid

Dawid

    Kosiarz95

  • Użytkownik
  • 8 postów
  • LokalizacjaPomorze

Witam. Kalistenikę ćwiczę ponad 3 m-ce, powoli zaczynam street workout, i mam lekki dylemat spowodowany tym, gdy zaczynałem ćwiczenia w staniu na rękach i tak jakby odczuwałem spadek "mocy" w rękach. Rzeczywiście, nie ćwiczyłem nigdy typowo gimnastycznie,ale zacząłem z ekspanderem, wzniosy rąk z kattelbellami i też chciałem zapytać Was forumowiczów, co dorzucić,aby znacząco poprawić siłę barków i odnieść progres?


  • 0

#2
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
Witaj,

Cofnij sie i zacznij robic podpory przodem gimnastyczne. I stopniowo zwiekszaj wysokosc stawiania nog na jakims podwyzszeniu.
Dodatkowo przyda sie hollow body, czyli sylwetka gimnastyczna.

Stopniowo daz do celu. Stanie na rekach to bardzo trudny element, gdzie nie sila jest tak na prawde wazna, lecz koordynacja i wspolpraca miedzymiesniowa.

Wysłane za pomocą TapaTalk
  • 0

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#3
czillaut

czillaut

    Advanced Member

  • Moderator
  • 993 postów
  • LokalizacjaPL

Poleciłbym także kruka/frog stand jak zwał tak zwał w początkowej drodze do wzmocnienia barków a także balansu, który jest potrzebny do stania na rękach. Potem można przejść do wersji z wyprostowanymi rękoma.


  • 0

#4
Glowa

Glowa

    Mój czas jeszcze nadejdzie

  • Bywalec

  • 282 postów
  • LokalizacjaOława/Wrocław/Dziwnówek

Pompki nierówne są spoko, jak nie masz skazanego to wygoogluj uneven push ups


  • 0
Skazany na trening od 10.2012

#5
student87

student87

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 384 postów
  • LokalizacjaPodkarpacie

Pompki nierówne to chyba zbyt trudny wariant ćwiczenia jak na początek.


  • 1

I want represent an idea, I want represent possibilities

 


#6
Glowa

Glowa

    Mój czas jeszcze nadejdzie

  • Bywalec

  • 282 postów
  • LokalizacjaOława/Wrocław/Dziwnówek

Możliwe. A czy na stanie na rękach nie jest za wcześnie? Zasugerowałem te pompki, bo w moim przypadku(leciałem skazanym) jak próbowałem stawać na rękach(przy ścianie) to najpierw było zbyt ciężko i odpuściłem, a jak opanowałem pompki nierówne to było mi o wiele łatwiej. Porady przedmówców też dobre.


  • 0
Skazany na trening od 10.2012

#7
Struc

Struc

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 348 postów
  • LokalizacjaKraków

Polecam włażenie nogami na ścianę z podporu przodem i schodzenie oczywiście. Bardzo dobre, jako wstęp do ćwiczeń na barki. Można to połączyć ze staniem na rękach brzuchem do ściany.


  • 0

...


#8
Dawid

Dawid

    Kosiarz95

  • Użytkownik
  • 8 postów
  • LokalizacjaPomorze

Dzięki za wskazówki. Metody z balansem frog zacząłem powoli wdrażać i jest coraz lepiej. Skazanego nie posiadam, jak na razie internet i próby i błędy, skazanego pewno będzie trzeba zakupić,aby tworzyć kwintesencję tego sportu. 


  • 0

#9
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
A dlaczego nie zaczniesz od absolutnych podstaw? pompki, itp?
  • 0

#10
Dawid

Dawid

    Kosiarz95

  • Użytkownik
  • 8 postów
  • LokalizacjaPomorze

Pompki aż tak nie pomogą w rozwinięciu barków i balansu,a podstawy już mam dawno za sobą,inaczej jestem z nimi zaznajomiony.


  • 0

#11
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów

Nie chcesz słuchać, to nie. Pompki rozwijają również aktony barków. Im wyżej podniesiesz nogi tym bardziej je odczujesz.


  • 0

#12
Struc

Struc

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 348 postów
  • LokalizacjaKraków

na bary masz odpowiednik mp czyli hspu, najlepiej głębokie, na poręczach lub uchwytach do pompek bo płytkie bardziej angażują tricepsy, więc zacznij progresję od stania na rękach

pompki czy dipy tylko połowicznie angażują naramienne


  • 0

...


#13
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów

Odczuwał spadek mocy w rękach, więc jest za słaby. Dlatego wystarczy się cofnąć, chociażby  poziom, dwa niżej. Robiąc pike push-ups nawet.


  • 0

#14
Struc

Struc

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 348 postów
  • LokalizacjaKraków

no tak bo stanie na rękach jest trudnym ćwiczeniem i niezbyt komfortowym, izometria pochłania też mnóstwo energii przez co czujemy się bardziej zmęczeni

 

jednak lepiej nie uciekać od tego ćwiczenia... organizm się szybko przyzwyczai do nowego wysiłku

stanie na rękach przy ścianie czy wchodzenie nogami na ścianę do stania na rękach, moim zdaniem, może robić początkujący, który ma już jakąś niewielką praktykę z pompkami i dipami

 

masz przykład Justyny z forum, która parę tygodni temu bała się w ogóle wejść do pozycji odwrotnej a teraz stoi już prawie bez podpierania ściany

 

ale oczywiście rób jak uważasz i możesz się cofną i przez kilka tygodni robić bombowca czy pompki z nogami na podwyższeniu


  • 0

...


#15
Dawid

Dawid

    Kosiarz95

  • Użytkownik
  • 8 postów
  • LokalizacjaPomorze

Nie neguję waszego zdania, jest pomocne, pompki robię regularnie,ale przed zamieszczeniem postu stawałem na rękach przy ścianie i z dnia na dzień jest inaczej jak od pierwszego powrotu do stania na rękach. Stand frog jest db.ćwiczeniem też dorzucę pompki z nogami na wyższej wysokości.


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: barki, handstand, kettlebell, ekspander

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych