Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Pomoc w wyborze


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#1
r0zczochrany

r0zczochrany

    Member

  • Użytkownik
  • 20 postów

Cześć wszystkim! Chciałem was zapytać czy jakikolwiek sens ma chodzenie na siłownie i np. wbicie z 73 kg na 80 kg przy 176 cm wzrostu a później przerzucenie się na kali i dodaniu mięśniom siły. Mam na myśli to czy po zrobieniu wyglądu można przerzucić się na sprawność bez spadków i czy waszym zdaniem to ma sens. 

(zależy mi na sprawności i przyrostach więc jeżeli wiecie gdzie mogę szukać info dajcie znać! :)


  • 0

#2
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
A po co chcesz zbudowac niefunkcjonalny pod wzgledem kalisteniki miesien?

Bedzie on tylko balastem podczas wykonywania wiekszosci zlozonych ruchow.

Poczytaj o hipertrofii funkcjonalnej i strukturalnej, bo sa to dwie rozne "masy".

A dodatkowo sama kalistenika zbudujesz ladniejsza, pelniejsza i bardziej wyrzezbiona sylwetke niz silownia.

Wysłane za pomocą TapaTalk
  • 0

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#3
Glowa

Glowa

    Mój czas jeszcze nadejdzie

  • Bywalec

  • 282 postów
  • LokalizacjaOława/Wrocław/Dziwnówek

Tu Ci powiemy, że kali lepsze niż siłka, na sfd Ci powiedzą, że siłka lepsza :) W obu przypadkach Strong first, czyli najpierw siła.


  • 0
Skazany na trening od 10.2012

#4
r0zczochrany

r0zczochrany

    Member

  • Użytkownik
  • 20 postów

Czy z pomocą samej kalisteniki z moim wzrostem mogę zbudować więcej ciała niż 75 kg ?


  • 0

#5
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
Tu Ci powiemy, że kali lepsze niż siłka, na sfd Ci powiedzą, że siłka lepsza :) W obu przypadkach Strong first, czyli najpierw siła.


Ja nie twierdze, ze kalistenika jest lepsza niz silownia. Jestem tylko zdania, ze bezsensownym jest chodzenie na silownie i "masowanie sie", czyli zalewanie sie woda, tluszczem oraz po czesci masa miesniowa, skoro pozniej chcemy trenowac masa ciala siłę.

To taka sama logika jak "naucze sie jezdzic motocyklem, poniewaz chce jezdzic na tirach".

Odpowiednia dieta jest odpowiedzialna za wzrosty i spadki wagi, a nie zarzynanie sie na treningach.

Ale o tym juz bylo na forum walkowane.

Ps. Dobre przyklady budowania sylwetki sa w temacie "metamorfozy przed i po".

Wysłane za pomocą TapaTalk
  • 0

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#6
Glowa

Glowa

    Mój czas jeszcze nadejdzie

  • Bywalec

  • 282 postów
  • LokalizacjaOława/Wrocław/Dziwnówek

2 kg mięśni czy więcej pewnie nie problem zbudować, pytanie brzmi czy będziesz usatysfakcjonowany jak będziesz miał 3 kg więcej mięśni, 3kg mniej tłuszczu a waga będzie stała w miejscu :D

 

edit: Powadzi, w pełni się z Tobą zgadzam


  • 0
Skazany na trening od 10.2012

#7
r0zczochrany

r0zczochrany

    Member

  • Użytkownik
  • 20 postów

Jak ostatnio sprawdzałem to już mam 9% bf. Nie chodzi mi o głupie wbicie masy tylko o to żeby fajnie wyglądać a przy tym nie być słabym. Mam 3 rówieśników którzy są do 5 cm wyżsi ode mnie tylko ważą po 90 kg. To ile mają siły czasem wprawia mnie w osłupienie. Są duuużo silniejsi ode mnie ;)

Wydaję mi się, że zostanę póki co przy treningu na siłowni ale kali nie wykluczam. 

Szkoda, że nie istnieje złoty środek pomiędzy budowaniem sylwetki i siły ;)

Dzięki za pomoc jeżeli ktoś jeszcze ma coś ciekawego do powiedzenia to chętnie przeczytam. 


  • 0

#8
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
Jest zloty srodek. Tylko cos posrodku zawsze bedzie gorsze niz cos, co jest nastawione na jeden konkretny cel.

Skoro juz uparles sie na silownie to rob tylko zlozone cwiczenia wielostawowe.

Polecam przeczytac "wiecej niz bodubuilding" tsatsoulina. Jest tam sporo porad odnosnie budowania masy miesniowej, ale nie w sposob stricte kulturystyczny, czyli poprzez izolacje i maszyny.

I pamietaj, siła sile nierówna. To, ze ktos targa 120 kg na klate wcale nie czyni go silnym.
Ale widze w Tobie chec udzialu w owczym pedzie dotyczacym silowni.

Tak czy siak. Wytrwalosci

Wysłane za pomocą TapaTalk
  • 1

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#9
r0zczochrany

r0zczochrany

    Member

  • Użytkownik
  • 20 postów

Nie dzięki  :) Przeczytam tę książkę. Przed snem naszło mnie pytanie skoro mamy 3 rodzaje włókien mięśniowych (I, IIa i IIb) i każdy z nich jesteśmy wstanie zbudować na siłowni (kulturyści, strongmani, trójboiści) to czy trójboista który zgubi trochę tłuszczu nie powinien być wstanie osiągnąć wysoki poziom sprawności fizycznej? Nauczyć się figur gimnastycznych Posiada już siłę i "nadmiar" mięśni które mogą mu w tym pomóc. Jedyne kwestie jakie pozostały to wytrzymałość i rozciągnięcie.

 

Jeszcze coś wiem o tym, że jest nieskończona ilość sposobów progresji w ćwiczeniach z masą ciała ale co działoby się z ciałem jeżeli do podstawowych ćwiczeń kalisteniczynych (pompki,podciąganie,przysiad) dodamy obciążenie ? 

 

Nie mam zamiaru łączyć kali z siłką ale pytam z czystej ciekawości ;)


  • 0

#10
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
Jak zaczniesz dokladac obciazenie to mozesz wygladac jak np Adam Raw. Jeden z wiekszych jesli chodzi o kali. Ale do tego potrzebna jest wiedza, dieta i determinacja.

Jest kilka rodzajow sily, a Ty je mylisz i probujesz laczyc.

Poczytaj o sile miesniowej absolutnej i wzglednej. W gimnastyce zalezy nam na wzglednej, a nie absolutnej.

I nie tylko pozostaje wytrzymalosc i rozciagniecie. Pozostaje "tylko" nauka ukladu nerwowego od podstaw umiejetnosci przesylania odpowiednich bodzcow do miesni, a takze "tylko" nauka wspolpracy miedzymiesniowej.

200kg na klate oznacza, ze ktos jest silniejszy w wyciskaniu od tego co podniesie 180kg. W kazdym innym aspekcie pojecia sily, moze byc on slabszy.

Wysłane za pomocą TapaTalk
  • 1

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#11
r0zczochrany

r0zczochrany

    Member

  • Użytkownik
  • 20 postów

Nie chce zakładać kolejnego tematu więc napiszę tutaj. Jestem w takcie czytania "Więcej niż bodybuilding" Pavla. Tylko nie mogę zrozumieć paru rzeczy opisanych w tej książce. Przedstawia kolejne schematy treningowe tylko niektóre rzeczy nie trzymają się kupy w jednym z programów mówi, że przez 2 miesiące należy robić dwa ćwiczenia wyciskanie leżąc oraz martwy ciąg. Co z resztą ciała? 


  • 0

#12
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
Te dwa cwiczenia angazuja cale cialo :)

Wysłane za pomocą TapaTalk
  • 0

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#13
student87

student87

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 384 postów
  • LokalizacjaPodkarpacie

Robienie tylko tych dwóch ćwiczeń jest dobre według Pavla, pewnie wielu nie zgodziłoby się z tym. Może i angażują poniekąd całe ciało, ale czy dla każdego w wystarczającym stopniu.


  • 0

I want represent an idea, I want represent possibilities

 


#14
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
Z punktu widzenia kalisteniki te dwa cwiczenia sa bez sensu, poniewaz ucza cialo ruchu w tylko tych zakresach, a nie we wszystkich mozliwych.

Ale jesli ktos chce cwiczyc metodami Pavla, to powinien cwiczyc metodami Pavla :) i trzymac sie ich od A do Z. A jego zdaniem te dwa cwiczenia angazuja cale cialo i nic wiecej robic nie trzeba.

Nie chce byc juz "namawiaczem" na kalistenike i w kazdym poscie pisac o slusznosci cwiczen masa ciala.

Wysłane za pomocą TapaTalk
  • 0

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#15
r0zczochrany

r0zczochrany

    Member

  • Użytkownik
  • 20 postów

Może to zabrzmieć komicznie ale będę wdzięczny jeżeli w tym poście się nim staniesz hahaha ;) U mnie argumentem który przeważył było to, że idę na siłownie na 1,5 h czasem trochę więcej i byłem w innym świecie. Tylko trening i ja a przy tym motywujące przyrosty natomiast trening kalisteniczny zawszę wykonywałem w domu i nie zajmował mi nawet 1h brakowało mi tego odcięcia ;) Tylko z siłownią jest o tyle źle, że lekko doskwiera mi staw przy graniu w siatkówkę (w ręczną nawet już nie próbuje grać). Wcześniej miałem z nim problem i dzięki kali myślałem, że całkiem się go pozbyłem ale zaczynam się bać. :(   (Po rozgrzewce na treningu tego nie czuję)


  • 0

#16
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
Na 99% nie potrafisz wyciskac na plaskiej. To nie ujma, bo bardzo duzo ludzi robi to blednie. Pewnie jesli bym sie polozyl to tez bym kaleczyl ruch.

A majac w rekach xx kilo trzeba potrafic sie z nimi obchodzic.

Piszesz o barku, ktory Twoim zdaniem jest wynikiem silowni. A ja powiem, ze nie silownia jest zla, lecz nieumiejetne wykonanie cwiczenia i zle dobrany ciezar. Musialbys zmniejszyc obciazenie pewnie o polowe lub wiecej, aby nauczyc sie prowadzic lokcie odpowiednio i barki.

Chcac isc teraz na silownie, to tak jak bys mial kaca i myslal "hmm dzis wypije flaszeczke, moze bede sie lepiej czul jutro". A jutro zdziwiony czujesz sie jeszcze gorzej…

Skoro zle Ci sie trenuje w domu, w swoim pokoju, to wyjdz na dwor. Znajdz jakies drzewo lub bramke. Zaloz sluchawki i trenuj. Nie powiesz mi chyba, ze smrod potu na silowni jest lepszy od powiewu swiezego powietrza na plecach.
Innym rozwiazaniem jest wylaczenie TV, wylaczenie kompa, lekkie przysloniecie rolet. Wycisz telefon i odloz go na bok. Ewentualnie wlacz radio lub mp3 na sluchawki.
Pozbadz sie wszystkiego co Cie moze rozpraszac. I trenuj.

To Ty tworzysz "nastroj", a nie przepocone, mokre stanowiska na silowniach.

Pomijam tutaj juz oczywiste zalety kalisteniki w postaci bezplatnosci, wszechstronnosci, treningu kazdego jednego miesnia w sposob naturalny pod wszystkimi mozliwymi katami. Itd.

A jesli trening jest za krotki, to dodaj troche izometryki na poczatku. Jakies hollow body, planki, stanie na rekach. Ja gdy mam czas moglbym trenowac 2-3h na luzie i nie czuc monotonni. Ale czasu mam malo, wiec musze dzielic treningi.

Wybor i tak nalezy do Ciebie. Mnie tylko dziwi, ze bez sprobowania kalisteniki odrzucasz ja :)

Wysłane za pomocą TapaTalk
  • 1

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#17
powro

powro

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 63 postów

jeśli chodzi o przyrosty to czy siłownia, czy kalistenika to jeden byk, najważniejsza jest dieta i bilans kaloryczny odpowiedni do zamierzonego celu :)


  • 0
'Mam moc w sobie, ona kroczy ze mną. A siła w żyłach pływa na pewno. Szacunek, respekt, braterstwo, jedność.'


#18
r0zczochrany

r0zczochrany

    Member

  • Użytkownik
  • 20 postów

Zapomniałem napisać jaki staw mi doskwiera. Miałem na myśli staw łokciowy ;) Co do kali przecież pisałem, że spróbowałem i ćwiczyłem trochę mniej niż pół roku. Poczytam sobie o poprawnym wyciskaniu sztangi. ;)


  • 0

#19
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
A to moze zbyt szybko wyszedlem z wnioskiem, ze bark lub pomylilem uzytkownikow.

Bark, lokiec, kolano, pieta. Jeden czort. Skoro boli od sztangi to po co brniesz w tego typu trening?

Ale coz. Ja tu nie jestem, aby nawracac ludzi, lecz im pomagac :)

Wysłane za pomocą TapaTalk
  • 0

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#20
r0zczochrany

r0zczochrany

    Member

  • Użytkownik
  • 20 postów

Póki co nie wiem czy zrezygnuję z siłowni i nie jestem wstanie ci odpowiedzieć dlaczego w to brnę. Chyba sprawia mi przyjemność ta cała zabawa. 

Możesz mi polecić jakiś przykładowy schemat treningu kali czy tutaj nie bawimy się w schematy? :)


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych