Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Bark


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1
Animal

Animal

    Brak

  • Użytkownik
  • 9 postów

Nie wiedziałem gdzie wrzucić ten temat, jak w złe miejsce to sorki.

Siema. Zaczynając od początku.
Jechałem busem, i pisałem esemesa, kierowca jeździł jak debil i poleciałem no i żeby nikogo nie staranować wystawiłem rękę no i wyprostowaną lewą ręką nadziałem się na rurkę no i na kilka sekund wyskoczył mi bark, i przez chwile wskakiwał na swoje miejsce. Bolało kilka dni. Na siłowni nie mogłem ćwiczyć bo przy większym ciężarze bark się odzywał, nie bardzo ale jednak. Więc ćwiczyłem z masą własnego ciała no i na jakiś czas miałem spokój. Nie chciałem iść do lekarza bo nie uważałem tego za coś poważnego. No i dziś na wfie podciągaliśmy się na jak najwiekszą ilość powtórzeń i zarzucałem ciałem, no i w końcu na sekunde mi wyskoczył, poczym odrazu wskoczył, lekki ból, dałem rade dokończyć powtórzenie. I po kilkudziesięciu minutach ból już dokucza, ruchliwość bardzo mała w barku, jakiś inny ruch niż wyciskanie nad głowe powoduje ból. Nawet podczas biegania, gdy trzymałem ręce luźno to czułem taką "przerwe" między ramieniem a barkiem.
Czy lekarz coś na to poradzi, czy tak po prostu będę miał? Ktoś z was też miał taki przypadek? biggrin.gif

Pozdro.


  • 0

#2
eragon3d

eragon3d

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Bywalec
  • 748 postów

Dziwi mnie, że pytasz się czy lekarz coś na to poradzi... To powinno być pierwsze co zrobisz. Idź do ortopedy i niech Ci zrobią zdjęcie RTG i USG barku. Na RTG stwierdzi w jakim stanie są kości, a na USG sprawdzi stan stwów i innych tkanek miękkich. Z tego co piszesz najprawdopodobniej masz uszkodzony staw, miałem podobnie, tyle że ja upadłem całą masą na bark. Tak samo kolanem i nadgarstkiem. 


  • 0

#3
Animal

Animal

    Brak

  • Użytkownik
  • 9 postów

No bo czytałem kilka wypowiedzi na różnych forach ludzi którzy też mieli taki przypadek i lekarz kazał smarować maścią i tyle. "No tak już pan będzie miał, musi pan uważać".


  • 0

#4
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
Nigdy nie czytaj "internetu" jesli chodzi o diagnozy chorob, dolegliwosci, bolu itd.

Od tego jest lekarz i bezposrednie badanie.

Wysłane za pomocą TapaTalk
  • 0

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#5
Mateusz_handstand

Mateusz_handstand

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 438 postów
  • LokalizacjaŚwiecie

Osobiście mam również problem z barkiem . Działa to identycznie jak u Ciebie :) Czyli .. istnieje "granica" w której bark "działa" prawidłowo , a gdy za mocno szarpnę lub zrobię zbyt gwałtowny ruch , również "wyskakuje" i po chwili wraca . Ciągnie się to od 2 lat , gdy miałem go zwichniętego . Skierowano mnie na rezonans , na który czekałem pół roku .. wykazało uszkodzenie na obszarze 18mm , uszkodzenie mięśnia nadgrzebieniowego , przesunięta torebka stawowa , uszkodzona panewka stawowa ? , oraz uszkodzenie rdzenia czegoś tam . . Mimo zaleceń lekarza bym nie trenował , trenuję i szczerze ? Jest znaczenie lepiej . Na początku zwykły zwis był dla mnie czymś ciężkim .. jakiekolwiek ćwiczenia w zwisie ? BRAK . wszystko robiłem na ugiętych rękach .. trwało to długo zanim się przełamałem . Od Marca , bo wtedy zbudowałem sobie drążek , wcześniej tylko ćwiczenia w domu .. (pompki , brzuszki itp. ) , do dnia dzisiejszego zrobiłem ogromny postęp . Nie boję się już tylu rzeczy co na początku . Gdy patrzyłem na skin the cat , gdy koledzy robili MuscleUpy , mówiłem sobie , ze póki nie bedzie z barkiem OKEJ , to czegoś takiego nie zrobię . 

Dziś mogę wam powiedzieć , ze nie ważne co , brnę do przodu . Żałuję straconych 4-5 miesięcy treningu w domu (zima , od listopada do marca) , gdy wykonywałem niepoprawnie ćwiczenia na drążku . Mimo to cieszę się ,ze przygotowało mnie na większy wysiłek . Potrafię zrobić już backlevera (gimnastyczny , gdzie rozciągniecie barków gra kluczową rolę) . 

Bark czasem się odzywa , czasami przeskoczy i boli chwilę , a czasami tydzień . 

Koledze polecam odwiedzić lekarza , bo na prawdę możesz mieć z tym większe bagno niż ja :) 


  • 0

#6
Łukson

Łukson

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 376 postów

Uraz urazowi nierówny, taki przypadek może zamienić się w "nawykowe zwichnięcie barku" a często taki uraz kończy się zabiegiem operacyjnym.


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych