Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

NOWE WYZWANIA Październik 2014

wyzwania

  • Zamknięty Temat jest zamknięty
67 odpowiedzi w tym temacie

#1
czillaut

czillaut

    Advanced Member

  • Moderator
  • 993 postów
  • LokalizacjaPL

Witam !

Jak obiecaliśmy, tak robimy. Zapraszam do udziału w nowych wyzwaniach w miesiącu październik. 

 

Jak większośc wie, w tym miesiącu będziemy robić ćwiczenia, które zwyciężyły we wcześniej zorganizowanej ankiecie.

 

Do rzeczy:

 

1) Podciąganie. 

Będziemy podciągać się w sylwetce, jednak będziemy zwracać uwagę tylko na kilka elementów, ponieważ na dokładniejsze zabrakło by kłótni : )

 

Zasady:

- ręce na szerokość barków, nachwyt

- ćwiczenie zaczynamy od swobodnego zwisu

- ściągamy barki w dół, 'wciskamy' je w dół, w staw

- spinamy ciało, nogi/stopy złączone wysunięte lekko do przodu 

- palce obciągnięte

- nienaruszona sylwetka podczas trwania całości ruchu

- podciągamy się, broda nad drążek, akcentujemy tą pozycję na conajmniej sekundę

- nie obchodzi mnie ile trwa faza pozytywna o ile sylwetka jest niezachwiana, sugeruję jednak robić powoli

- faza negatywna conajmniej 2 sek

- zaakcentowanie wyprostu ramion

- powtarzamy

 

Jedno poprawne powtórzenie - jeden punkt. KOBIETY 1,5pkt.

 

2) Dipy 

 

Pompki na poręczach, będziemy je robić w pozycji 'krzesełka'.

 

Zasady:

- wyskakujemy/wchodzimy na poręcze (można użyć dwóch równej wysokości mebli zamiast poręczy [krzeseł/whatever], nie ma problemu, jak widać na filmiku mam tak samo, tyle że dokupiłem poręcze do pompek ; p)

- ręce szerokość barków bądź szerzej

- przechodzimy do pozycji 'krzesełka' - uda równolegle do podłogi, łydki prostopadle do podłogi, kąt 90 między udami a łydkami

- palce obciągnięte

- nogi, stopy złączone

- niezachwiana sylwetka podczas ruchu

- ruch kończymy głębiej niż linia barków, tak jak to robię na filmiku

- ćwiczymy 2-0-1 sek  (negatyw- faza na dole - faza pozytywna)

- musi być widać wyprost ramion

 

Jedno poprawne powtórzenie - jeden punkt. KOBIETY 1,5pkt.

 

3) Kruk

 

Zasady: 

- zaczynamy w pozycji przysiadu podpartego (ręce szerokość barków)

- stopy złączone przez cały czas trwania od przysiadu przez pozycję do zakończenia i powrotu do przysiadu podpartego

- jesteśmy w pozycji przysiadu podpartego, odkręcamy łokcie w swoją stronę, unosimy kolana i powoli samą siłą bez wyskakiwania układamy je na łokciach bądź tricepsie

- trzymamy

- powracamy do pozycji początkowej

 

WAŻNE: łokcie/tricepsy mają być NA kolanach, w sensie na środku nie na zewnątrz jak to ma miejsce np w skazanym. Po to odkręcamy łokcie by właśnie na tylnej części ramienia spoczęły nasze kolana.

 

Czas liczę od przejscia z przysiadu do ustabilizowanej pozycji do powrotu do przysiadu.

Jedna sekunda - 0,3 pkt. 

 

UWAGA: W przypadku kobiet i ćwiczeń: podciąganie/pompki na poręczach - dozwalam bez wymaganych prze mnie sylwetek (np kulturystyczne) za 1 powt - 1pkt. Jednak zasady trwania poszczególnych faz, akcentowanie pozycji, wyprost, zostają bez zmian !!! 

 

Nie będe pisał więcej postów w tym temacie, tabela będzie aktualizowana tutaj a ocena poszczególnych ćwiczeń będzie robiona poprzez edycję posta danego użytkownika.

 

Na filmiku trzeba pokazać kartkę z swoim nickiem oraz nazwą forum 'kalistenikapolska.pl' bądź wypowiedzieć je tak by było słychać.

Na filmiku musi być także widać całą twoją sylwetkę OD BOKU, z lekkim kątem, tak by było widać złączenie nóg/stóp.

 

NAGRODY: 

1 miejsce: sprzęt firmy MAGNUS oraz książka wydawnictwa AHA do wyboru

2,3 miejsce: książka

 

Wyzwania trwają do 30.10 23:59

 

FILMIK:

 

 

TABELA:

 

1) vineber 67,5 

2) dobromir 62,6

3) Boski 57

4) Chudni 53 

5) Aniela 39,8 

6) krawcu 25,9

7) Głowa 13,5


  • 5

#2
Orel

Orel

    Szeryf :D

  • Administrator - Boss

  • 582 postów

Zapowiada się ciekawie ! :D bardzo chetnie wezmę udział w tych wyzwaniach :)


  • 0

#3
BartekChudiniMarek

BartekChudiniMarek

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 44 postów
  • LokalizacjaŁódź

 

 

 

/czillaut: niestety nie mogę zaliczyć,trzeba sie trzymać reguł bo zaraz będą kłótnie. Kruk złamana zasada "stopy złączone przez cały czas trwania od przysiadu przez pozycję do zakończenia i powrotu do przysiadu podpartego"   

podciąganie, zaliczone naciągane 4 powtórzenia - za szybko się opuszczasz, także poleciłbym większe akcentowanie wyprostu oraz zatrzymania głową nad drążkiem

na razie łącznie: 4pkt

ale gratki za otwarcie ; )


  • 4

#4
BartekChudiniMarek

BartekChudiniMarek

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 44 postów
  • LokalizacjaŁódź

Przy każdym powtórzeniu w podciąganiu akcentowałem zatrzymanie na chwilę, wyprost jest widoczny bardzo, opuszczanie się zgodzę, że 2 sekund nie było, bo moim zdaniem to głupota jest, szczególnie jak to ma być w sylwetce, ale poprawię, zasady to zasady.

 

Co do kruka, to stopy złączony miałem od początku, ale może tego nie widać, więc ustawię inaczej kamerę.

 

/Stopy mają być złączone już w pozycji przysiadu podpartego, w momencie przejscia do pozycji jak i w samej pozycji. Ty złączasz stopy dopiero po przejściu do samej pozycji.

Zasada opuszczania jest po to, żeby ktoś bezwładnie nie spadał z drążka jak i dla samego utrudnienia. Ale każdy może mieć swoje zdanie ; )


  • 0

#5
BartekChudiniMarek

BartekChudiniMarek

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 44 postów
  • LokalizacjaŁódź

 

/11 powtórzeń - 11 pkt ; )

btw, ale jasno jeszcze u Ciebie ; o


  • 2

#6
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
Hehe zdazyles nabrac sil tak szybko? :)

Wysłane za pomocą TapaTalk
  • 0

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#7
BartekChudiniMarek

BartekChudiniMarek

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 44 postów
  • LokalizacjaŁódź

Ostatnie minuty jasności to były. No właśnie nie zdążyłem w pełni nabrać sił.

Co do kruka to widzę, że przyzwyczajenie mam od tego jak się uczyłem pełnej wersji, ale cóż czekam na ocenę, mam nadzieję, że jutro nagram ugięcia na poręczach, bo będę miał dostęp do poręczy.

 

/32sek x 0,3 = 9,6pkt, łącznie 20,6pkt.

Ja pokazałem takiego kruka, na takich samych zasadach jakiego mnie uczono na zajęciach na uczelnii, takiego mogę ocenić więc takiego wymagam ; )


  • 0

#8
BartekChudiniMarek

BartekChudiniMarek

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 44 postów
  • LokalizacjaŁódź

Nie obejrzałem uważnie filmu instruktażowego, myślałem że masz biodra niżej, bo im wyżej tym lepiej to się przydaje, żeby później zrobić na prostych rękach, ale strasznie silny core trzeba mieć i być całkiem nieźle rozciągniętym.


  • 0

#9
SenseJLF

SenseJLF

    Administrator

  • Administrator - Boss

  • 262 postów
  • LokalizacjaSzczytno

Bartek to gość który w zasadzie jest w każdych wyzwaniach i chyba mu muszę dać jakiś medal za jego siłę woli i walki ... podziwiam Cię ;)


  • 0

Jestem Grammar Nazi. Nie znoszę błędów, leni, idiotów i hipsterów.
NIE pomagam przez PW. Mogę co najwyżej pogawędzić.
NIE odpisuję na wiadomości najeżone błędami. Nie chce mi się męczyć oczu.

 


#10
BartekChudiniMarek

BartekChudiniMarek

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 44 postów
  • LokalizacjaŁódź

Przyznam się, że ostatnie kilka wyzwań zawaliłem niestety, ale teraz wracam. Ogólnie to nie opieprzałem się i poziom bardzo poszedł w górę :)

 

/61sek x 0,3 =18,3, łącznie 29,3pkt


  • 1

#11
Orel

Orel

    Szeryf :D

  • Administrator - Boss

  • 582 postów

Nieźle Bartek!:) fajnie, że otwarłes te wyzwania ! :) oby tak dalej.


  • 0

#12
Glowa

Glowa

    Mój czas jeszcze nadejdzie

  • Bywalec

  • 282 postów
  • LokalizacjaOława/Wrocław/Dziwnówek

Dorzucę kruka od siebie  stopy mi się na moment rozłączyły, no ale nagrałem więc wrzucę :P

 

/przejdzie : P 45sek x0,3 = 13,5pkt Mam wprawdzie wrażenie jakby od pewnego momentu kolana ci zaczęły zjeżdzać z tych łokci ; > Ale jak dla mnie to jest tylko utrudnienie więc jest zaliczone ; )

 

tak, trochę po koniec zaczęły zjeżdżać, ale przytrzymałem i wytrzymałem jeszcze trochę


  • 3
Skazany na trening od 10.2012

#13
Aniela

Aniela

    Member

  • Użytkownik
  • 25 postów

 

jeśli filmik się nie dodał proszę o edit- poddaję się

 

krytyka mile widziana, co robię źle i jak zrobić żebyście mi zaliczyli...  :)

 

/tak jak pisałem, kobiety mogą bez sylwetki, zasady zostały zachowane (no opuszczasz się za szybko ale pierwsza kobieta w moich nowych wyzwaniach będize miała fory, nie mam serca tego nie zaliczyć ; p - jednak popraw to następnym razem), 8 powtórzeń - 8pkt. GRATULACJE! : ) 

spróbuj popodciągać się w sylwetce, widze że powadzi Ci już oczywiście wszystko wytłumaczył... ; p i wystarczy podciągnąć się do brody bo widzę, że do klaty śmigasz prawie : D Podciągnięcia w sylwetce dla kobiet masz za 1,5pkt, masz szanse duże na dobry wynik ! : )


  • 15

#14
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
:o nie no gratuluje pary w łapkach.

Nie wypowiadam sie co do zaliczenia czy tez nie, bo to nie moja dzialka, ale zwroc uwage, ze podciaganie w sylwetce oznacza pozycje hollow przez caly zakres ruchu. Skrzyzowane i podkurczone nogi z tylu sa ulatwieniem.

My zawsze dazymy do tego, aby dane cwiczenie bylo najtrudniejsze, czyli przynosilo jak najlepsze efekty.

Pozycja hollow wymusza zaangazowanie miesni brzucha, nog, dolnych plecow. Poczytaj prosze o tym.

Kolejna rzecza jest zbyt dynamiczne podciaganie ramionami. Zacznij "z plecow",czyli mocno sciagnij lopatki do siebie, a dopiero pozniej zacznij ruch ramion.

Ciezko mi jest ocenic, bo bardzo szybko wykonywalas powtorzenia, ale chyba nie sciagasz barkow w dol podczas ruchu. Zawisnij na drazku i postaraj sie samymi barkami uniesc cialo do gory. Inaczej mowiac, staraj sie barki oddalic od uszu. Uszy sa fee i barkami jak najdalej od nich :P

I wolniej wykonuj ruch. Nie ilosc, a jakosc sie liczy :)

Ale i tak wielki szacun. Bardzo malo kobiet potrafi wisiec na drazku, a co dopiero sprawic, ze broda jest nad nim. I to nachwytem… :)

Wysłane za pomocą TapaTalk
  • 1

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#15
Krzysiu1991

Krzysiu1991

    Member

  • Użytkownik
  • 18 postów
  • LokalizacjaInowrocław

Zamurowało mnie totalnie... Sylwetki nie było.:P Tyle podciągnięć?! Kradnę i udostępniam. :D Rep poleciał...


  • 0

#16
SenseJLF

SenseJLF

    Administrator

  • Administrator - Boss

  • 262 postów
  • LokalizacjaSzczytno

ANIELA - nowa gwiazda forum i internetu :D

Zaraz się pojawisz na Fanpage! :D Przygotuj się na sławę :P


  • 0

Jestem Grammar Nazi. Nie znoszę błędów, leni, idiotów i hipsterów.
NIE pomagam przez PW. Mogę co najwyżej pogawędzić.
NIE odpisuję na wiadomości najeżone błędami. Nie chce mi się męczyć oczu.

 


#17
student87

student87

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 384 postów
  • LokalizacjaPodkarpacie

Ja też gratuluję siły, jak na kobietę jest bardzo dobrze, teraz pracuj nad techniką, Powadzi ładnie Ci to wytłumaczył.


  • 0

I want represent an idea, I want represent possibilities

 


#18
BartekChudiniMarek

BartekChudiniMarek

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 44 postów
  • LokalizacjaŁódź

Jedyne czego bym nie robił to nie krzyżował bym nóg z tyłu, bo to prowadzi do rozluźnienia kompletnie brzucha i często do wygięcia kręgosłupa.

 

"Kolejna rzecza jest zbyt dynamiczne podciaganie ramionami. Zacznij "z plecow",czyli mocno sciagnij lopatki do siebie, a dopiero pozniej zacznij ruch ramion." Jak na moje oko to łopatki były cały czas ściągnięte, choć ciężko to dokładnie ocenić.

 

Aniela bardzo ładne powtórzenia w pełnym zakresie ruchu.

 

PS. Robienie w hollow body bardziej angażuje całe ciało, ale na wyrobienie siły/wytrzymałości to jest niezbyt dobry sposób. Dużo lepiej zaangażowane są plecy, jeśli pozycja jest bardziej neutralna, prawie pół roku się podciągałem w hollow body, więc mówię z doświadczenia. A jeśli ktoś chce bardziej angażować brzuch to zawsze można się podciągać w poziomce.


  • 0

#19
sheisbutterfly

sheisbutterfly

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Moderator
  • 473 postów
  • LokalizacjaWałbrzych

gratki dla Laseczki !! zazdroszczę na maxa ! :) chociaż moje wyniki nie będą spektakularne... to chyba również wezmę udział ;)


  • 0
"Najpierw, rób to co konieczne, potem, to co możliwe, a na końcu okaże się że robisz rzeczy nie możliwe"

Chcesz dodać mi skrzydeł? :) to proste!! wciśnij Rep !! :)

#20
Aniela

Aniela

    Member

  • Użytkownik
  • 25 postów

Ej ej nigdzie się pojawiać (jeszcze) nie chcę ;p a na pewno nie na fanpage ;) jeszcze dużo pracy przede mną żeby czymś się pochwalić... Jak mi się uda 10 razy DOBRZE, to nagram filmik, a to był mój pierwszy i potrzebuję trochę czasu. Dziękuję bardzo za rady postaram się dostosować, popracuję nad techniką. Od pon Armstrong i wykorzystam wasze porady, dzięki! 

 

Dziękuję za miłe słowa, motywujecie ;)


  • 1





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: wyzwania

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych