Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

5x5 czy dobrze go zrozumiałem(?)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1
PPW

PPW

    Brak

  • Użytkownik
  • 2 postów

Witam wszystkich zaczynam swoją przygode własnie z kalisteniką i interesuje mnie wzrost siły poglądając godzinami wyczytałem wiele planów lecz najbardziej pozytywnie odebrałem 5x5 ale tu mam mały klopocik gdyż nie wiem czy go dobrze z interpretowałem mianowicie odebrałem go tak że 2x5 w 5 seriach oznacza 10 powtórzeń w 5 seriach?i czy progresja 5,5,4,3,3 oznacza ze 2x5 robimy w 5 eriach potem znów w 5  potem w 4 w 3 i w 3 ? Nie chce tu pisac ze ktoś żle to opisał bo zapewne opisał to wzorowo tylko ja mogłem źle zrozumieć zdarza sie a że wiem że technika i dokładność sprawdza sie gdyż wcześniej ćwiczyłem na siłowni i to podstawa by sobie nie zaszkodzić.Więc pytam by używać tego z planu z głową i pełnym zrozumieniem:) z góry dziękuje za odp:)


  • 0

#2
pk187

pk187

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 120 postów

5 (serii) x 5 (powtórzeń), czyli 2 (serie) x 5 (powtórzeń). Pierwsza liczba to liczba serii natomiast druga to liczba powtórzeń.

5,5,4,3,3 to liczba powtórzeń w każdej serii, których jest pięć i jest to tylko przykład jak to może wyglądać.


  • 1

#3
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
Zwykło sie zapisywac AxB jako:
A ilosc serii danego cwiczenia
B jako ilosc powtorzen w jednej serii.

Zapis 2x5 nie oznacza 10 powtorzen w 5 seriach, lecz 2 serie po 5 powtorzen. Sumarycznie daje nam to 10 powtorzen, lecz nie w 5 seriach.

Glowna istota planu 5x5 nie jest wykonanie 5 serii po 5 powtorzen, lecz dazenie do tego.

Poczatkek moze wygladac np 5,4,3,3,1 lub inaczej. Wszystko zalezy od wytrenowania i wytrzymalosci miesni.
Progres mierzymy poprzez zwiekszenie ilosci powtorzen w drugiej, trzeciej, czwartej lub piatej serii.

Po np kilku tygodniach moze dojdziemy z 5,4,3,3,1 do 5,5,3,3,2 czyli progres jest w drugiej i piatej serii.



Wysłane za pomocą TapaTalk
  • 1

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#4
PPW

PPW

    Brak

  • Użytkownik
  • 2 postów

Zwykło sie zapisywac AxB jako:
A ilosc serii danego cwiczenia
B jako ilosc powtorzen w jednej serii.

Zapis 2x5 nie oznacza 10 powtorzen w 5 seriach, lecz 2 serie po 5 powtorzen. Sumarycznie daje nam to 10 powtorzen, lecz nie w 5 seriach.

Glowna istota planu 5x5 nie jest wykonanie 5 serii po 5 powtorzen, lecz dazenie do tego.

Poczatkek moze wygladac np 5,4,3,3,1 lub inaczej. Wszystko zalezy od wytrenowania i wytrzymalosci miesni.
Progres mierzymy poprzez zwiekszenie ilosci powtorzen w drugiej, trzeciej, czwartej lub piatej serii.

Po np kilku tygodniach moze dojdziemy z 5,4,3,3,1 do 5,5,3,3,2 czyli progres jest w drugiej i piatej serii.



Wysłane za pomocą TapaTalk

Dziękuje za wytumacznie :P jeszcze tylko 1 mnie trapi jakie przerwy miedzy tymi seriami ?


  • 0

#5
tehSiMO

tehSiMO

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 156 postów

Przerwa pomiędzy seriami powinna trwać od dwóch do pięciu minut.


  • 1
Zanim zapytasz wysil się i poszukaj w Google!
Train. Compete. Live

#6
Sethbdg

Sethbdg

    Nie ćwiczę 5x5. ;)

  • Bywalec
  • 1 055 postów

Ja bym powiedział, że od trzech do ośmiu.

Jak robisz ciężkie dla siebie ćwiczenie, w którym nie jesteś w stanie zrobić pięciu powtórzeń, to jest naprawdę ciężko. ;)

Generalnie chodzi o to, żeby wypocząć i być gotowym do nowej serii, u każdego to może być różnie.


  • 1

66668745.png





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych