Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Front lever raises - jakie mięśnie głównie pracują?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1
Reveson

Reveson

    Member

  • Użytkownik
  • 22 postów

Witam. Nie mogłem nigdzie znaleźć informacji jakie mięśnie pracują przy "front lever raises" (na polski to chyba będzie wznosy wagi przodem, nie? :D ) Wiadomo że większość bierze na siebie brzuch, ale oprócz niego, w tym ruchu nie biorą jeszcze jakiegoś większego udziału plecy/barki (pomijając wszystkie funkcje stabilizujące)?  Ćwiczę dzieląc treningi na partie mięśniowe, tak więc jest to dla mnie ważne. Z góry dzięki wszystkim za jakieś info. :)


  • 0

#2
pałek

pałek

    Ból jest tymczasowy

  • Użytkownik
  • 35 postów

Myślę że biceps i przedramiona też troche pracują, a takrze plecy, barki i wydaje mi się że klata.


  • 0

#3
Łukson

Łukson

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 376 postów

Biorą i to duży udział bardziej górne partie mięśni pleców które to cielsko przecież muszą otrzymać: 

 

- mięsień czworoboczny

- mięśnie równoległoboczne

- mięsień obły

- mięsień najszerszy grzbietu

 

i wiele pomniejszych miesni

 

oraz mięśnie ramion 2 głowy i trójgłowy ramienia


  • 1

#4
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp

Przy front, jak i back leverze pracuje każdy mięsień człowieka począwszy od dwugłowego ramienia, po mięsień zwieracza, do mięśni twarzy. 

 

Bez napiętego czworogłowego uda opadną Ci nogi.

Bez napiętego brzucha zegniesz biodra.

Bez napiętej obręczy barkowej nie utrzymasz ciała w stawie barkowym. 

Bez napiętego zwieracza prawdopodobnie będziesz musiał się przebrać :)

 

Ćwicząc tak złożone elementy nie dziel go na pracujące mięśnie, aby się na nich skupić. Bardzo pomocne będą sylwetki gimnastyczne, ponieważ front jest to element gimnastyczny. Wszelkie hollow body, wjazdy na drążku, podciąganie w pozycji tuck / straddle itp.


  • 3

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#5
krzysiek23123

krzysiek23123

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 65 postów
Bez napiętego zwieracza prawdopodobnie będziesz musiał się przebrać :)

 

 

Nie wiem czemu ale jak to przeczytałem to od razu mam lepszy chumor


  • 1

#6
grappler

grappler

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 47 postów

Dokładnie, rozkminianie jakie mięśnie pracują przy danym ćwiczeniu to wg. mnie słabe kulturystyczne podejście. Ciało to całość, nic nie jest od siebie oddzielone i tak należy o tym myśleć.


  • 0

#7
Reveson

Reveson

    Member

  • Użytkownik
  • 22 postów

Dokładnie, rozkminianie jakie mięśnie pracują przy danym ćwiczeniu to wg. mnie słabe kulturystyczne podejście. Ciało to całość, nic nie jest od siebie oddzielone i tak należy o tym myśleć.

Zdaję sobie sprawę z tego że ciało tworzy całość, dlatego też chciałem wiedzieć jakie mięśnie pracują właśnie przy tym ćwiczeniu aby dobrze dobrać całą resztę i nie robić np dziesięciu ćwiczeń przy których główną pracę biorą na siebie, powiedzmy, plecy zaniedbując tym samym ćwiczenia w których w największym stopniu pracuje coś innego. A co do kulturystycznego podejścia to wolę ćwiczyć właśnie rozdzielając sobie konkretne ćwiczenia na poszczególne dni, ponieważ mam wtedy pewność że mięśnie które pracowały najciężej miały na pewno czas aby się zregenerować, bo mam akurat tendencje do przetrenowywania się. ;)

Całej reszcie serdecznie dziękuję za odpowiedź, wiem już co chciałem wiedzieć  :P


  • 0

#8
student87

student87

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 384 postów
  • LokalizacjaPodkarpacie

To jest tak jak z drużyną, nie trenujesz każdego zawodnika oddzielnie, trenujesz całą drużynę razem, bo po co Ci świetnych zawodników, którzy nie potrafią ze sobą współgrać.


  • 1

I want represent an idea, I want represent possibilities

 


#9
Reveson

Reveson

    Member

  • Użytkownik
  • 22 postów

To jest tak jak z drużyną, nie trenujesz każdego zawodnika oddzielnie, trenujesz całą drużynę razem, bo po co Ci świetnych zawodników, którzy nie potrafią ze sobą współgrać.

Ale ja się całkowicie z tym zgadzam, czy nie oto właśnie chodzi w kalistenice że nie ma tu ćwiczeń izolowanych i przy każdym ćwiczeniu większość mięśni ze sobą współgra? Ja po prostu staram się jakoś mądrze dobrać te ćwiczenia, bo też nie jest sztuką wyjść na plac i zrobić pierwsze lepsze ćwiczenia które akurat mi przyjdą do głowy (no, chyba że ktoś właśnie taki ma cel w treningu, w końcu robimy to dla przyjemności  :) ), a dzielę te ćwiczenia tylko po to aby te mięśnie które były najbardziej forsowane miały więcej czasu na odpoczynek. Równe dobrze mógłbym robić FBW ze 2 razy w tygodniu ale nie wytrzymam tyle bez ćwiczeń, dlatego trenuję 3 razy w tyg (+jeden dzień poświęcony czysto na kondycję) dzieląc trening na dwa różne.  ;)


  • 0

#10
grappler

grappler

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 47 postów

Zależy jak trenujesz. Ja codziennie ćwiczę siłowo tylko 3 ćwiczenia: Pompki w staniu na rękach, przeplatane z pompkami na jednej ręce, pistolety i podciąganie na jednej ręce. Jedyne co zmieniam to intensywność i sposób wykonywania ćwiczeń. Do tego jeszcze smaruje gwinty front leverami i nie mam żadnych oznak przetrenowania, czy zmęczenia. Siła stale rośnie i cały czas uczę się generowania tej płynnej mocy w całym ciele przy każdym ćwiczeniu ;) Tak z ciekawości, jak wygląda twój trening mniej więcej :) ?


  • 0

#11
Reveson

Reveson

    Member

  • Użytkownik
  • 22 postów

Ćwiczę trzy razy w tygodniu: pn, śr i pt. W poniedziałek i piątek zawsze trenuję brzuch (aktualnie wznosy do L-sit, powoli się przymierzam do V, miałem kilkumiesięczną przerwę od treningów, więc staram się zacząć dość łagodnie :) ). W środę zawsze na warsztat idą nogi (pistolety). Do tego, na zmianę robię ćwiczenia "push" albo "pull" w dane dni. Może pokażę na przykładzie, będzie prościej. :)

pn: brzuch + jakaś wariacja pompki (aktualnie nierówne)
śr: nogi + podciąganie (aktualnie robię takie jak są w kroku siódmym w "skazanym")

pt: brzuch + dipy z obciążeniem (zamiennie z pompkami w staniu na rękach - zamierzam zamieniać te ćwiczenia co miesiąc dla różnorodności)
pn: brzuch + podciąganie
śr: nogi + wariacja pompki

pt: brzuch + podciąganie

I tak w kółko. Do tego po treningu robię kilka serii stania na rękach (po podciąganiu) lub zwisu na drążku (po pompkach/dipach) - oba na czas. I w sobotę biegam po lesie - zwykły trucht lub interwały, zależy na co mam ochotę.
Do tego od września dochodzi mi 3x w tygodniu wf w szkole (główny powód dla którego nie przymierzam się do robienia 3x FBW w tyg) - mam chyba zbyt ambitnego nauczyciela i właściwie nie ma wfu na którym bym nie zrobił co najmniej z kilkudziesięciu brzuszków i pompek (w seriach). Ewentualnie siłownia czy kilka serii tabaty.
Oto mój trening, bardzo proszę :)


  • 0

#12
Scoobydoo

Scoobydoo

    Member

  • Użytkownik
  • 13 postów

Osobiscie odczuwam najwieksza prace przy prostownikach kregoslupa i skrzydlach.

Doskonale cwiczenie do katowania w kireunku Frontlever ktorzy jest o wiele lzejszy od brata Back Levera.

Idealne polaczenie cwiczen z Front Lever Raises to Dragon Flag i Turtle Back.

Pozniej to juz isc w kierunku Full Planche.


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych