Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Definicja serii treningowej


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1
JestTakiWiatr

JestTakiWiatr

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 45 postów

Witam,

 

probuje zrozumiec zwiazek miedzy seriami treningowymi a progami. Dla przykladu posluze sie programem 'dobre sprawowanie' i pierwszym krokiem pompek. Prog przejscia to 3 serie po 50 powtorzen, natomiast wg programu wykonuje tylko 2 serie w sesji. Czy seria treningowa to wykonanie calego progu, czy x powtorzen wykonywanych pod rzad?

 

z gory dziekuje za odpowiedz


  • 0

#2
Sethbdg

Sethbdg

    Nie ćwiczę 5x5. ;)

  • Bywalec
  • 1 055 postów

Seria to trening, próg to sprawdzian.


  • 0

66668745.png


#3
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
Dlatego skazany jest nieco chaotyczny i trudno sie polapac.
Jesli robisz np 10 pompek, odpoczynek, 10 pompek, to zrobiles 2 serie po 10 powtorzen. Czyli ciag powtorzen nazywany jest seria.

W module zaawansowanym liczba serii sie nie zwieksza, lecz liczba powtorzen, czyli 2 serie po 25powtorzen.

Aby przejsc do kroku nastepnego musisz wykonac 3 serie po 50 powtorzen.

Warto dodawac powtorzenia co trening lub co drugi trening. Gdy osiagniesz 2 serie po 25 powtorzen doloz trzecia serie i rob 3 serie po np 20 powtorzen.

Nastepnie dokladasz powoli powtorzenia (w zaleznosci od sil) az dojdziesz do 3x50.



Wysłane za pomocą TapaTalk
  • 0

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#4
JestTakiWiatr

JestTakiWiatr

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 45 postów

Warto dodawac powtorzenia co trening lub co drugi trening. Gdy osiagniesz 2 serie po 25 powtorzen doloz trzecia serie i rob 3 serie po np 20 powtorzen.

 

O to sie mnie rozchodzi :) Trzymajac sie stricte planu 'dobre sprawowanie' robie po 2 serie na partie - tak wiec nie jestem w stanie wykonac 3 serii (tym samym 3x50 z progu przejscia), bo bylaby juz nadprogramowa.


  • 0

#5
Piotrek

Piotrek

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 5 postów

Program jest po to żebyś wiedział jakie ćwiczenia wykonywać w jakie dni i jak często masz robić treningi, w tym wypadku 2 serie to tylko przykład. Większość trudniejszych kroków ma maksimum 2 serie wg książki, jedynie pierwsze, najprostsze, mają do 3 serii. Masz ćwiczyć tak długo, aż osiągniesz próg przejścia, stopniowo dodając powtórzenia na kolejnych treningach.


  • 0

#6
Nash

Nash

    Brak

  • Użytkownik
  • 4 postów

Ja mam jeszcze jedno pytanie. Na razie ćwiczę z planem 5x5 który jeden z modów rozpisał na głównej. No ale przyszła mi książka skazanego nr. 1 I przy okazji wszedłem na kalistenika pl. tl  i program weteran z tamtej stronki trochę słabo mi wygląda. 

słabo ponieważ mój wysiłek w programie od was sięgam czasem nawet dwóch godzin a przy tym poniedziałek z tamtej stronki trochę słabo wychodzi. 

Czy tamten trening jest cokolwiek wart? tylko 2-3 serie treningowe? ;/ nie rozumiem.


Użytkownik Nash edytował ten post 15 czerwca 2015 - 19:21

  • 0

#7
Dom1nus

Dom1nus

    Padre

  • Moderator Fanpage
  • 223 postów
  • LokalizacjaKielce

http://kalistenikapo...riepowtórzenia/
 

http://kalistenikapo...any-na-trening/

 

Przeczytajcie pierw najważniejsze tematy na forum a nie ciągle zadajecie te same pytania mimo iż odpowiedź na nich jest zaledwie w dwóch tematach..


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych